Oppo Enco Air3 Pro проти Oppo Enco Air2 Pro: Чи варто міняти?

Коли технологічна компанія OPPO випустила свої чергові справжні бездротові навушники Oppo Enco Air3 Pro, перше, що впало в око (якщо не дуже придивлятися), це те, що виглядають вони як точна копія попередніх Oppo Enco Air2 Pro. Спробуємо розібратися, що нового насправді принесли нам Oppo Enco Air3 Pro, і чи варто поміняти на них Oppo Enco Air2 Pro (якщо вони у вас вже є, і вам подобаються).

Зовнішній вигляд та дизайн

До речі, стосовно дизайну, я їх і досі плутаю, хоча Oppo Enco Air2 Pro мені подарували ще на Новий рік, тому я міг би за це час вивчити досконально як саме вони виглядають. Так ось я і сам не можу запам’ятати, хто з них хто, в кого напис на кейсі спереду, а в кого ззаду. Хоча ні, я все ж таки запам’ятав, що в OPPO Enco Air3 Pro під кришкою, теж напівпрозорою, як, до речі, і в OPPO Enco Air2, помітні якісь хвилі (гребінці). Ось, можете порівняти самі на фото ці дві моделі між собою, а також з усім тим, що в мене попало під руку.

Спочатку в кейсах (всюди на фото зліва OPPO Enco Air2 Pro, а справа OPPO Enco Air3 Pro):

А потім і без :

Комплектація

Упакування OPPO Enco Air3 Pro значно більше по висоті, з чого можна помилково припустити, що туди поклали чогось набагато більше. Але ні, не поклали. Нічого там не більше, навіть кабель для заряджання не товще. Нічого геть не змінилось, тільки повітря стало всередині більше.

До речі, композиції на фото в OPPO Enco Air2 Pro та OPPO Enco Air3 Pro трохи різні, бо Air2 Pro так, як Air3 Pro не вміє. Не вміє він свій кейс тримати відкритим. Тому для наступного фото, де обидва кейси стоять поруч відкриті, мені довелося під Air2 Pro дещо підкласти. Так що фото красиве, але трохи неправдиве. До речі, можете побачити, що в Air2 Pro є отвори на стороні протилежній амбушурам, а в OPPO Enco Air3 Pro їх нема. І ще зникли овали навколо літер «L» та «R». Ось і майже всі зовнішні розбіжності.

OPPO Enco Air 2 Pro vs OPPO Enco Air 3 Pro

Мені особисто це нагадало ситуацію з HUAWEI FreeBuds 4i та HUAWEI FreeBuds 5i, коли наступна модель несподівано навчилась стояти відкритою, бо, як не крути, але вміння для кейса навушників стояти/лежати відкритим — це «не примха, а життєва необхідність», особливо коли воно необхідно для активації навушників. Бо особисто в мене руки всього дві, і коли одною тримаєш відкритий кейс, а другою тримаєш телефон, та ще й намагаєшся там щось тицяти, бо без цього «щось» навушники не активуються — треба мати ще когось поруч, наприклад, на випадок почухати тобі там, де несподівано засвербить. Вибачте.

UPD: Насправді фокус з відкритим кейсом таки вийшов, коли несподівано з’ясувалось, що таки він може стояти, точніше, лежати відкритим, але виключно на чохлі зі штучної шкіри (мабуть, тому, що не ковзає на ньому, тому і вистачає жорсткості пружини кришки).

OPPO Enco Air 2 Pro

Технічні характеристики

Ось інформація з офіційного сайту:OPPO Enco Air 2 Pro vs OPPO Enco Air 3 Pro

Якщо, буквально в декількох словах, то все, що вам треба знати, це те, що в OPPO Enco Air2 Pro — Bluetooth® 5.2, а в Enco Air3 Pro — Bluetooth® 5.3, діафрагма з бамбукового волокна, LDAC режим Hi-Res, розумне адаптивне активне шумозаглушення 49 дБ, ну й IP55 проти IP54 в Enco Air2 Pro.

І нарешті, найдивовижніше: в Enco Air3 Pro «Діапазон частотної відповіді(?) 20-40(!)кГц» проти «Діапазон частотної характеристики: 20 Гц до 20 кГц» в Enco Air2 Pro!

Програмна підтримка

Програмна підтримка аудіопристроїв OPPO реалізується в гаджетах самого бренду вбудованими засобами. А от в пристроях інших брендів, якщо, звістно, у вас є бажання повністю розкрити потенціал навушників OPPO — лише за допомогою додатка HeyMelody, всередині якого ви побачите всі ж ті самі налаштування навушників, що і фірмовій оболонці від OPPO — ColorOS.

Спочатку почнемо з OPPO Enco Air2 Pro:

А ось, скільки всього, несподівано, ми знаходимо в налаштуваннях OPPO Enco Air3 Pro, які, як ви пам’ятаєте, зовні майже нічим не відрізняються від OPPO Enco Air2 Pro:

Знаєте, є в мене така думка, що, можливо, і OPPO Enco Air2 Pro теж таке всяке змогли б, якби їм хтось це дозволив, тобто всі ці, точніше, більшість цих всіх цікавих функцій (не забуваємо про Bluetooth® 5.2 в Enco Air2 Pro проти Bluetooth® 5.3 в  Enco Air3 Pro) але, боюсь, ми цього ніколи вже не дізнаємося. Хоча… Може, одного разу OPPO випустить оновлення прошивки для OPPO Enco Air2 Pro і ми побачимо там дуже багато несподіваного. Дуже на це сподіваюсь, враховуючи, що в мене зараз свої саме OPPO Enco Air2 Pro.

Ціна та наявність

Ось тут з’ясовується найцікавіше. На офіційному сайті ціна в OPPO Enco Air2 Pro та OPPO Enco Air3 Pro до останнього часу була однакова, 3 499 грн. Так, ви мене правильно почули, вона однакова, тому мені зовсім неясно, хто буде купувати OPPO Enco Air2 Pro, коли вже є OPPO Enco Air3 Pro? До речі, я написав “до останнього часу”, бо зараз на OPPO Enco Air2 Pro діє знижка 14% від звичайної ціни, яка, правильно, зовсім така ж, як і в OPPO Enco Air2 Pro. Ну а якщо ми подивимось,  наприклад, на онлайн-сервісі для вибору товарів і порівняння цін hotline то побачимо, що OPPO Enco Air2 Pro коштує 1 645 3 499 грн, тоді як за OPPO Enco Air3 Pro хочуть 2 690 3 499 грн. Тому, я вважаю, що тут все вам зрозуміло і без моїх порад.

Ну і, нарешті, довгоочікувані:

Особисті враження

Ви здивуєтесь, коли я вам скажу, що мені більше подобаються OPPO Enco Air2 Pro, але певною мірою тільки тим, що вони мої, вже рідні, а ті чудові та нові OPPO Enco Air3 Pro  — просто красива, нова, зручна та дуже якісна, але чужа річ, до якої я просто не хочу звикати.

Але це я, скоріше, трохи поглузував зненацька, але вже зараз перейду до серйозних особистих вражень.

Прозорість

І в OPPO Enco Air3 Pro і в OPPO Enco Air2 Pro є один чудовий режим в налаштуваннях контролю шуму — “Прозорість”, це таке собі “шумозаглушення навпаки”. Мені особисто цей режим дуже подобається, бо не треба витягувати з вуха навушник, щоб почути щось, або когось навколо. Так ось, мені “Прозорість” в Enco Air3 Pro здається чомусь “більш прозорою”, ніж в Enco Air3 Pro, тобто чую я набагато більше з навколишнього середовища. Хоча це може дуже суб’єктивне враження, але воно таки є, і нікуди не зникає. Я декілька разів перевіряв спеціально.

Відсутність зручного керування

Оскільки ані в Enco Air2 Pro, ані в Enco Air3 Pro не має можливості регулювати гучність звук проводячи по ніжці навушників (що, на мій погляд, дуже і дуже зручно) все керування в них йде по колу. Тобто, якщо ви все правильно налаштували у додатку, наприклад, як я (дивіться на скриншотах вище), то при потребі збільшити гучність ви просто торкаєтесь сенсорної зони навушника (до речі, працює і в флісових перчатках), тримаєте там руку і чекаєте. Спочатку пристрій намагається перемикнути режим шумозаглушення, а потім починає збільшувати, або зменшувати гучність (залежно від того, правим, чи лівим навушником ви маніпулюєте). Як для мене, це не дуже зручно, але набагато краще, чим зовсім не мати можливість міняти гучність без телефону (чи іншого пристрою, до якого вони підключені).

Можливість приєднати до двох пристроїв

Така можливість, насправді присутня і в Enco Air2 Pro і в Enco Air3 Pro, але Enco Air3 Pro роблять перемикання автоматично, а ось в Enco Air2 Pro для їх активації треба натискати на назву навушників в налаштуваннях Bluetooth на тому пристрої, де вони вам зараз потрібні.

Нестабільність роботи

Що стосується Enco Air2 Pro, то майже за п’ять місяців користування я не помітив за ними нічого поганого, працювали досить-таки стабільно. А ось Enco Air3 Pro, я помітив, іноді живуть якимось своїм життям. Проявлялось це в тому, що я несподівано починав гучно чути шум, тобто навушники самі вмикали та вимикали режим “Прозорості”, який я зазвичай держу ввімкненим. Я відношу це до недосконалості (поки що) програмного забезпечення.

Висновки

Навушники OPPO Enco Air3 Pro вийшли дуже і дуже цікавими та багатообіцяльними, тому я, без сумнівів,  їх вам рекомендую. Відповісти на головне питання, чи варто міняти OPPO Enco Air2 Pro на OPPO Enco Air3 Pro, мені досить складно. Якщо ви їх просто можете поміняти, чи поміняти з невеликою доплати — міняйте без роздумів. Ну а якщо вам їх просто подарують — беріть, не вагайтесь. А якщо у вас вже є OPPO Enco Air2 Pro, то купувати OPPO Enco Air3 Pro за повну ціну вам не має сенсу. Ну не отримаєте ви там нічого нового, що буде варто цих грошей.

А ось купувати OPPO Enco Air2 Pro зараз, коли вже є OPPO Enco Air3 Pro — ну зовсім немає ніякого сенсу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 2 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: