Google Pixel 8 не буде підтримувати Gemini Nano, попри спільний процесор з Pro-моделлю

У грудневому оновленні Google Pixel 8 Pro отримав Gemini Nano – найменшу модель штучного інтелекту від Google, яка може працювати локально на смартфонах без використання енергомістких SoC, що робить її ідеальним рішенням для завдань штучного інтелекту на пристроях.

Однак, попри те, що Google Pixel 8 і 8 Pro мають однакову SoC, підтверджено, що версія, яка не є Pro, не має Gemini Nano. Ця інформація була розкрита на #TheAndroidShow, де Google обговорювала різні теми, включаючи Android 15, MWC та моделі ШІ.

Чому Gemini Nano не доступний на Google Pixel 8?

Під час сесії запитань та відповідей на #TheAndroidShow інженер Google Теренс Чжан пояснив, що Pixel 8 не має Gemini Nano через “апаратні обмеження”, попри те, що обидві версії використовують одну і ту ж SoC Tensor G3.

Основною причиною цього обмеження, ймовірно, є різниця в обсязі оперативної пам’яті: у Pixel 8 вона становить 8 ГБ проти 12 ГБ у Pro. Однак Gemini Nano був успішно реалізований на Galaxy S24, який також має 8 ГБ оперативної пам’яті, що демонструє його сумісність з пристроями з меншим обсягом оперативної пам’яті.

Хоча Pixel 8 може працювати з Gemini Nano, Google вирішила не включати його, щоб підтримувати безперебійну роботу користувачів, на відміну від серії Galaxy, яка використовує потужну SoC Snapdragon 8 Gen 3.

Gemini

Gemini Nano забезпечує роботу функції Gboard Smart Reply в додатках соціальних мереж і функції підбиття підсумків на Google Pixel 8 Pro, в той час, як докладаються зусилля, щоб найближчим часом розширити її доступність для інших пристроїв високого класу.

Що таке Gemini Nano?

Gemini Nano – це компактна модель штучного інтелекту, розроблена Google DeepMind, яка може працювати на смартфонах, не покладаючись на хмарні сервери, забезпечуючи конфіденційність і функціональність в режимі офлайн.

Google Gemini Sizes

Переваги Gemini Nano включають локальну обробку даних, офлайн-доступ і економію коштів порівняно з хмарними моделями ШІ, пропонуючи користувачам підвищену конфіденційність і ефективність.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
3
Happy
Shaking
1
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( 3 оцінки, середнє 3.67 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: