Унікальні відмінності MIUI на пристроях Xiaomi

Ландшафт мобільних операційних систем Xiaomi суттєво змінюється з появою HyperOS, наступника відомого інтерфейсу MIUI. Хоча обидва інтерфейси є основою користувацького досвіду на пристроях Xiaomi, HyperOS пропонує унікальний набір функцій та пріоритетів. У цій статті ми розглянемо п’ять ключових особливостей, які відрізняють HyperOS від її попередника, а також підкреслимо потенційні переваги для користувачів Xiaomi.

HyperOS: новий світанок для екосистеми Xiaomi

Xiaomi HyperOS

1. Згуртована екосистема в основі

HyperOS являє собою стратегічний перехід до єдиної екосистеми, що охоплює всі продукти Xiaomi. Це амбітне бачення має на меті безперешкодно інтегрувати смартфони, планшети, ноутбуки, носимі пристрої (розумні годинники та розумні браслети), пристрої для розумного дому (освітлення та побутову техніку), і, можливо, більше, під єдиною, узгодженою операційною системою. Такий фокус на взаємозв’язку обіцяє більш спрощений користувацький досвід, що дозволить користувачам легко переходити з одного пристрою на інший і керувати середовищем “розумного будинку” з більшою легкістю. Крім того, інтеграція HyperOS з електромобілем Xiaomi SU7 ще більше підкреслює прихильність бренду до створення всеосяжної екосистеми.

2. Покращена продуктивність і час автономної роботи

Одна з найпомітніших відмінностей між MIUI та HyperOS полягає у використанні ресурсів. HyperOS має значно меншу вагу, що дозволяє їй займати менше місця на пристроях користувачів. У порівнянні з MIUI, яка займає 12,53 ГБ, HyperOS займає лише 9,14 ГБ, що означає потенційну вигоду у вигляді понад 3 ГБ вільного місця в пам’яті. Таке зменшення споживання ресурсів не обмежується лише пам’яттю, оскільки оптимізація HyperOS спрямована на підвищення загальної продуктивності системи. Користувачі можуть розраховувати на більш плавну роботу та потенційно швидший час запуску додатків.

Крім того, HyperOS розроблена таким чином, щоб збільшити час роботи від акумулятора на сумісних пристроях. Однак важливо зазначити, що це покращення може бути не помітним одразу після встановлення. На початковому етапі операційна система виконує фонову оптимізацію, яка може тимчасово збільшити енергоспоживання. Після цього періоду оптимізації користувачі можуть очікувати на помітне збільшення часу роботи від акумулятора, що дозволить їм насолоджуватися тривалим використанням своїх пристроїв.

3. Кивок у бік динамічної взаємодії

Натхненна функцією Dynamic Island від Apple, компанія Xiaomi представила подібну функціональність у HyperOS, хоча її офіційна назва ще не підтверджена. Ця функція, яку часто називають “динамічним вирізом”, використовує область навколо вирізу або камери пристрою для відображення контекстної інформації. Сюди входять такі дані, як швидкість заряджання, відсоток заряду акумулятора, статус мобільної точки доступу та індикатори безшумного режиму. Хоча поточна ітерація пропонує обмежену функціональність, майбутні оновлення можуть розширити її можливості та забезпечити більш динамічний досвід взаємодії з користувачем.

4. Спрощене видалення небажаного програмного забезпечення

Однією з давніх скарг користувачів на MIUI була наявність попередньо встановлених додатків, які часто називають програмним забезпеченням, що роздуває екран. Хоча MIUI пропонує методи видалення таких програм, цей процес може бути громіздким і технічно складним для звичайних користувачів. HyperOS розв’язує цю проблему шляхом впровадження зручного для користувача механізму видалення “роздутого” ПЗ. Цей спрощений підхід дозволяє користувачам видаляти небажані програми, звільняючи місце в пам’яті та потенційно підвищуючи продуктивність пристрою внаслідок зниження фонового споживання ресурсів.

5. Вдосконалений центр керування

У HyperOS реалізовано оновлений Центр керування, який має мінімалістичний естетичний вигляд. Цей новий дизайн за замовчуванням видаляє підписи до піктограм, пропонуючи чистіший і впорядкованіший візуальний досвід. Однак користувачі, які віддають перевагу попередньому підходу з підписаними іконками, можуть легко ввімкнути підписи в меню налаштувань. Крім того, HyperOS збільшує піктограми управління і представляє їх на одному екрані, який можна перегортати. Це підвищує зручність і доступність. Нарешті, HyperOS представляє спеціальний віджет відтворення музики в Центрі керування, що забезпечує зручне керування відтворенням музики без необхідності перемикання між програмами.

За заголовками: Погляд у майбутнє

Перші відгуки користувачів про HyperOS були здебільшого позитивними, багато хто оцінив акцент на інтеграцію екосистеми, підвищення продуктивності та функції, орієнтовані на користувача, такі як спрощене видалення небажаного програмного забезпечення. Xiaomi активно працює над розширенням розгортання HyperOS на відповідних пристроях, забезпечуючи плавний перехід для своєї користувацької бази. Оскільки HyperOS продовжує розвиватися, буде цікаво спостерігати, як Xiaomi використовує платформу для подальшого вдосконалення користувацького досвіду в своєму різноманітному портфоліо продуктів. Майбутні оновлення можуть представити функціональні можливості, які ще більше підкреслять орієнтацію на екосистему, розширять можливості функції Dynamic Notch і потенційно досліджуватимуть інтеграцію зі сторонніми додатками та сервісами. З акцентом на оптимізацію користувацького досвіду та сприяння розвитку екосистеми, HyperOS знаменує собою значний крок вперед для Xiaomi та її користувачів.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
1
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua