Нова функція Android 15 забезпечить більш захопливий досвід

Android 15

Android 15, наступна версія мобільної операційної системи від Google, покликана покращити якість звуку на пристроях Android. За даними Sammobile, бета-версія Android 15 матиме багато покращень у функціях бездротового аудіо, включаючи Bluetooth Low Energy Audio (LE Audio). Ця система забезпечить підтримку динамічного просторового аудіо через Bluetooth LE Audio. Ця довгоочікувана функція забезпечить користувачам більш захопливий досвід прослуховування, особливо при перегляді контенту з об’ємним звуком.

Android 15 Beta 2

Bluetooth LE Audio: Наступне покоління бездротового аудіо

Bluetooth LE Audio, скорочено від Low Energy Audio, – це нове покоління аудіотехнології Bluetooth з низьким енергоспоживанням, представлене групою Bluetooth Special Interest Group(SIG) на Міжнародній виставці споживчої електроніки 2020 року. Вона успадковує переваги технології Bluetooth Low Energy та оптимізує аудіокодек, передачу аудіоданих і керування звуком.

Bluetooth LE Audio має низку переваг над традиційним аудіо Bluetooth, зокрема нижче енергоспоживання, кращу якість звуку та підтримку кількох одночасних з’єднань. Це робить його ідеальним вибором для мобільних пристроїв, де час автономної роботи та якість звуку є вирішальними факторами.

Динамічний просторовий звук в Android 15: Виведення занурення на новий рівень

Динамічне просторове аудіо – це технологія, яка створює багатовекторне звучання, створюючи відчуття, ніби звук надходить з різних напрямків навколо слухача. На відміну від традиційного аудіо, яке обмежується лівим і правим каналами, динамічне просторове аудіо дозволяє створювати враження, що звук походить зверху, знизу або навіть позаду слухача, додаючи глибини і реалістичності звуковому сприйняттю.

Android 13 вже підтримував Bluetooth LE Audio і просторовий звук, але не підтримував поєднання Bluetooth LE Audio і динамічного просторового звуку. Android 15 змінює цю ситуацію, надаючи користувачам більш захопливий аудіо досвід. Таким чином, в Android 15 компанія пропонує більше оновлень цієї функції.

Покращене відстеження голови та використання пропускної здатності

Однією з ключових переваг реалізації динамічного просторового аудіо на Bluetooth LE Audio є зменшення затримки відстеження голови та покращене використання смуги пропускання. Картік Віра (Karthic Veera), менеджер з продуктів Android Media and Camera, заявив, що ця комбінація “забезпечує меншу затримку відстеження голови і краще використання смуги пропускання, що призводить до більшого занурення в атмосферу”.

Завдяки зменшенню затримки відстеження голови звук буде більш чуйним і синхронізованим з рухами користувача, створюючи більш плавний і природний досвід. Крім того, більш високе використання пропускної здатності гарантує, що він може передавати більше аудіоданих. Під час передачі даних це не призведе до погіршення якості або продуктивності.

Сумісність і доступність

Очікується, що функція динамічного просторового звуку на базі Bluetooth LE Audio з’явиться на відповідних смартфонах і планшетах Samsung Galaxy з оновленням One UI 7.0 пізніше цього року. Це означає, що власники сумісних пристроїв зможуть насолоджуватися кращим звуком після офіційного виходу оновлення.

Android 15

Важливо зазначити, що для роботи динамічного просторового звуку підключена гарнітура або навушники повинні мати датчики відстеження голови і підтримувати Bluetooth LE Audio. Оскільки все більше виробників впроваджують цю технологію, доступність сумісних пристроїв зростатиме, роблячи цю функцію доступною для ширшого кола користувачів.

Auracast: Спільний доступ до аудіо на декількох пристроях

На додаток до динамічного просторового звуку, Android 15 також увімкне функцію Bluetooth “Auracast”. Auracast – це функція трансляції аудіо, яка дозволяє користувачам ділитися аудіоконтентом з кількома пристроями, підключеними через Bluetooth, одночасно.

В оновленні Android 15 Developer Preview 2 компанія Google представила сторінку “Обмін аудіо”, яка слугуватиме спеціальним центром для функції Auracast. Хоча ця функція не була повністю функціональною в початковій версії, нещодавнє оновлення Android 15 Beta 1.1 увімкнуло її на телефонах Pixel 8 Pro.

На сторінці “Обмін аудіо” користувачі зможуть контролювати та керувати своїми налаштуваннями Auracast. Вони можуть вибрати ім’я трансляції та пароль під заголовком “налаштування потоку”, що дозволить їм налаштувати свій досвід обміну аудіо.

Крім того, користувачі можуть натиснути на іконку QR, щоб згенерувати QR-код, який інші можуть просканувати, щоб під’єднатися до своїх пристроїв і отримати спільний доступ до аудіо. Такий спрощений підхід до підключення декількох пристроїв зробить функцію Auracast більш доступною і зручною для користувачів.

Ця функція може бути особливо корисною в ситуаціях, коли кілька людей хочуть слухати один і той же аудіоконтент, наприклад, в класі або під час презентації. Завдяки Auracast в Android 15 буде простіше ділитися аудіо та створювати більш спільний досвід прослуховування.

Android 15

Висновок

Підтримка Android 15 динамічного просторового звуку на основі Bluetooth LE Audio є значним кроком вперед у розвитку мобільних аудіотехнологій. Забезпечуючи більш захопливий досвід прослуховування, особливо при перегляді контенту з об’ємним звуком, ця функція покращить спосіб споживання медіа на пристроях Android.

Поєднання меншої затримки відстеження голови, покращеного використання пропускної здатності та можливості обмінюватися аудіо з кількома пристроями через Auracast робить Android 15 привабливим оновленням як для аудіоентузіастів, так і для звичайних користувачів. Оскільки все більше виробників впроваджують Bluetooth LE Audio і технологію відстеження руху голови, доступність сумісних пристроїв зростатиме, роблячи цю функцію доступною для ширшої аудиторії.

Підтримка Android 15 динамічного просторового аудіо на основі Bluetooth LE Audio змінює правила гри у світі мобільного аудіо. Вона обіцяє забезпечити більш захопливий досвід прослуховування, встановлюючи новий стандарт якості та функціональності аудіо на пристроях Android. Що ви думаєте про оновлення аудіо в Android 15? Чи є якесь оновлення, яке ви хотіли б побачити в аудіо в Android 15? Поділіться з нами своїми думками в розділі коментарів нижче

Джерело

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua