Чи варта швидка зарядка того, щоб пожертвувати часом роботи акумулятора?

Нещодавній Всесвітній мобільний конгрес (MWC) продемонстрував нову хвилю технологій швидкої зарядки, а такі компанії, як OPPO, похвалилися приголомшливою системою потужністю 240 Вт, здатною зарядити телефон всього за 9 хвилин. Безперечно, це вражає, але ця невпинна гонитва за все більш швидкою зарядкою піднімає важливе питання: чи не нехтуємо ми фундаментальним аспектом терміну служби акумулятора в нашій одержимості швидкістю?

Божевілля швидкої зарядки: Чи нехтуємо ми терміном служби акумулятора?

fast charger - fast charging phones

Привабливість швидкої зарядки

Минуле десятиліття стало свідком стрімкого зростання можливостей швидкої зарядки. Ми добре пам’ятаємо революційну технологію Dash Charge від OnePlus, представлену в OnePlus 3T, яка забезпечувала неймовірний на перший погляд заряд на 60% всього за 30 хвилин. Тоді повна зарядка менш ніж за годину здавалася революційною, залишаючи конкурентів у пилюці.

Сьогодні індустрія перебуває в безперервній гонці, стрімко зростаючи з 30 Вт до 60 Вт, 80 Вт, 120 Вт, а тепер і до приголомшливої 240 Вт. Цей шалений темп навіть не дозволив стандартизувати 30-ватну технологію, залишивши споживачів із заплутаним набором пропрієтарних протоколів заряджання від різних брендів.

Срібна підкладка цієї гонки – демократизація швидкої зарядки. Раніше привілейований привілей високого класу, швидка зарядка тепер доступна навіть для бюджетних смартфонів. Пристрої середнього класу зазвичай можуть похвалитися щонайменше 33-ватною зарядкою, а багато з них розширюють межі до 60 і 70 Вт.

Міф про мАг: ємність не дорівнює автономності

Вимірювання часу автономної роботи телефону – складне завдання. Час роботи екрану є ключовим показником, але на нього сильно впливають такі фактори, як моделі використання, яскравість дисплея та підключення до мережі. Стандартизовані тести, які вимірюють час дзвінків, веб-серфінгу та відтворення відео, забезпечують більш об’єктивне порівняння.

Озираючись на 2016 рік, ключовий рік в історії смартфонів, ми бачимо, що флагмани, такі як Samsung Galaxy S7 Edge, Google Pixel 1 та iPhone 7 Plus, можуть похвалитися вражаючими показниками, що перевищують 30 годин у режимі розмови (на основі даних GSMArena). Шокує те, що багато сучасних смартфонів, таких як Google Pixel 6, Galaxy S21 FE і S24, намагаються зрівнятися з цими показниками або ледве перевершити їх.

Час увімкненого екрану малює таку ж тривожну картину. Більшість телефонів, незалежно від ціни, здається, застрягли в 6-7-годинному вікні для дуже інтенсивного використання. Це призводить до того, що їм важко протриматися цілий день без підзарядки, не кажучи вже про два.

Реальний досвід підтверджує ці побоювання. Google Pixel 2 XL з акумулятором ємністю 3520 мАг забезпечував приблизно 6 годин роботи екрану, на рівні з Pixel 6 з його більшим акумулятором ємністю 4600 мАг. Аналогічно, 5-6 годин роботи екрану S7 Edge знаходять своє відлуння в S22 Ultra 2022 року. Флагмани в цьому плані, схоже, перебувають у стані застою, тоді як середній клас, незважаючи на те, що потенційно може запропонувати довший час роботи, рідко долає 10-годинний бар’єр або дводенну позначку використання.

Навіть з більш потужним обладнанням, яке обіцяє підвищену ефективність, реальність така, що інтенсивні користувачі, які використовують такі функції, як запис у форматі 4K, мобільні дані, вимогливі ігри та висока яскравість, можуть легко розрядити батарею ще до кінця дня. Хоча досягнення в літографії та виробництві компонентів, безсумнівно, спрямовані на підвищення енергоефективності, основна увага приділяється не збільшенню часу автономної роботи, а збільшенню вихідної потужності.

Швидка зарядка проти тривалої роботи: Хибний вибір?

Ця ситуація відкриває критичну дискусію. Що для нас важливіше – зручність швидкої зарядки, яка дозволяє швидко поповнювати заряд протягом дня, чи довший термін служби акумулятора з меншою кількістю циклів заряджання протягом більш тривалого періоду? Обидва варіанти мають свої переваги і недоліки:

 • Швидка зарядка:
  • Плюси: Зручність, ідеально підходить для напруженого графіку, зменшує залежність від розеток протягом тривалого часу.
  • Мінуси: може погіршити стан акумулятора з часом, може вимагати спеціальних зарядних пристроїв і кабелів, не завжди підходить для інтенсивних користувачів, які швидко розряджають батарею.
 • Тривалий час автономної роботи:
  • Плюси: Менша залежність від заряджання, потенційно подовжує термін служби акумулятора, зменшує занепокоєння, пов’язане з низьким рівнем заряду акумулятора.
  • Мінуси: може бути не ідеальним для користувачів, які часто забувають заряджати, може означати жертвування певним рівнем зручності.

Зрештою, ідеальним варіантом був би телефон, який пропонує як можливості швидкої зарядки, так і тривалий час автономної роботи. І хоча в цьому напрямку вже досягнуто певного прогресу, наразі основна увага прикута до першого варіанту.

Android battery life

Подальший шлях: Більш збалансований підхід

Невпинна гонитва за прискоренням заряджання викликає занепокоєння щодо нехтування терміном служби акумулятора як першочерговим фактором. Споживачі заслуговують на вибір між швидким заряджанням для зручності та тривалим терміном служби акумулятора для спокою. Ось на що ми можемо сподіватися:

 • Прорив у технологіях акумуляторів: Досягнення в технології акумуляторів, таких як твердотільні батареї, мають величезні перспективи. Ці акумулятори мають значно вищу щільність енергії, що потенційно означає довший час автономної роботи або менший розмір телефону з еквівалентною ємністю.

 • Оптимізація програмного забезпечення: Виробники можуть використовувати оптимізацію програмного забезпечення для покращення керування акумулятором. Такі методи, як адаптивна частота оновлення та обмеження роботи фонових додатків, можуть значно зменшити енергоспоживання без шкоди для користувацького досвіду.

 • Стандартизація швидкої зарядки: Нинішній фрагментований ландшафт пропрієтарних протоколів заряджання створює плутанину та незручності. Універсальні стандарти, такі як USB Power Delivery (USB-PD), повинні бути широко впроваджені, щоб забезпечити сумісність між брендами та пристроями.

 • Прозорість та освіта: Виробники повинні бути більш прозорими щодо ємності акумулятора, швидкості заряджання і того, як ці фактори впливають на загальний термін служби акумулятора. Крім того, інформування споживачів про найкращі практики заряджання та обслуговування акумуляторів може значно збільшити термін їхньої служби.

Майбутнє, де співіснують зручність і довговічність

Завдяки більш збалансованому підходу, майбутнє обіцяє смартфони, які пропонують одночасно зручність швидкої зарядки та спокій тривалої роботи від акумулятора. Зосередившись на технологічних досягненнях, оптимізації програмного забезпечення та співпраці з іншими виробниками, ми зможемо наблизити майбутнє, в якому користувачам більше не доведеться обирати між швидким заряджанням або довгим днем роботи від одного заряду акумулятора.

За межами смартфонів: Ширший вплив

Пошуки вдосконаленої технології акумуляторів виходять за межі смартфонів. Він має значні наслідки для розвитку іншої портативної електроніки, такої як ноутбуки, планшети та носимі пристрої. Довговічніші акумулятори не лише покращать користувацький досвід, але й сприятимуть більш сталому майбутньому, зменшуючи залежність від одноразових батарейок та електронних відходів.

Заклик до балансу

Хоча стрімкий розвиток технології швидкої зарядки вражає, зосередження виключно на швидкості може призвести до нехтування важливістю терміну служби акумулятора. Заохочуючи інновації в акумуляторних технологіях, оптимізуючи програмне забезпечення та просуваючи галузеві стандарти, ми можемо досягти майбутнього, в якому співіснують зручність і довговічність. Це не лише принесе користь споживачам, але й сприятиме більш сталому майбутньому нашої планети. Настав час знайти баланс між привабливістю швидкості та фундаментальною потребою у тривалій роботі.

Best Long Battery Life Phones In Singapore

Оптимізація часу автономної роботи смартфона

Поки ми чекаємо на майбутнє акумуляторних технологій, ось кілька порад і підказок, які ви можете застосувати вже зараз, щоб збільшити час роботи від акумулятора вашого телефону:

Налаштування дисплея:

 • Зменшити яскравість: Дисплей є основним споживачем заряду акумулятора. Зменшення рівня яскравості, навіть незначне, може значно збільшити час роботи акумулятора. Використовуйте функції автоматичного регулювання яскравості, коли це можливо, які регулюють яскравість залежно від навколишнього освітлення.
 • Мінімізуйте час очікування екрана: Скоротіть час, протягом якого екран вимикається після бездіяльності. Це запобігає зайвому розряду акумулятора, коли телефон простоює.

Підключення:

 • Керування службами визначення місцезнаходження: Багато програм покладаються на служби визначення місцезнаходження, але вони можуть призвести до виснаження заряду акумулятора. Вмикайте служби визначення місцезнаходження лише для тих програм, які дійсно їх потребують.
 • ВимикайтеBluetooth і Wi-Fi, коли вони не використовуються: ці функції зручні, але вимикайте їх, коли вони вам не потрібні (наприклад, Bluetooth для навушників або Wi-Fi під час використання мобільних даних).
 • Режим польоту в літаку для надзвичайних ситуацій: У ситуаціях, коли збереження заряду акумулятора має першорядне значення (наприклад, під час тривалого перельоту), увімкніть режим польоту в літаку. Це вимкне всі функції бездротового з’єднання.

Програми та фонова активність:

 • Виявлення марнотратства акумулятора: Більшість смартфонів пропонують статистику використання акумулятора в налаштуваннях. Використовуйте її, щоб виявити програми, які споживають надмірну кількість заряду акумулятора, і розгляньте можливість видалення або обмеження їхньої фонової активності.
 • Оновлення фонових програм: Обмежте або вимкніть фонове оновлення програм, якими ви не часто користуєтеся. Це не дозволить їм постійно оновлювати вміст у фоновому режимі, витрачаючи заряд акумулятора.
 • Пуш-сповіщення: Постійне отримання сповіщень може розряджати акумулятор. Подумайте про те, щоб вимкнути сповіщення для другорядних програм.

Звички заряджання:

 • Уникайте екстремальних температур: Надмірна спека або холод можуть пошкодити акумулятор і скоротити термін його служби. Не заряджайте телефон під прямими сонячними променями або в дуже холодному середовищі.
 • Оптимальний рівень заряду: Хоча це і зручно, але постійне поповнення заряду телефону з низького рівня може призвести до виснаження акумулятора. В ідеалі, намагайтеся підтримувати рівень заряду від 20% до 80%.
 • Нічна зарядка: Якщо ви постійно заряджаєте телефон на ніч, подумайте про використання оптимізованих функцій заряджання, які пропонують деякі виробники. Ці функції можуть розумно регулювати заряджання, щоб уникнути постійного підтримання заряду акумулятора на рівні 100%.

Додаткові поради:

 • Живі шпалери: Вибирайте статичні шпалери замість живих шпалер, які споживають більше заряду акумулятора через постійну анімацію.
 • Режим економії даних: Використовуйте режими економії даних, пропоновані деякими виробниками або мережевими провайдерами. Ці функції можуть зменшити використання фонових даних, збільшуючи час роботи акумулятора.
 • Оригінальні зарядні пристрої: Використовуйте оригінальний зарядний пристрій або сертифікований зарядний пристрій від відомого бренду. Низькоякісні зарядні пристрої можуть пошкодити акумулятор і скоротити термін його служби.

Дотримуючись цих порад, ви зможете значно подовжити час автономної роботи вашого смартфона і уникнути занепокоєння через низький заряд батареї протягом дня. Пам’ятайте, що збалансований підхід є ключовим. Хоча швидка зарядка забезпечує зручність, віддавайте перевагу здоров’ю акумулятора, дотримуючись цих порад, щоб максимізувати термін служби телефону і загальний користувацький досвід.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
1
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: