Сполучені Штати націлилися на конкуренцію з Huawei у сфері мережевих технологій

Сполучені Штати сформулювали комплексну стратегію протидії Huawei та встановлення домінування у сфері глобальних телекомунікацій. Центральним елементом цієї стратегії є боротьба за контроль над архітектурою мобільного зв’язку та інтернету.

У цьому змаганні за панування в кіберпросторі Китай виступає за традиційну архітектуру мережі радіодоступу (RAN), яка є радіоелементом стільникових мереж. Тим часом США підтримують нову технологію під назвою “Відкрита мережа радіодоступу” (Open Radio Access Network, O-RAN).

Підтримка США O-RAN зумовлена метою остаточно витіснити Huawei з позиції провідного світового постачальника телекомунікаційного обладнання.

Для досягнення цієї мети США очолюють узгоджені зусилля як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні, щоб сприяти впровадженню O-RAN замість традиційного RAN. Цей стратегічний зсув підірве домінування Huawei і означатиме кінець її панування в телекомунікаційній галузі.

За повідомленням The Washington Post, президент США Байден зв’язався з лідерами Індії, Філіппін та Саудівської Аравії, закликаючи їх прийняти технологію O-RAN. Це звернення є важливою частиною більш широкої кампанії, спрямованої на заохочення країн до впровадження Open RAN, уникаючи при цьому залежності від Huawei.

Щоб підтримати цю ініціативу, Конгрес США виділив 500 мільйонів доларів США Міжнародному фонду технологічної безпеки та інновацій (ITSI) на розвиток технології O-RAN. Крім того, Державний інноваційний фонд бездротового зв’язку, уповноважений Законом про національну оборону (NDAA), надав додаткові 1,5 мільярда доларів для прискорення впровадження O-RAN.

Що таке RAN? (Huawei US)

Мережа радіодоступу (RAN) є життєво важливим компонентом телекомунікаційної інфраструктури, що дозволяє підключати бездротові пристрої до різних сегментів центральної мережі, як державної, так і приватної. По суті, RAN слугує радіокомпонентом стільникової мережі.

Контроль над інфраструктурою RAN прирівнюється до контролю над Інтернетом через її вирішальну роль у підключенні бездротових пристроїв. Монополізація такої інфраструктури є вигідною для суб’єкта, що її контролює, але становить загрозу для інших.

У звичайній системі RAN радіо, обладнання та програмне забезпечення є власністю, як правило, від одного постачальника. Це обмежує операторів від змішування радіостанцій одного постачальника з апаратним і програмним забезпеченням іншого при розгортанні мережі, що відображає поточний стан мереж мобільного зв’язку.

Сьогодні на ринку радіорелейного зв’язку домінує невелика група компаній, серед яких Huawei, ZTE, Ericsson, Nokia і Samsung. Huawei, зокрема, посідає перше місце у світі з постачання обладнання для RAN, створюючи значний виклик для США.

Що означає O-RAN?

Відкрита мережа радіодоступу (O-RAN) – це версія традиційної інфраструктури RAN з відкритим вихідним кодом, що забезпечує функціональну сумісність обладнання стільникових мереж різних постачальників.

Поштовх США до розвитку O-RAN ґрунтується на переконанні, що багато постачальників є альтернативою закритим системам, які залежать від китайського обладнання. Цей стратегічний зсув має на меті підірвати домінування Huawei на ринку.

Huawei проти США і Заходу

Занепокоєння щодо використання обладнання Huawei пов’язане з підозрами, що компанія має тісні зв’язки з правлячою комуністичною партією Китаю і може використовувати свої технології для збору розвідувальної інформації про західних супротивників, включаючи США. Колишній президент США Дональд Трамп висловив ці побоювання в інтерв’ю 2019 року, заявивши: “Ми не хочемо, щоб обладнання [Huawei] було в Сполучених Штатах, тому що вони шпигують за нами”

Підозри та опозиція щодо Huawei серед західних урядів і компаній почалися у 2012 році після кібератак на американські компанії та західні уряди, які приписували Китаю. У відповідь на це комітет Конгресу США у 2012 році запропонував ідентифікувати та вилучити технології китайських телекомунікаційних компаній з інфраструктури ядерної зброї США. Крім того, Комітет з розвідки Палати представників Конгресу США визнав Huawei і ZTE Inc. загрозою національній безпеці.

Однак аналітик Digitimes Бенсон Ву припускає, що причини відмови США від обладнання Huawei можуть мати економічні та протекціоністські мотиви, а не лише міркування національної безпеки. Він вказує на непослідовність в обмеженні Huawei, в той час як аналогічні обмеження не накладаються на компанії з інших комуністичних країн.

Американська організація O-RAN націлена на домінування Huawei

O-RAN спочатку виникла як комерційна концепція, але була прийнята владою США з метою виключення Huawei і Китаю з американської телекомунікаційної інфраструктури. США прагнуть переконати інші країни перейти від RAN до O-RAN. Однак це створює проблеми для великих постачальників, таких як Nokia і Ericsson, які намагаються збалансувати інтереси США і Китаю.

Ericsson виступив проти шведської заборони Huawei у своїх мережах 5G, виступаючи за нюансований підхід до зменшення ризиків. Гао Фенг, речник Міністерства торгівлі Китаю, закликав Швецію переглянути заборону задля збереження економічної співпраці з Китаєм.

США стикаються з викликами

Американська стратегія “вирвати і замінити” стикається з проблемами через динаміку ринку. Обладнання Huawei дешевше, ніж альтернативи, що ускладнює реалізацію ініціативи з вилучення обладнання Huawei і ZTE з міркувань безпеки.

Поява O-RAN і дилема, з якою зіткнулися американські оператори в пошуку економічно ефективних альтернатив, коли надійні постачальники, такі як Ericsson і Nokia, коштують дорожче, створює проблеми для менших операторів, яким бракує фінансових ресурсів.

Як компанія Ericsson скористалася ситуацією (Huawei US)

Угода про розгортання відкритої мережі RAN вартістю 14 мільярдів доларів між AT&T і Ericsson висвітлила суперечливі мотиви у просуванні O-RAN. Унікальний підхід компанії Ericsson, яка пропонує як O-RAN, так і традиційні базові станції RAN, дозволив їй пристосуватися до обох структур без повної прихильності до жодної з них.

Чи може це бути холодною війною між США і Китаєм?

Телекомунікаційне протистояння між Китаєм і США відрізняється від технічної холодної війни через єдиний телекомунікаційний стандарт. Геополітична напруженість призводить до поділу ланцюгів поставок, що спричиняє перехід до окремих ланцюгів поставок, коли санкції накладаються на обладнання тієї чи іншої країни.

Партнерство O-RAN з китайськими постачальниками

Відсутність міжнародних стандартних процедур оцінки безпеки обладнання бездротового зв’язку ускладнює оцінку ризиків операторами. Присутність китайських постачальників в Альянсі О-РАН створює дилему в просуванні галузі, орієнтованої на їхню власну продукцію.

Чи використовують США лицемірний підхід до Huawei?

Критику на адресу США, які просувають O-RAN як рішення для усунення бекдорів Huawei, називають лицемірною через схожі методи спостереження, які застосовують США. O-RAN, сприяючи конкуренції та економічній ефективності, також створює вразливі місця в системі безпеки.

Недоліки безпеки O-RAN

Ризики безпеки O-RAN полягають у збільшенні потенціалу для атак завдяки її гнучкості та інтероперабельності, що нагадує додавання нових вікон до будинку, які роблять його більш вразливим до злому.

Зростання конкуренції, здешевлення обладнання (Huawei, США)

Дилема між архітектурою RAN і O-RAN створює ризики для безпеки в обох варіантах. Телекомунікаційні оператори схиляються до O-RAN через гнучкість, конкуренцію і економічну ефективність, що відображає рух галузі поза впливом Вашингтона.

Висновок

США прагнуть кинути виклик Huawei за допомогою технології O-RAN в телекомунікаційній галузі. Ця битва між США і Китаєм викликає занепокоєння з приводу безпеки і витрат, але O-RAN пропонує більшу конкуренцію і потенційно нижчі витрати, водночас створюючи нові виклики для безпеки.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
1
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
1
Sad
Angry
1
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua