Linux перевищив 4% частку ринку: Нова віха в історії технологій

Попри постійні прогнози про те, що 2024 рік стане ще одним “роком робочого столу Linux”, які так і не здійсняться, операційна система з відкритим вихідним кодом Linux зберігає унікальну позицію в технологічному ландшафті. Хоча вона не набула значної популярності серед пересічних користувачів, Linux високо цінується розробниками (навіть випереджаючи в цьому відношенні macOS) і продовжує домінувати в таких сферах, як сервери, пристрої Інтернету речей та суперкомп’ютери. Нещодавній розвиток подій натякає на потенційну зміну частки Linux на ринку настільних комп’ютерів.

Linux на робочому столі: Нішевий гравець зі стабільним зростанням

Linux

У лютому 2024 року, згідно з даними Statcounter’s GlobalStats, частка Linux на світовому ринку досягла 4,03%, що є найвищим показником з моменту початку збору даних. Дані, зібрані з понад 1,5 мільйона вебсайтів з 5 мільярдами відвідувань користувачів, дають надійний огляд використання операційної системи в усьому світі.

Попри історично низькі показники, частка ринку Linux неухильно збільшується в останні місяці, показавши зростання на 31,3% з червня 2023 року. Якщо порівнювати з лютим 2019 року, прогрес є ще більш значним, оскільки тоді частка становила лише 1,58%.

Одним з потенційних факторів, що сприяють цьому зростанню, є успіх Steam Deck, портативної ігрової консолі від Valve, яка працює на кастомізованій системі Arch Linux. Хоча консоль в основному призначена для ігор, вона має режим робочого столу, що може познайомити нових користувачів з середовищем Linux. Крім того, дані Steam вказують на тенденцію до зростання ігрової спільноти Linux з часом.

Однак, потенціал Linux для ширшого впровадження залишається значною мірою невикористаним через фрагментацію. Як визнав Лінус Торвальдс, творець ядра Linux, відсутність стандартизованого робочого середовища та уніфікованої системи управління пакетами є значною перешкодою для масового використання. Хоча різноманітність в екосистемі Linux заслуговує на похвалу, вона також може ускладнювати користувацький досвід і стримувати широке впровадження.

На закінчення, хоча Linux, можливо, ще не домінує на ринку настільних комп’ютерів, його нещодавнє зростання і постійна актуальність в інших секторах свідчать про постійний розвиток і потенціал для майбутнього розширення. Розв’язання проблеми фрагментації є життєво важливим для того, щоб Linux міг ефективно конкурувати з усталеними настільними операційними системами та реалізувати свій потенціал як зручного для користувача варіанту.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Linux превысил 4% долю рынка: Новая веха в истории технологий

Несмотря на постоянные прогнозы о том, что 2024 год станет еще одним “годом рабочего стола Linux”, которые так и не осуществятся, операционная система с открытым исходным кодом Linux сохраняет уникальную позицию в технологическом ландшафте. Хотя она не приобрела значительной популярности среди рядовых пользователей, Linux высоко ценится разработчиками (даже опережая в этом отношении macOS) и продолжает доминировать в таких сферах, как серверы, устройства Интернета вещей и суперкомпьютеры. Недавнее развитие событий намекает на потенциальное изменение доли Linux на рынке настольных компьютеров.

Linux на рабочем столе: Нишевый игрок со стабильным ростом

Linux

В феврале 2024 года, согласно данным Statcounter’s GlobalStats, доля Linux на мировом рынке достигла 4,03%, что является самым высоким показателем с момента начала сбора данных. Данные, собранные с более 1,5 миллиона веб-сайтов с 5 миллиардами посещений пользователей, дают надежный обзор использования операционной системы во всем мире.

Несмотря на исторически низкие показатели, доля рынка Linux неуклонно увеличивается в последние месяцы, показав рост на 31,3% с июня 2023 года. Если сравнивать с февралем 2019 года, прогресс является еще более значительным, поскольку тогда доля составляла лишь 1,58%.

Одним из потенциальных факторов, способствующих этому росту, является успех Steam Deck, портативной игровой консоли от Valve, которая работает на кастомизированной системе Arch Linux. Хотя консоль в основном предназначена для игр, она имеет режим рабочего стола, что может познакомить новых пользователей со средой Linux. Кроме того, данные Steam указывают на тенденцию к росту игрового сообщества Linux со временем.

Однако потенциал Linux для более широкого внедрения остается в значительной степени неиспользованным из-за фрагментации. Как признал Линус Торвальдс, создатель ядра Linux, отсутствие стандартизированной рабочей среды и унифицированной системы управления пакетами является значительным препятствием для массового использования. Хотя разнообразие в экосистеме Linux заслуживает похвалы, оно также может затруднять пользовательский опыт и сдерживать широкое внедрение.

В заключение, хотя Linux, возможно, еще не доминирует на рынке настольных компьютеров, его недавний рост и постоянная актуальность в других секторах свидетельствуют о постоянном развитии и потенциале для будущего расширения. Решение проблемы фрагментации является жизненно важным для того, чтобы Linux мог эффективно конкурировать с устоявшимися настольными операционными системами и реализовать свой потенциал в качестве удобного для пользователя варианта.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
1
Interesting
Sad
1
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: