Чи перевершить серія Apple A Snapdragon 8 Gen 4? Результати бенчмарку говорять так!

Протягом багатьох років чипсети Apple серії A домінували в плані сирої обчислювальної потужності для смартфонів. Однак чіпи Snapdragon від Qualcomm з кожною ітерацією неухильно скорочували розрив. Тепер, згідно з повідомленнями про майбутній Snapdragon 8 Gen 4, він може нарешті перевершити A18 від Apple, який, як очікується, стане основою для iPhone 16.

Snapdragon 8 Gen 4: потенційний конкурент для Apple A-серії?

Snapdragon 8 Gen 4

Хоча продуктивність флагманських телефонів вже перевищила щоденні потреби більшості користувачів, попит на додаткову обчислювальну потужність залишається. Це особливо актуально у зв’язку зі зростаючою увагою до можливостей штучного інтелекту та збільшенням тривалості життя пристроїв на Android, де триваліша підтримка програмного забезпечення вимагає потужнішого фундаменту.

Нещодавній звіт з Південної Кореї, про який повідомляє Notebookcheck, стверджує, що Snapdragon 8 Gen 4 перевершить Apple A18 у бенчмаркових тестах. У звіті згадується, що одноядерний результат Snapdragon 8 Gen 4 може досягти 3500 балів, порівняно з прогнозованим максимумом 3300 балів для A18. Крім того, у звіті зазначається, що Snapdragon 8 Gen 4 матиме відмінну багатоядерну продуктивність і швидший графічний процесор (GPU).

Потенційна перевага Snapdragon 8 Gen 4 може полягати в його нових ядрах Oryon. На відміну від попередніх поколінь, які покладалися на ліцензовані ядра Arm, Qualcomm розробила власні ядра Oryon для Snapdragon 8 Gen 4. Ці ядра спочатку були розроблені Nuvia, компанією, яку Qualcomm придбала у 2021 році спеціально для підвищення конкурентоспроможності проти Apple.

Крім того, повідомляється, що Snapdragon 8 Gen 4 є першим чіпом Qualcomm, виготовленим за 3-нм технологічним процесом. Це означає значний стрибок у мініатюризації та потенційно призводить до підвищення ефективності. Деякі звіти навіть припускають, що чіп буде використовувати виключно високопродуктивні ядра Phoenix, що ще більше підвищить його необроблену обчислювальну потужність.

Майбутній Snapdragon 8 Gen 4: наближається до Apple A18 за точністю та потужністю

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4

Здається, Qualcomm докладає всіх зусиль, щоб забезпечити значний приріст продуктивності в Snapdragon 8 Gen 4. У звіті стверджується, що пікова тактова частота основного ядра становить 4,3 ГГц. Це помітний приріст у порівнянні з ядрами Cortex-X4 з тактовою частотою 3,30 ГГц у Snapdragon 8 Gen 3. Однак така вища тактова частота, як правило, призводить до збільшення енергоспоживання. Згідно зі звітом, потенційна напруга споживання становить 1,3 В.

Це викликає занепокоєння щодо потенційних проблем перегріву в телефонах на базі Snapdragon 8 Gen 4, що може погіршити користувацький досвід. Крім того, одноядерний результат у 3500 балів здається значним стрибком порівняно з 2187 балами, досягнутими Samsung Galaxy S24 Ultra.

Тому, хоча комбінація кастомних ядер і більш досконалого виробничого процесу може поставити Snapdragon 8 Gen 4 вище A18, фактичний запас продуктивності може виявитися нижчим, ніж заявлено у звіті. Варто зазначити, що Qualcomm може тестувати кілька варіантів Snapdragon 8 Gen 4. У попередньому звіті зазначалося, що версія з нижчою тактовою частотою досягла одноядерних і багатоядерних результатів 2845 і 10628 балів відповідно. У цьому сценарії A18 все ще може зберегти своє лідерство в продуктивності.

Зрештою, порівняння продуктивності в реальних умовах буде мати вирішальне значення для визначення того, чи дійсно Snapdragon 8 Gen 4 перевершує A18. Окрім результатів тестів, значну роль у користувацькому досвіді відіграватимуть такі фактори, як час автономної роботи, терморегуляція та продуктивність реальних додатків. Очікується, що більш конкретні деталі з’являться ближче до офіційного запуску Snapdragon 8 Gen 4, який очікується в жовтні 2024 року.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: