Ілон Маск передбачає, що ШІ стане розумнішою за людину до 2029 року

Ілон Маск, генеральний директор компаній Tesla і SpaceX, зробив сміливий прогноз щодо майбутнього штучного інтелекту. За словами Маска, ШІ, ймовірно, перевершить інтелект окремих людей вже наступного року, а до 2029 року може перевершити сукупний інтелект усіх людей. Цей прогноз з’явився на тлі тривалих дебатів щодо потенційних ризиків та переваг розвитку ШІ.

Алгоритм ШІ в ігровому телефоні Infinix

Можливість того, що ШІ перевершить людський інтелект, гаряче обговорюється та дискутується технологічними експертами, науковцями та футурологами протягом десятиліть. Однак після виходу чат-бота з генеративним ШІ, ChatGPT, дебати про те, що ШІ замінить людину, посилилися. Поява генеративного ШІ змусила технологічних гігантів, таких як Google, Meta, Amazon і навіть Microsoft, вступити в боротьбу і змагатися за розробку своїх мовних моделей. З огляду на стрімкий розвиток у сфері ШІ, генеральний директор Tesla Ілон Маск вважає, що не за горами той момент, коли ШІ перевершить людський інтелект. Він навіть сміливо спрогнозував, що до кінця 2029 року ШІ перевершить рівень інтелекту всієї людської раси.

Досягнення ШІ рівня людського інтелекту

Висловлювання Ілона Маска стали результатом інтерв’ю ведучого подкасту Джо Рогана з відомим футурологом Реєм Курцвейлом. В інтерв’ю Курцвейл стверджував, що ШІ досягне рівня людського інтелекту до 2029 року. Курцвейл зосередився на експоненціальному зростанні аналітичних технологій, особливо в галузі ШІ. Згідно з його аналізом, люди швидко покращують обчислювальну потужність, складність алгоритмів і можливості обробки даних. Тому він вважає, що ці досягнення неминуче дозволять системам штучного інтелекту досягти і, зрештою, перевершити людський інтелект.

Курцвейл зазначив, що люди можуть думати, що для того, щоб ШІ став розумнішим за людину, знадобиться ще 100 років. Однак він вважає, що ШІ може досягти цього рубежу навіть за коротший період, наприклад, протягом наступних п’яти років. Прогноз Ілона Маска дуже схожий. Цікаво, що Курцвейл передбачив такий прогрес у ШІ ще в 1999 році.

Маск відверто говорив про потенційні ризики ШІ. У відповідь на прогноз Курцвейла він підкреслив, що час, коли ШІ стане розумнішим за людину, може настати набагато раніше, і це може статися навіть наступного року. Маск вважає, що до 2029 року ШІ не лише конкуруватиме з усіма окремими людьми, але й може перевершити колективний інтелект усіх людей. “Наступного року ШІ може бути розумнішим за будь-яку людину. До 2029 року ШІ може бути розумнішим за всіх людей” написав Маск на X.

Corsair HS55 Stereo - найкращі бюджетні ігрові навушники

ШІ перевершує людський інтелект

Хоча дехто може розглядати ШІ як інструмент прогресу та інновацій, інші висловлюють занепокоєння щодо наслідків створення машин, які можуть перевершити людський інтелект. Ілон Маск, наприклад, попередив, що ШІ становить ризик для людей і що якщо інновації в галузі ШІ триватимуть, люди можуть втратити контроль над ним. Під час саміту з безпеки ШІ у Великобританії в листопаді 2023 року Маск підкреслив безпрецедентний характер розвитку ШІ, передбачивши майбутнє, в якому ШІ може перевершити людський інтелект і навіть володіти людськими здібностями для виконання завдань і роботи.

Потенційні ризики та переваги ШІ

Потенційні ризики та переваги розвитку штучного інтелекту були темою інтенсивних спекуляцій та дебатів серед технологів, науковців та футурологів протягом десятиліть. Однак дебати посилилися з моменту запуску ChatGPT, чат-бота з генеративним ШІ від OpenAI. Впровадження генеративного ШІ призвело до запеклих перегонів між великими технологічними компаніями, такими як Google, Meta, Amazon і навіть Microsoft, за створення своїх мовних моделей і вдосконалення платформ ШІ.

Підготовка до майбутнього ШІ

Оскільки ШІ продовжує стрімко розвиватися, експерти вважають, що люди повинні підготуватися до використання можливостей ШІ на благо, одночасно зменшуючи потенційні ризики та гарантуючи, що розробка ШІ залишається етичною і корисною для людства. Найближчі роки будуть вирішальними у формуванні майбутнього ШІ та його впливу на наш світ.

Google AI Support Assistant

Висновок

Отже, майбутнє ШІ несе в собі як багатообіцяльні можливості, так і значні виклики. Сміливий прогноз Ілона Маска про те, що ШІ може перевершити людський інтелект протягом наступних кількох років, підкреслює нагальність проактивних заходів для забезпечення відповідальної розробки та впровадження технологій ШІ. Хоча ШІ має величезний потенціал для інновацій і прогресу, він також викликає обґрунтоване занепокоєння щодо його наслідків для людства. У міру того, як ми орієнтуємося в цьому швидко мінливому ландшафті, для зацікавлених сторін з різних секторів стає вкрай важливою співпраця у формуванні траєкторії розвитку ШІ в майбутньому, яка ставить на перше місце етичні міркування, захищає від потенційних ризиків і максимізує його переваги для суспільства в цілому. Лише завдяки ретельному плануванню, надійному регулюванню та постійному діалогу ми можемо спрямувати ШІ в майбутнє, яке відповідає нашим колективним цінностям і прагненням.

What’s your Reaction?
Cool
3
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
1
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 3 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: