Чому Android панує: 4 переконливі причини обрати його, а не iOS

Це 2007 рік. Стів Джобс, одягнений у свою фірмову чорну водолазку, представляє iPhone захопленій аудиторії. Це революційний пристрій, витончена пластина зі скла та металу, що переосмислює поняття мобільного телефону. Але в іншому кінці залу назрівала інша революція. Того ж року маловідомий стартап під назвою Android Inc. був придбаний компанією Google, що створило підґрунтя для суперництва, яке визначило еру смартфонів.

Коріння Android сягає початку 2000-х років, коли він замислювався як платформа для нового типу мобільного досвіду – відкритого, гнучкого та доступного. На відміну від iOS, розробленої виключно для пристроїв Apple, Android була створена як операційна система для широких мас. Google прагнув створити платформу, яку виробники могли б адаптувати до своїх конкретних пристроїв, сприяючи різноманітності та інноваціям в екосистемі Android.

Початковий запуск iPhone не був зустрінутий негайним загальним визнанням. Його закрита система, обмежений магазин додатків і відсутність базових функцій, таких як копіювання та вставка, були предметом критики. Тим часом на ринку почали з’являтися телефони на базі Android, які пропонували ширший спектр апаратних опцій і більше можливостей для кастомізації. Ці ранні пристрої на Android, хоч і не були такими відшліфованими, як iPhone, часто були доступнішими за ціною, що зробило смартфони доступними для ширшої аудиторії.

Лінія фронту між Android та iOS

Наступні кілька років стали свідками стрімкої ескалації війни мобільних ОС. Apple вдосконалила iOS, усунувши початкові недоліки та запровадивши такі функції, як App Store, який став золотою жилою для розробників і наріжним каменем успіху iPhone. Android, з іншого боку, зосередився на відкритості та кастомізації. Користувачі могли персоналізувати свої домашні екрани, завантажувати додатки не з Play Store і користуватися перевагами таких функцій, як розширювана пам’ять, яких не вистачало iPhone.

Саме тут ваша стаття може заглибитися в конкретні переваги Android порівняно з iOS. Ось кілька ключових моментів, на які варто звернути увагу:

Свобода кастомізації (Android проти iOS) Android iOS

Кожне порівняння Android та iOS підкреслює цей момент, і він залишається вірним. Android все ще пропонує більшу гнучкість з домашнім екраном, екраном блокування та іконками додатків. Ви навіть можете повністю змінити інтерфейс за допомогою таких інструментів, як Nova Launcher. Хоча iOS досягла значних успіхів у цій сфері, можливості кастомізації на iPhone не такі широкі і не такі зручні для користувача.

Погляньте на це: Домашній екран на Android може обертатися і працювати в ландшафтному режимі. Приємно мати точний контроль над тим, як виглядає ваш телефон, незалежно від того, чи це лише одна програма на головному екрані, чи віджети, що розгортаються в усіх напрямках. Ходять чутки, що з виходом iOS 18 ми побачимо більше можливостей кастомізації головного екрану, що свідчить про те, що Apple визнає, що відстає від Google у цьому аспекті.

Багато користувачів вважають поточний домашній екран iOS і налаштування бібліотеки додатків досить незграбними. Вони дивуються, чому вони не можуть просто побачити простий список усіх встановлених ними програм. Щоб знайти програму, яка не закріплена на домашньому екрані, доводиться свайпити аж до останнього з цих екранів, а потім з’ясовувати, до якої категорії Apple вирішила віднести цю програму.

Легкий доступ до додатків Android Android iOS

Багато користувачів вважають, що набір додатків Google є більш привабливим, ніж в Apple, за деякими винятками. Якщо порівнювати Gmail з Apple Mail, Документи Google з Pages, Карти Google з Apple Maps і Фотографії Google з Apple Photos, то перевага надається Google. Втім, деякі користувачі все ще цінують Apple Music.

Тут не вистачить місця, щоб висвітлити всі конкретні причини, але загалом додатки Google відомі своєю швидкістю, надійністю і, що важливо, доступністю на різних платформах. Наприклад, якщо ви орендуєте фільм у Google, ви можете розраховувати на те, що він буде безперебійно відтворюватися майже на будь-якому пристрої. Однак, змусити Apple TV працювати на Android може бути досить складно і заплутано.

Дійсно, ця дискусія більше схиляється до порівняння додатків і послуг, що надаються Google і Apple, а не зосереджується виключно на Android і iOS. Однак для людей, які користуються як пристроями Apple, так і не Apple, вибір на користь сервісів Google може значно спростити їхнє життя. Отже, якщо ви віддаєте перевагу додаткам Google, вони, як правило, працюють ефективніше і швидше отримують оновлення на пристроях Android.

Програми для Android отримують більше контролю над пристроями, ніж програми для iOS Android iOS

Що стосується додатків, то Android дозволяє розробникам глибше інтегрувати свої творіння в операційну систему порівняно з iOS, що часто використовується Apple як аргумент на користь того, що Android є менш безпечною системою. Такі програми, як Tasker, що дозволяють користувачам створювати різноманітні автоматизовані та рутинні програми, демонструють, що Android є найкращим вибором для тих, хто любить майструвати та досліджувати можливості системи. Багато ентузіастів знаходять відкритість Android привабливою саме з цієї причини.

Отже, на Android ви можете відкрити для себе цілі категорії додатків, які відсутні на iOS – наприклад, програми для перевірки стану та використання акумулятора, діагностики мережі WiFi та управління файлами на телефоні, які не доступні в Apple. Хоча не всім користувачам можуть знадобитися ці додаткові функції, багато хто цінує наявність цих додаткових можливостей.

Окрім окремих додатків, Android пропонує більшу гнучкість у їх використанні. Ви можете встановити кілька екземплярів однієї програми, запустити дві програми на екрані поруч і змінити більше програм за замовчуванням. Наприклад, ви навіть можете встановити іншу програму для керування текстовими повідомленнями — функція, яка навряд чи з’явиться в iOS найближчим часом, якщо взагалі з’явиться.

Android здається більш інтуїтивно зрозумілим, ніж iOS Android iOS

Частково це може бути пов’язано з моїм знайомством з Android на даному етапі, але деякі з основних методів навігації програмним забезпеченням функціонують для мене більш ефективно на телефонах Google порівняно з телефонами Apple. Яскравим прикладом є універсальний жест “назад”: одним свайпом легше перейти на попередній екран. Хоча це працює в деяких додатках iOS, це не є послідовним у всій системі. На iPhone користувачі часто тягнуться до маленької кнопки назад або перемикача додатків, або просто відчувають себе спантеличеними, дивлячись на екран.

Існує ще питання сповіщень. Хоча це частково питання особистих уподобань, я схильний надавати перевагу системі Android – особливо тому, що непрочитані сповіщення залишаються видимими в рядку стану і на екрані блокування, а не зникають в Центрі сповіщень, як це відбувається в iOS. Крім того, розгортання та згортання сповіщень відбувається швидше на Android, хоча суттєвої різниці між платформами в цьому плані немає.

Звичайно, якщо ви користуєтеся iPhone з самого першого і ніколи не пробували Android, перехід може дезорієнтувати і змусити вас сумувати за звичними способами iOS. Однак, маючи досвід роботи з обома платформами, я можу стверджувати, що Android має більше сенсу в декількох аспектах. Наприклад, на Android ви можете легко побачити, що встановили будильник безпосередньо на екрані блокування, тоді як на iOS для цього потрібно додати віджет.

Висновок

Битва між Android та iOS була визначальною силою в епоху смартфонів. Хоча обидві системи пропонують винятковий мобільний досвід, Android виділяється своїм акцентом на свободі користувача та кастомізації. Від широких можливостей персоналізації домашнього екрана до глибшої інтеграції додатків і ширшого спектра функцій – Android дає користувачам змогу пристосувати свій телефон до їхніх потреб. Незалежно від того, що для вас є пріоритетом – доступність, відкриті екосистеми додатків чи детальний контроль над вашим пристроєм, Android є переконливою альтернативою iOS.

What’s your Reaction?
Cool
3
Cool
Happy
3
Happy
Shaking
2
Shaking
Interesting
2
Interesting
Sad
3
Sad
Angry
1
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 3 оцінки, середнє 4.33 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: