Випущено iPadOS 18: Настроюваний головний екран та вбудований калькулятор

iPadOS 18

Нещодавно компанія Apple представила iPadOS 18, останнє велике оновлення операційної системи для iPad, на Всесвітній конференції для розробників WWDC 2024. Це оновлення принесло ряд нових функцій і поліпшень для iPad, включаючи домашній екран, що налаштовується, і вбудований калькулятор, довгоочікуване доповнення до пристрою.

iPadOS 18

Налаштовуваний головний екран

В iPadOS 18 з’явився головний екран, який можна легко налаштувати для користувачів iPad. Тепер користувачі можуть персоналізувати свій головний екран і Центр керування з більшою гнучкістю. На головному екрані можна налаштовувати іконки програм, переставляти їх за потребою та змінювати їхні кольори. Тепер користувачі можуть розміщувати іконки програм будь-де на екрані, а не лише на жорсткій сітці. Така більша гнучкість дає більше можливостей для творчості та персоналізації домашнього екрана. Крім того, іконки можна налаштовувати та змінювати, наприклад, перевести їх у “темний режим” або більш радикально змінити їхні кольори. Ця функція покращує загальний користувацький досвід, дозволяючи користувачам пристосовувати інтерфейс до своїх уподобань.

Оновлений центр керування iPadOS 18

В iPadOS 18 також було змінено дизайн Центру керування. Тепер він містить кілька панелей, одна з яких призначена для відтворення мультимедіа, а інша – для швидкого доступу до елементів керування “Додому”. Користувачі можуть перегортати ці панелі та редагувати їх, щоб зробити їх більш персональними.

Цей редизайн полегшує доступ до часто використовуваних функцій і дозволяє користувачам персоналізувати свій Центр керування відповідно до їхніх потреб. Крім того, Центр керування можна редагувати безпосередньо з самого Центру керування, що полегшує керування та налаштування різних елементів керування. Ця функція особливо корисна для користувачів, яким потрібно часто змінювати налаштування або отримувати доступ до певних функцій.

Центр керування також отримує нові рівні кастомізації та гнучкості з впровадженням API елементів керування. Цей API дає змогу розробникам створювати власні комбінації клавіш та інтегрувати свої програми безпосередньо в Центр керування. Наприклад, користувачі можуть замінити кнопку камери на екрані блокування на кнопку Snapchat, забезпечуючи безперешкодну інтеграцію сторонніх додатків. Існує також API для сторонніх програм, що дозволяє інтегрувати їхні елементи в Центр керування.

Спільний доступ до екрана та спільна робота

Ще однією важливою особливістю iPadOS 18 є розширені можливості спільного використання екрана. Тепер користувачі можуть ділитися своїм екраном з іншими та навіть малювати діаграми на чужому iPad. Ця функція особливо корисна для спільної роботи та навчання. Користувачі можуть віддалено керувати чужим iPad, щоб надати більш детальні вказівки щодо виконання завдання.

Ще одним покращенням є новий інструмент для спільної роботи в SharePlay. Ця функція дозволяє користувачам ділитися своїм екраном з іншим iPad або iPhone і коментувати відеопотік за допомогою малюнків. Крім того, користувачі можуть надати дозвіл на дистанційне керування іншим пристроєм через спільний екран, що робить спільний доступ до екрана більш схожим на додатки для відеоконференцій, такі як Zoom. Ці вдосконалення роблять спільний доступ до екрана та співпрацю більш плавними та інтерактивними. Тепер користувачі можуть співпрацювати в режимі реального часу та створювати анотації, що особливо корисно для освітніх та професійних середовищ. Нові функції в iPadOS 18 ще більше зміцнюють позиції iPad як потужного інструменту для співпраці та продуктивності.

iPadOS 18

Вбудований калькулятор

Після 14-річного очікування Apple нарешті випустила вбудований калькулятор для iPad. Цей додаток-калькулятор є більш повним і зручним для користувача, ніж сторонні альтернативи, які часто перевантажені рекламою і погано оптимізовані для великого екрана iPad. Калькулятор також підтримує Apple Pencil, що дозволяє користувачам розв’язувати математичні задачі, записуючи їх за допомогою стилуса.

iPadOS 18

Новий калькулятор під назвою Math Notes дозволяє користувачам вводити або виписувати математичні вирази та бачити їх миттєве розв’язання своїм почерком. Користувачі також можуть присвоювати значення змінним під час вивчення нових понять у класі, підрахунку бюджету або виконання інших завдань. Крім того, калькулятор містить функцію побудови графіків, що дозволяє користувачам писати або вводити рівняння і вставляти графік лише одним дотиком. Ця функція дозволяє користувачам додавати кілька рівнянь на один графік, щоб візуалізувати, як вони пов’язані між собою.

Калькулятор глибоко інтегрований в iPadOS 18 і працює з Apple Pencil. Це дозволяє користувачам виписувати математичні вирази від руки. Калькулятор також включає такі функції, як історія для відстеження попередніх обчислень та конвертація одиниць виміру для швидкого перерахунку довжини, ваги, валют тощо. Цей нативний калькулятор позбавляє користувачів необхідності покладатися на сторонні додатки, які часто містять рекламу та погано оптимізовані для великого екрана iPad.

Розумний сценарій для рукописного вводу

На додаток до вбудованого калькулятора, Apple також представила Smart Script – функцію, яка покращує зовнішній вигляд рукописного тексту за допомогою машинного навчання. Ця технологія може відтворювати унікальний стиль почерку людини, виконувати перевірку орфографії та перетворювати набраний текст у персональний стиль почерку користувача. Ця функція особливо корисна для тих, хто вважає за краще писати від руки або потребує допомоги з почерком.

iPadOS 18

Доступність та бета-версія

Бета-версія iPadOS 18 для розробників доступна вже сьогодні, а публічна бета-версія очікується в липні. Повний реліз заплановано на кінець цього року, ймовірно, у вересні або жовтні. Разом з iPadOS 18 також буде доступна програма Apple Intelligence, яка інтегрує ChatGPT від Open AI, що підтримує будь-який iPad з чипом M-серії.

iPadOS 18 стала важливою віхою в еволюції iPad, приносячи в пристрій низку нових функцій і вдосконалень. Налаштовуваний домашній екран, перероблений Центр управління, розширені можливості спільного використання екрана, вбудований калькулятор і функція рукописного вводу Smart Script – все це робить iPad більш універсальним та інтелектуальним пристроєм. З виходом в кінці цього року iPadOS 18 зміцнить позиції iPad як потужного та універсального інструменту для користувачів усіх рівнів.

Джерело

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua