Google оголосила 7-річний план оновлення Pixel і підтвердила сумісність Pixel 8 з Gemini Nano

У нещодавньому випуску подкасту “Made by Google” компанія Google оголосила про зміну своєї позиції щодо підтримки Gemini Nano у Pixel 8. Раніше компанія посилалася на “апаратні обмеження” як на причину відмови Pixel 8 в отриманні цієї моделі вбудованого ШІ. Однак Google розробила рішення, яке дозволяє Pixel 8 використовувати можливості Gemini Nano в режимі попереднього перегляду для розробників.

Pixel 8 таки отримає Gemini Nano: Погляд на ШІ на пристрої та довгострокову стратегію оновлення Google

Розкриваємо таємницю Gemini Nano на Pixel 8

Gemini Nano представляє найефективнішу велику мовну модель Google (LLM), розроблену спеціально для роботи на пристроях. Це означає, що такі функції, як:
  • Підсумовувати в Диктофоні: Ця функція використовує Gemini Nano для автоматичного створення тез, що підсумовують ключові моменти з голосових записів, усуваючи необхідність робити нотатки вручну.
  • Покращена функція Gboard Smart Reply: Gemini Nano розширює можливості функції “Розумна відповідь” Gboard, дозволяючи їй пропонувати швидші та контекстуально релевантні варіанти відповідей під час обміну повідомленнями.

Pixel 8 Pro лідирує завдяки ширшій сумісності

У той час як Pixel 8 отримує підтримку Gemini Nano в попередній версії для розробників, Pixel 8 Pro виграє від більш широкої реалізації. Це в першу чергу пов’язано з різницею в місткості оперативної пам’яті між двома пристроями. Pixel 8 Pro може похвалитися 12 ГБ оперативної пам’яті порівняно з 8 ГБ у Pixel 8. Ця додаткова пам’ять дозволяє функції “Розумна відповідь” на Pixel 8 Pro розширити сумісність з популярними програмами обміну повідомленнями, такими як WhatsApp, Line і KakaoTalk.

Google визнає, що запуск LLM на пристроях з різною конфігурацією оперативної пам’яті може суттєво вплинути на роботу користувачів. Щоб розв’язати цю проблему, компанія провела масштабне тестування, щоб оптимізувати Gemini Nano для Pixel 8 з 8 ГБ оперативної пам’яті. Ця стратегія оптимізації узгоджується з аналогічними зусиллями інших виробників, наприклад, з підходом Samsung до Galaxy S24.

Очікувана поява Gemini Nano на пристроях Pixel 8 запланована на майбутнє оновлення Pixel Feature Drop, яке, як очікується, вийде в червні 2024 року в рамках Android 14 QPR3. Це оновлення не лише представить ці покращення для користувачів, але й надасть розробникам Pixel 8 доступ до AICore – набору інструментів, який полегшує інтеграцію функцій штучного інтелекту на пристрої в їхні додатки.

Розкриваємо стратегію, що лежить в основі 7-річного зобов’язання Google щодо оновлень

У подкасті також обговорювалася політика розширеного оновлення Google для пристроїв Pixel. Компанія гарантує підтримку програмного забезпечення протягом семи років. Такий тривалий термін експлуатації досягається завдяки спільним зусиллям постачальників компонентів, партнерів та команди розробників Android. Google підкреслює роль ретельного тестування та цілорічних бета-програм у забезпеченні надійності та узгодженості цих щоквартальних оновлень.

Рішення про продовження підтримки до семи років було прийнято на основі даних, при цьому Google врахувала такі фактори, як типовий термін служби пристроїв користувачів і тенденції на ринку перепродажу. Бачення Google щодо останніх етапів цього семирічного циклу передбачає впровадження програмних функцій, які не потребують додаткового оновлення апаратного забезпечення.

Врахування обмежень оперативної пам’яті та забезпечення безперебійної роботи користувачів

У контексті реалізації Gemini Nano на Pixel 8, розв’язання проблеми обмежень оперативної пам’яті було найбільш складним завданням, зважаючи на те, що LLMs вимагають багато пам’яті. Рішення Google містило широке тестування та методи оптимізації. Ці оптимізації, ймовірно, охоплюють такі стратегії, як “ліниве завантаження”, яке відкладає завантаження певних ресурсів доти, доки вони не знадобляться, а також збереження основних моделей у пам’яті для основних функцій, таких як Smart Reply.

У міру того, як Google готується до майбутнього Feature Drop, старанно проводяться постійні перевірки працездатності системи. Це суворе тестування має на меті гарантувати безперебійну інтеграцію нових функцій на чинні пристрої Pixel.

Багатонадійний майбутнє для вбудованого штучного інтелекту та довгострокова підтримка Pixel

Переглянута позиція Google щодо підтримки Gemini Nano для Pixel 8 означає крок вперед у розвитку вбудованого ШІ. Можливість запускати ефективні ШНМ безпосередньо на пристроях користувачів відкриває нову еру додатків, орієнтованих на конфіденційність і доступних в режимі офлайн. Крім того, відданість Google розширеній підтримці програмного забезпечення для пристроїв Pixel вселяє впевненість у користувачів, гарантуючи, що їхні інвестиції залишаються захищеними завдяки постійним оновленням безпеки та вдосконаленню функцій. Майбутнє оновлення функцій у червні 2024 року обіцяє стати важливою віхою. Не тільки для користувачів Pixel 8, але й для розробників, які прагнуть використовувати можливості вбудованого ШІ у своїх додатках.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
1
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
1
Sad
Angry
1
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 4.5 з 5 )
GizChina.Com.Ua