Додатки в Apple App Store значно дорожче, ніж в Google Play Store

App Store

Нещодавні дані компанії Sensor Tower, яка займається аналітикою мобільних додатків, свідчать про значну різницю у споживчих звичках між магазинами App Store від Apple та Google Play Store. Хоча кількість завантажень в Google Play Store значно випереджає App Store, платформа Apple згенерувала майже вдвічі більший дохід у першому кварталі 2024 року. Ця тенденція викликає запитання: Чому користувачі iPhone охочіше витрачають гроші на додатки порівняно з користувачами Android?

Чому користувачі App Store витрачають більше на додатки порівняно з користувачами Google Play?

Копірайт зображення: Sensortower

Переважають покупки в додатках: Дані свідчать про ключову відмінність у поведінці користувачів. Попри втричі більшу кількість завантажень (25,5 млрд порівняно з 8,4 млрд), Google Play Store згенерував менше половини доходу App Store (11,2 млрд доларів порівняно з 24,6 млрд доларів). Це свідчить про те, що більша частина користувачів Android обирає безкоштовні додатки або рідше використовує модель freemium з покупками в додатку.

Демографія та наявний дохід. Існує ймовірність того, що користувачі iPhone в середньому мають вищий наявний дохід порівняно з користувачами Android. Пристрої Apple, як правило, позиціюється в преміумкласі. Це свідчить про те, що користувачі з більшою готовністю витрачають гроші на цифрові товари. Крім того, регіональні відмінності в цінах на додатки та демографічних характеристиках користувачів у країнах-лідерах за витратами на додатки (США, Китай, Японія, Південна Корея та Велика Британія) також можуть впливати на структуру витрат.

Якість та сприйняття цінності додатків: Процес кураторства в App Store також може відігравати певну роль. Більш суворий процес перевірки додатків Apple може призвести до сприйняття більш високої загальної якості в App Store. Це, своєю чергою, може вплинути на готовність користувачів платити більше за додатки, які, на їхню думку, пропонують більшу цінність і більш досконалий досвід користування.

Сервіси передплати та моделі Freemium: Поширеність послуг передплати в App Store також може бути фактором. Додатки на основі передплати пропонують постійні потоки доходів, що потенційно призводить до більших загальних витрат на одного користувача порівняно з моделлю одноразової покупки. І навпаки, модель freemium, більш поширена в Google Play, може вплинути на поведінку користувачів, які надаватимуть перевагу безкоштовним додаткам, що підтримуються рекламою.

Тенденції додатків для конкретних платформ: Важливо враховувати типи додатків, які зазвичай популярні на кожній платформі. Дані показують, що користувачі смартфонів витрачають найбільше грошей на ігри. Користувачі Android витрачають на ігри більший відсоток коштів, ніж користувачі iPhone (65% проти невизначеного відсотка). Це свідчить про те, що більша частина витрат на Google Play може бути сконцентрована в категорії з потенційно нижчим середнім доходом на користувача (ARPU) порівняно з іншими категоріями додатків.

Погляд у майбутнє: Розуміння цих потенційних причин нерівномірності витрат може бути цінним для розробників. Стратегічними рішеннями для розробників, які прагнуть максимізувати дохід, можуть стати зосередження на покупках у додатку, підписках та орієнтація на потенційно заможні верстви населення на iOS. Однак, величезна база користувачів Google Play і потенціал безкоштовних моделей. При стратегічному розміщенні реклами не варто скидати з рахунків.

Ринок мобільних додатків продовжує розвиватися, і поведінка користувачів, ймовірно, також буде адаптуватися. Розрив у витратах між App Store та Google Play залежить від кількох речей. Чи збереже Apple своє лідерство, чи зможе Google Play скоротити розрив? Час покаже!

Джерело

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua