Останнє оновлення Windows 11 від Microsoft викликало дискусії завдяки новому додатку PC Manager

В оновленні каналу Windows 11 Beta (збірка 22635.3646) PC Manager був представлений як додаток за замовчуванням для користувачів у Китаї. Хоча програму вже можна завантажити з Microsoft Store, її включення до операційної системи свідчить про потенційну ширшу інтеграцію з боку Microsoft.

PC Manager належить до категорії системних оптимізаторів, подібних до Razer Cortex Game Booster. Такі програми зазвичай очищають тимчасові файли, звільняють пам’ять і визначають непотрібні файли для видалення. Microsoft стверджує, що PC Manager також може допомогти “зменшити кількість реклами та спливаючих вікон”, що вітається багатьма користувачами.

Однак включення диспетчера ПК до Windows 11 викликало суперечки. Дослідники Neowin виявили, що програма містить партнерські посилання з елементами відстеження і підключається до китайських утиліт для Microsoft Word і PowerPoint. Користувачі Reddit повідомляли про випадки, коли PC Manager змінював пошукову систему за замовчуванням браузера Edge на Bing, стратегію, яку раніше використовувала Microsoft.

PC Manager від Microsoft у Windows 11: пошук балансу між утилітою та вторгненням

Поведінка PC Manager, особливо включення партнерських посилань і зміни в пошуковій системі, зазвичай асоціюється з вільним програмним забезпеченням з ненадійних джерел. Наявність цих функцій в офіційному додатку Microsoft, що розповсюджується через магазин компанії, викликає занепокоєння щодо прозорості та довіри користувачів. Нещодавній досвід користувачів також викликає занепокоєння: деякі користувачі виявили, що після оновлення Windows PC Manager видаляється і стає недоступним у магазині Microsoft Store. Крім того, у звітах згадується про постійні спливаючі повідомлення, які спонукають користувачів перезапустити програму навіть після її видалення.

Хоча PC Manager наразі перебуває в стадії бета-версії та доступний лише в Китаї, глобальне тестування Microsoft свідчить про його ширшу доступність. Це ставить під сумнів його потенційне майбутнє як стандартного додатка для всіх користувачів Windows 11.

Наявність системного оптимізатора від Microsoft може захистити користувачів від ризикованих сторонніх програм, що є позитивним зрушенням на ринку, наповненому сумнівним програмним забезпеченням.

Однак занепокоєння щодо партнерських посилань, маніпуляцій з пошуковими системами та нав’язливого впливу на користувачів ставлять під сумнів наміри Microsoft. Якщо PC Manager стане інструментом для просування Bing, Edge та інших партнерських сервісів, його переваги в оптимізації системи можуть бути затьмарені його нав’язливим характером.

Зрештою, успіх “Диспетчера ПК” залежить від того, чи вдасться Microsoft досягти балансу. Програма може стати цінним доповненням до Windows 11, якщо вона надасть пріоритет користувацькому досвіду, прозорості та оптимізації системи, а не нав’язливій маркетинговій тактиці. Тільки час покаже, чи зможе Microsoft зорієнтуватися в цих складнощах і створити рішення, яке дійсно принесе користь своїм користувачам.

Джерело

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua