Apple та Google в рамках розслідування щодо дотримання вимог Акту ЄС про цифрові ринки

Згідно з нещодавнім повідомленням агентства Bloomberg, Apple і Google чекає ретельне розслідування з боку Європейського Союзу з метою оцінки дотримання ними нового закону, покликаного обмежити домінування великих технологічних компаній. Це розслідування може призвести до значних штрафів для обох компаній. Очікується, що Європейська комісія незабаром офіційно оголосить про це розслідування, зосередившись на оцінці того, чи дотримувалися Apple і Google керівних принципів, викладених у Директиві ЄС “Про цифрові ринки” (Digital Markets Act Directive). Крім того, є ознаки того, що ЄС вивчить нові збори, терміни та умови, встановлені Apple і Google для розробників магазинів додатків, а також розгляне пропозицію Meta стягувати з користувачів щомісячну плату за доступ до Facebook та Instagram.

European Union EU Digital Markets Act

Перевірка ЄС щодо технологічних гігантів

Закон ЄС про цифрові ринки, який нещодавно набув чинності, поставив такі компанії, як Apple, під пильний контроль. Цей закон встановлює низку правил для найбільших технологічних платформ світу, дозволяючи ЄС накладати штрафи в розмірі до 10% від глобального річного доходу компанії, а за повторні порушення – до 20%. Метою закону є забезпечення чесної конкуренції на цифрових ринках та запобігання антиконкурентній поведінці з боку технологічних гігантів. Зокрема, компанія Apple була оштрафована ЄС на 1,84 мільярда євро за те, що нібито перешкоджала потоковому музичному сервісу Spotify інформувати користувачів про дешевші варіанти підписки.

Юридичні виклики для Apple

Одночасно Міністерство юстиції США та 16 генеральних прокурорів штатів і регіонів об’єдналися, щоб подати антимонопольний позов проти Apple, звинувативши компанію в незаконному домінуванні на ринку смартфонів. Цей позов додає ще один рівень юридичних перешкод для технологічного гіганта. Ці судові позови підкреслюють посилення регуляторного контролю, з яким стикаються великі технологічні компанії, такі як Apple і Google, в глобальному масштабі, і означають перехід до більш суворого нагляду за їхньою ринковою практикою.

Розслідування, що наближаються з боку Європейського Союзу та США, підкреслюють вирішальний момент для великих технологічних компаній, коли вони стикаються зі зростаючим регуляторним тиском, спрямованим на сприяння чесній конкуренції, захист прав споживачів та боротьбу з монополістичною поведінкою в цифровій сфері. Результати не лише вплинуть на майбутню діяльність Apple та Google, але й створять прецеденти для регуляторних заходів проти інших технологічних гігантів по всьому світу.

Apple Google

Висновок

Розслідування Європейського Союзу, що наближається, є критичним моментом для великих технологічних гравців, таких як Apple і Google. Вони стикаються з посиленим регуляторним контролем для забезпечення чесної конкуренції, захисту інтересів споживачів та боротьби з монополістичними практиками в цифровому просторі. Ці правові виклики підкреслюють глобальну тенденцію до посилення нагляду за великими технологічними компаніями та сигналізують про перехід до більш жорсткого регулювання їхньої поведінки на ринку. Результати цих розслідувань не лише визначатимуть майбутню діяльність Apple та Google, але й створюватимуть передумови для регуляторних дій проти інших технологічних гігантів у глобальному масштабі.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
4
Happy
Shaking
1
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
2
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 3 з 5 )
GizChina.Com.Ua