Випробуйте новий рівень перетворення тексту в мовлення з голосовим движком OpenAI

OpenAI, провідна дослідницька лабораторія штучного інтелекту, представила Voice Engine, революційну платформу перетворення тексту в мову (TTS), яка використовує лише 15-секундний аудіозразок для створення синтетичної версії людського голосу. Ця інноваційна технологія з’явилася після успішного запуску Sora, моделі штучного інтелекту OpenAI для перетворення тексту у відео, на початку 2024 року, ще раз продемонструвавши їхню відданість розширенню меж творчих додатків штучного інтелекту.

Голосовий движок OpenAI та майбутнє перетворення тексту в мовлення

Можливості та застосування

Voice Engine дозволяє користувачам створювати синтетичні голоси, які можуть читати текстові підказки різними мовами, включаючи рідну мову користувача. Це відкриває можливості для різних галузей з потенційним застосуванням в освіті, створенні контенту та забезпеченні доступності.

Усвідомлюючи можливість зловживання такою потужною технологією, OpenAI активно досліджує конструктивні застосування і наголошує на відповідальних стратегіях розгортання.

Розробка та ранні впровадження

Розробка Voice Engine розпочалася наприкінці 2022 року та була інтегрована в чинну TTS-інфраструктуру OpenAI, включно з функціями ChatGPT Voice та Read Aloud. Завдяки партнерству та невеликим розгортанням компанія отримала цінну інформацію про реальні застосування платформи.

Ось кілька перспективних прикладів раннього використання в різних секторах:

 • Допомога в читанні: Age of Learning використовує Voice Engine для персоналізації навчального процесу для дітей і тих, хто не читає, забезпечуючи природне звучання голосів для попередньо написаного контенту, щоб покращити його розуміння і залучення.
 • Переклад контенту: HeyGene використовує Voice Engine для перекладу відео, зберігаючи характеристики голосу оригінального диктора.
 • Громадські служби охорони здоров’я: Dimagi використовує Voice Engine для надання зворотного зв’язку медичним працівникам їхніми рідними мовами.
 • Аугментативна комунікація: Livox використовує Voice Engine, щоб надати користувачам синтетичні голоси для спілкування.
 • Відновлення голосу: Інститут нейронаук Нормана Прінса досліджує потенціал Voice Engine у відновленні мовлення для людей із захворюваннями, що впливають на мовлення.

Забезпечення відповідального розгортання

OpenAI визнає ризики, пов’язані з технологією синтетичного голосу, і запроваджує суворі правила використання для партнерів на етапі попереднього перегляду.

Компанія впроваджує такі засоби захисту, як цифрові водяні знаки, щоб відстежувати походження синтетичного звуку, і контролює його використання, щоб запобігти зловживанням, наголошуючи на відповідальній розробці ШІ.

Майбутні перспективи та вплив на суспільство

OpenAI розглядає Voice Engine як каталізатор досліджень у галузі ШІ, приділяючи особливу увагу безпеці та етиці. Хоча технологія перебуває на стадії попереднього перегляду, вона передбачає трансформаційні застосування, що спонукає до дискусій про готовність суспільства до таких досягнень.

OpenAI пропонує дослідити альтернативи голосової автентифікації та інформувати громадськість про можливості та обмеження ШІ, наголошуючи на важливості перевірки автентичності та контенту.

Доступність

Voice Engine знаходиться на стадії попереднього перегляду, пріоритетом якого є відповідальне розгортання для запобігання зловживанню та забезпечення того, щоб технологія служила позитивним цілям.

Етичний ландшафт: баланс між інноваціями та людськими цінностями

Voice Engine підіймає етичні проблеми, пов’язані з дезінформацією, підривом довіри, приватності та доступності, підкреслюючи важливість спільного розв’язання цих питань.

 • Озброєння дезінформації: Синтетичні голоси можуть створювати глибокі фейки, що потенційно призводить до поширення дезінформації.
 • Ерозія довіри: Синтетичні голоси можуть підірвати довіру до традиційних засобів комунікації.
 • Занепокоєння щодо конфіденційності: Відтворення голосу створює ризики для приватності, які потребують регулювання.
 • Доступність і рівність: Забезпечення справедливого доступу та пом’якшення упереджень є надзвичайно важливими.

Розв’язання етичних проблем: Підхід, заснований на співпраці

Зниження ризиків, пов’язаних з голосовими двигунами, вимагає співпраці між різними зацікавленими сторонами:

 • Технічні розробники: Надавати пріоритет етиці при розробці та впровадженні.
 • Політики: Встановити правила використання технологій синтетичного голосу.
 • Навчання медіаграмотності: Сприяти підвищенню цифрової грамотності для розпізнавання контенту, створеного штучним інтелектом.
 • Публічна дискусія: Долучайтеся до прозорого діалогу про ризики та переваги.

Поза межами доступності: Мистецький потенціал голосового двигуна

Voice Engine пропонує художні можливості, що виходять за межі доступності, такі як синтетичний наратив, створення персонажів, збереження мови та написання музики.

 • Синтетичний наратив для аудіокниг та оповідання: Автори можуть створювати захопливі аудіокниги з різними голосами.
 • Переосмислення вигаданих персонажів: Розробники ігор можуть покращувати персонажів за допомогою унікальних голосів.
 • Збереження мов, що зникають: Синтетичні голоси можуть допомогти відродити зникаючі мови.
 • Музична композиція та виконання: Музиканти можуть експериментувати з голосами, згенерованими ШІ, у музиці.

Майбутнє співпраці людини та ШІ

Потенціал Voice Engine полягає у сприянні співпраці між людьми та ШІ для озвучування, створення персоналізованих асистентів та інтерактивного розповідання історій.

 • Озвучування та покращення продуктивності: Підвищення продуктивності та доступності для акторів озвучування.
 • Персоналізовані голосові помічники: Адаптуйте голосових помічників до вподобань користувачів.
 • Інтерактивні платформи для розповіді історій: Створюйте захопливі історії з персонажами зі штучним інтелектом.

Висновок: Потужний інструмент для добра

Voice Engine має потенціал для революції в мистецтві та сторітелінгу, наголошуючи на етичному розвитку та відповідальному застосуванні.

Voice Engine від OpenAI пропонує трансформаційні можливості, одночасно усуваючи ризики зловживань за допомогою етичних практик і співпраці, забезпечуючи позитивний вплив на суспільство.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
1
Shaking
Interesting
1
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
1
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: