Простий твік для прискорення роботи телефону Xiaomi

Смартфони Xiaomi відомі своїми функціями, орієнтованими на користувача, пропонуючи широкі можливості кастомізації та детальний контроль над використанням акумулятора. Це стосується не лише операційної системи MIUI, але й кастомних ПЗ, таких як HyperOS. Однак певні попередньо встановлені функції, хоч і мають на меті бути корисними, іноді можуть знижувати продуктивність, особливо на пристроях з менш потужним апаратним забезпеченням. На щастя, вибірково вимкнувши ці функції, ви можете потенційно покращити швидкість відгуку вашого телефону та загальний користувацький досвід.

Оптимізація продуктивності на пристроях Xiaomi: Вимкнення непотрібних функцій

Визначення вузьких місць у продуктивності телефонів Xiaomi

Якщо ви відчуваєте, що ваш телефон Xiaomi працює повільно, ви можете розв’язати цю проблему за допомогою декількох стратегій. Найпоширеніші рішення включають видалення невикористовуваних додатків, керування фоновою активністю додатків для мінімізації споживання ресурсів і звільнення місця в пам’яті. Крім того, вимкнення певних вбудованих функцій, які не є важливими для вашого робочого процесу, може дати помітний приріст продуктивності.

Розуміння системних оголошень MIUI (MSA)

Однією з таких функцій є служба системних оголошень MIUI, скорочено MSA. Як випливає з назви, MSA відповідає за відображення реклами в інтерфейсі MIUI. Ця функція присутня як в MIUI, так і в її похідній, HyperOS. На щастя, вимкнення MSA є простим процесом, який може покращити продуктивність та усунути небажану рекламу.

Вимкнення MSA на пристроях Xiaomi

Ось покрокова інструкція, як вимкнути MSA:

 1. Відкрийте програму “Налаштування” на телефоні Xiaomi, Redmi або POCO.
 2. Перейдіть до розділу “Безпека” або “Безпека та конфіденційність“. Конкретна термінологія може відрізнятися залежно від моделі вашого пристрою та версії MIUI/HyperOS.
 3. Знайдіть пункт “Авторизація та від кликання” (або “Авторизація та скасування” в деяких регіонах) і натисніть на нього.
 4. У меню “Авторизація” та відкликання” знайдіть пункт MSA і переведіть перемикач у положення “Вимкнено“.
 5. Після короткої затримки система попросить вас підтвердити деактивацію. Натисніть Відкликати, щоб назавжди вимкнути MSA.
Копірайт зображення: Xatakandroid

Перезавантаження телефону (необов’язково)

Хоча це і не є обов’язковим, але рекомендується перезавантажити пристрій після вимкнення MSA. Це дозволить системі завершити будь-які зміни та гарантує, що MSA буде остаточно вимкнено. Після перезавантаження ваш телефон Xiaomi більше не буде виділяти ресурси для рекламної служби, що потенційно може призвести до підвищення продуктивності.

Додаткові міркування: Вимкнення GetApps

Перебуваючи на екрані авторизації та від кликання, ви також можете розглянути можливість вимкнення служби GetApps. GetApps – це власний магазин додатків Xiaomi. Якщо ви переважно використовуєте Google Play Store для завантаження додатків, ви можете безпечно вимкнути GetApps, щоб звільнити фонові ресурси. Пам’ятайте, що ви завжди можете знову увімкнути GetApps з меню налаштувань, якщо це необхідно.

За межами MSA: вивчення інших варіантів оптимізації продуктивності

Вимкнення MSA – це простий, але ефективний спосіб підвищити продуктивність пристроїв Xiaomi. Однак є додаткові кроки, які ви можете зробити для подальшої оптимізації:

 • Обмежте фонову активність: Більшість програм продовжують запускати фонові процеси навіть тоді, коли вони не використовуються активно. Обмежте непотрібну фонову активність через розділ “Керування програмами” в налаштуваннях. Це може значно зменшити споживання ресурсів.
 • Вимкніть анімацію: Системна анімація, хоча і є візуально привабливою, може спричиняти відчуття повільності. Багато пристроїв Xiaomi дозволяють користувачам налаштовувати або вимикати параметри анімації для більш плавної роботи. Шукайте опції, пов’язані з опціями розробника або системними анімаціями в меню налаштувань.
 • Розгляньте можливість встановлення кастомного ПЗП: Якщо вам подобається розширене налаштування, подумайте про встановлення кастомного ПЗП, наприклад, HyperOS. Кастомні ПЗП часто не містять зайвого програмного забезпечення, а це означає, що в них попередньо встановлено менше непотрібних програм, які можуть вплинути на продуктивність.

Оптимізація продуктивності на пристроях Xiaomi: Вимкнення непотрібних функцій

Ризики та запобіжні заходи

Хоча вимкнення таких функцій, як MSA, може покращити продуктивність, дуже важливо підходити до модифікації системи з обережністю. Ось кілька важливих моментів, на які слід звернути увагу:

 • Розуміння функціональності: Перш ніж вимкнути будь-яку функцію, переконайтеся, що ви розумієте її призначення. Цінну інформацію можна знайти в інтернет-ресурсах, присвячених конкретній моделі вашого пристрою та версії MIUI/HyperOS. Вимкнення критично важливої функції системи може призвести до непередбачуваних наслідків.
 • Резервне копіювання даних: Завжди рекомендується створювати резервні копії важливих даних перед тим, як вносити значні зміни до налаштувань системи. Це гарантує, що ви зможете відновити ваш пристрій до попереднього стану, якщо це буде необхідно.
 • Офіційні джерела: Завантажуйте та встановлюйте оновлення або кастомні ПЗ тільки з офіційних джерел, наданих компанією Xiaomi або перевіреними сторонніми розробниками. Неперевірені джерела можуть містити шкідливе програмне забезпечення або порушувати безпеку вашого пристрою.

Передові технології (лише для технічно підкованих користувачів)

Для користувачів, які звикли до розширених налаштувань, існують додаткові методи оптимізації, але вони пов’язані з певними ризиками:

 • Рутінг: Рутінг надає користувачам доступ до операційної системи пристрою на рівні адміністратора. Це дає змогу глибше налаштовувати пристрій і підвищувати його продуктивність, але також може призвести до анулювання гарантії та вразливості пристрою до вразливостей у системі безпеки. Рутінг не рекомендується звичайним користувачам.
 • Інструменти автоматизації: Сторонні інструменти автоматизації обіцяють оптимізувати ваш пристрій одним кліком. Однак ці інструменти часто можуть бути ненадійними і спричиняти неочікувану поведінку. Використовуйте їх з особливою обережністю.

Xiaomi HyperOS

Вплив на термін служби акумулятора

Вимкнення таких функцій, як MSA та GetApps, може позитивно вплинути на час роботи акумулятора. Завдяки зменшенню фонової активності та споживання ресурсів ваш телефон потребує менше енергії для безперебійної роботи. Крім того, обмеження оновлення фонових додатків і вимкнення непотрібних анімацій може ще більше подовжити час роботи акумулятора між заряджаннями.

MIUI проти HyperOS: перспектива продуктивності

І MIUI, і HyperOS – це операційні системи, засновані на проєкті з відкритим вихідним кодом Android (AOSP). Однак деякі ключові відмінності можуть вплинути на продуктивність:

 • Роздуте програмне забезпечення: Відомо, що MIUI постачається з більшою кількістю системних додатків (роздутих програм) порівняно з HyperOS. Ці програми можуть споживати ресурси та потенційно сповільнювати роботу вашого пристрою. HyperOS часто використовує більш мінімалістичний підхід, пропонуючи чистішу і потенційно швидшу роботу.
 • Кастомізація: MIUI пропонує ширший спектр можливостей кастомізації порівняно з HyperOS. Хоча ця гнучкість дозволяє отримати більш персоналізований досвід, вона також може додати складності та потенційно вплинути на продуктивність. HyperOS надає перевагу спрощеній роботі, що потенційно призводить до більш плавної роботи.
 • Оновлення: Xiaomi зазвичай випускає оновлення для MIUI частіше, ніж для HyperOS. Ці оновлення часто включають оптимізацію продуктивності та виправлення помилок. Однак часті оновлення іноді можуть спричиняти нові проблеми або сповільнювати роботу старих пристроїв. HyperOS, з її менш частим циклом оновлень, може забезпечити більш стабільну роботу з часом, особливо для старих пристроїв Xiaomi.

Вибір між MIUI та HyperOS

Вибір між MIUI та HyperOS залежить від ваших індивідуальних уподобань. Якщо ви віддаєте перевагу широким можливостям кастомізації та частим оновленням, то MIUI може вам підійти. Однак, якщо продуктивність і відсутність зайвого програмного забезпечення є вашими головними пріоритетами, HyperOS може бути кращим варіантом.

Стратегічно вимикаючи функції, керуючи фоновими процесами та змінюючи системні налаштування, ви можете значно оптимізувати роботу телефону Xiaomi для підвищення продуктивності та часу автономної роботи. Пам’ятайте, що найефективніші стратегії залежать від моделі вашого пристрою, звичок використання та технічних знань. Експерименти з різними варіантами і консультації з онлайн-ресурсами, що стосуються саме вашого телефону Xiaomi, допоможуть вам досягти максимально плавної та ефективної роботи.

Джерело

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua