Розкриваємо секрети тривалості життя вашого телефону з Android 15

Google готується представити нову функцію в Android 15, яка дозволить користувачам стежити за терміном служби свого обладнання, включаючи мікросхеми внутрішньої пам’яті (ROM). Відкриття цієї функції було зроблено Android Authority. Ця ініціатива є частиною постійних зусиль Google, спрямованих на розв’язання проблем, пов’язаних з тривалістю життя обладнання. Варто зазначити, що компанія вже впроваджувала інформацію про стан акумулятора в Android 14 минулого року, але згодом вона була вилучена в оновленні Android 14 QPR2 у березні цього року. Це свідчить про те, що Google вже давно приділяє увагу проблемам тривалості роботи обладнання.

Android 15

Важливість тривалості життя обладнання

Оскільки провідні виробники смартфонів оновлюють політику технічного обслуговування вже понад три роки, такі аспекти, як післяпродажне обслуговування, можливість заміни деталей і самостійного ремонту, стали вирішальними для користувачів при покупці нового телефону. Завдяки новій функції в Android 15 користувачі зможуть відстежувати термін служби свого обладнання, що допоможе їм приймати обґрунтовані рішення щодо заміни або ремонту пристрою.

Додаток для діагностики пристрою

Новий API в Android 15 дозволить програмі “Діагностика пристрою” отримувати залишковий ресурс мікросхеми пам’яті та відображати його у відсотках. Цей API наразі активний в останній версії Android 15 beta 1, хоча не всі пристрої підтримують відображення залишкового ресурсу мікросхеми пам’яті. Пристрій повинен мати можливість збирати відповідну інформацію через Health HAL і надавати доступ до неї системі Android. Основна функція API полягає в тому, щоб показати залишковий ресурс чіпа пам’яті на основі даних, зібраних системними додатками Android.

Android 15

Для пристроїв, які не підтримують цю функцію, API поверне -1, що означає її недоступність. Однак, значення 90 вказує на те, що мікросхемі пам’яті залишилося 90% її ресурсу.

Прихильність Google до зручних для користувача функцій

Компанія Google інтегрувала відповідний код, поданий до AOSP, у свою внутрішню базу коду, яка буде використана для компіляції Android 15. Початковий опис патчу, що впроваджує цей новий API, передбачає мінімальне відхилення від попереднього API для обслуговування в режимі очікування, що свідчить про прагнення Google пропонувати зручні для користувача функції. Патч також вказує на те, що значення призначене для відображення користувачем, причому пристрої серії Google Pixel здатні показувати залишковий ресурс з точністю до 1%, тоді як інші пристрої роблять це з точністю менше ніж 10%.

Хоча Google не змушуватиме OEM-виробників впроваджувати цей API, користувачі можуть скористатися послугами сторонніх ремонтних майстерень або страхуванням мобільних телефонів, щоб захистити свої пристрої від втрати або пошкодження. Страхування мобільних телефонів забезпечує покриття витрат на ремонт і заміну в разі втрати, крадіжки або пошкодження. Страхування контенту може вже включати захист від пошкодження мобільного телефону, але користувачі повинні переглянути поліс і проконсультуватися зі своїм страховиком, якщо це необхідно.

Обслуговування комп’ютера

Регулярне технічне обслуговування, як-от чистка, оновлення жорстких дисків і профілактика вірусів, має важливе значення для продовження терміну служби комп’ютерів і ноутбуків. Це не лише подовжує термін служби пристроїв, але й підвищує безпеку перегляду вебсторінок.

Висновок

Майбутня функція Google в Android 15 надасть користувачам інформацію про термін служби їхнього обладнання, що допоможе їм приймати обґрунтовані рішення щодо своїх пристроїв. Поєднання цієї функції з можливостями стороннього ремонту та страхуванням мобільних телефонів може допомогти користувачам захистити свої пристрої від потенційних втрат або пошкоджень. Дотримуючись найкращих практик для продовження терміну служби пристроїв, користувачі можуть максимально продовжити термін служби своїх смартфонів.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua