Додаток VLC для Android зі 100 мільйонами завантажень: Потрібні довгоочікувані оновлення

Медіаплеєр VLC, широко використовуваний додаток з відкритим вихідним кодом, відомий своєю універсальністю на різних платформах, в останні місяці зіткнувся з перешкодою на платформі Android. Додаток VLC для Android, який має понад 100 мільйонів завантажень в Google Play Store, не отримував оновлень з літа 2023 року. Відсутність оновлень викликала занепокоєння серед користувачів, які покладаються на функціональність додатку.

Затримка з оновленнями: Погляд на безвихідь, у якій опинився додаток VLC для Android

VLC Media Player windows app

Джерелом проблеми є розбіжності між розробником VLC, компанією VideoLAN, та Google. VideoLAN стверджує, що Google наклав обмеження, які перешкоджають процесу оновлення програми.

Одним із пунктів суперечки є вимога Google щодо підпису додатків Play App. Ця функція використовує ключі підпису, контрольовані Google, для перевірки автентичності оновлень додатків. Хоча це підвищує безпеку, VideoLAN висловлює застереження щодо передачі контролю над цими ключами, побоюючись, що це може скомпрометувати принципи проєкту з відкритим вихідним кодом.

Інша точка тертя полягає в сумісності Android API. VLC надає пріоритет підтримці старих версій Android TV (до API 30) поряд з новими версіями Android (до Android 11). Однак рекомендації Google обмежують оновлення для додатків, які працюють із застарілими API. Хоча це заохочує розробників переходити на нові, більш безпечні версії, є ризик, що користувачі старих Android TV залишаться без підтримки.

За оцінками VideoLAN, десятки мільйонів користувачів все ще покладаються на старі системи Android TV. Їх позиція полягає в тому, щоб підтримувати функціональність для цієї користувацької бази, навіть якщо це суперечить політиці Google щодо оновлень.

Наразі жодного рішення не було досягнуто. Ця суперечка може змусити користувачів шукати оновлення з альтернативних джерел за межами Google Play Store, що потенційно може викликати занепокоєння з приводу безпеки. Обидві сторони мають досягти компромісу, який би ставив на перше місце безпеку користувачів, цілісність відкритого вихідного коду та розвиток платформи, що залишається життєво важливим.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
1
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
1
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua