Google розглядає можливість введення плати за використання пошукової функції зі штучним інтелектом

Пошук Google завжди був безплатним з моменту його створення на початку 2000-х років. Однак є ознаки того, що технологічний гігант може розглядати можливість запровадження платної опції для користувачів. Нещодавнє повідомлення в Інтернеті свідчить про те, що Google вивчає можливість суттєвих змін у своєму флагманському продукті, Google Search, потенційно запровадивши платну модель поряд з наявною безплатною.

Хоча Google в основному покладається на рекламу для отримання доходів, компанія також пропонує платні продукти, такі як підписка на Google One. Однак Google Search залишається безплатним для користувачів з моменту його запуску.

У конкурентному середовищі штучного інтелекту компанії постійно впроваджують нові продукти. Google не є винятком, з такими нещодавніми розробками, як Bard та Gemini. Тепер технологічний гігант планує запустити пошукову систему на основі штучного інтелекту, як повідомляє Financial Times. Ця нова пошукова система матиме пошукові можливості на основі штучного інтелекту як частину преміумпланів підписки. Хоча Google вже пропонує різні плани, такі як Gemini AI-асистент у Gmail та Docs, ці підписки наразі не покращують пошуковий досвід.

Чому Google розглядає можливість створення платної пошукової системи зі штучним інтелектом?

 AI-Powered Search Engine

Google експериментує з пошуковою видачею зі штучним інтелектом з минулого року, але ще не інтегрував ці функції в основну пошукову систему. Причиною такої затримки є підвищена обчислювальна потужність, необхідна для запитів зі штучним інтелектом, які можуть бути дорожчими порівняно зі звичайними запитами. Тому запровадження платної підписки на “Search Generative Experience” може бути більш вигідним підходом для Google.

Наразі Google перебуває на дослідницькій стадії й не прийняв жодних остаточних рішень. Було з’ясовано, що стандартна пошукова система залишиться безплатною для користувачів, але доступ до пошукової системи зі штучним інтелектом може вимагати платної підписки.

Висловлювалися занепокоєння з приводу впровадження функцій ШІ в пошукових системах. Це може потенційно вплинути на інтернет-видавців, оскільки дані відображатимуться безпосередньо користувачам, а також створити ризики для рекламодавців, якщо користувачі покладатимуться виключно на інформацію, згенеровану ШІ, замість того, щоб відвідувати вебсайти рекламодавців.

У звіті також згадується, що преміуммодель Пошуку Google на основі штучного інтелекту все ще показуватиме рекламу. Це, ймовірно, триватиме й надалі, оскільки реклама відіграє вирішальну роль у доходах Google.

Буде цікаво спостерігати за тим, як Google розгортатиме пошукову систему на основі ШІ, і чи пропонуватиме вона користувачам як безплатні, так і платні опції.

What’s your Reaction?
Cool
4
Cool
Happy
5
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
1
Interesting
Sad
1
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: