Чи потрібні профілактичні огляди педіатра здорової дитини?

Медичні огляди є одним із найважливіших факторів у профілактичному лікуванні вашої дитини. На прийомі лікар може виявити непомітні на перший погляд проблеми зі здоров’ям та попередити їх подальший розвиток. Записатися на прийом педіатра у Львові можна на сайті https://veselka.clinic/napriamky/pediatriya.  

Регулярні візити дитини до педіатра мають ще декілька завдань:

  • Моніторинг зростання та розвитку. Вимірюючи ріст, вагу та інші параметри, лікар розуміє, чи розвивається дитина відповідно до стандартів для свого віку.

  • Щеплення та профілактика інфекцій. Педіатр визначає, які щеплення необхідно провести, слідкує за вакцинаційним графіком.

  • Консультації з питань розвитку. Під час візиту батьки можуть отримати корисні поради щодо правильного харчування, фізичної активності та інших аспектів здорового розвитку дитини.

  • Оцінка психічного здоров’я. Педіатр може виявити ознаки емоційних, психологічних чи психічних проблем та, за необхідності, направити дитину на консультацію до спеціаліста.

  • Надання довідок залежно від конкретної ситуації та потреб пацієнта. Довідки можуть бути пов’язані зі станом здоров’я дитини (для дитячого садка, школи, спортивних секцій, дитячого табору), вакцинацією (для вступу в навчальні заклади або поїздки за кордон), спортивними заходами.

Регулярні відвідування педіатра є важливим складником здоров’я та добробуту дитини, допомагають забезпечити її повноцінний фізичний, емоційний та соціальний розвиток. Ігноруючи обов’язкові візити до лікаря, батьки ризикують пропустити ранні ознаки відхилень чи симптоми захворювань, вчасне виявлення та лікування яких може бути запорукою повного одужання.

Як часто треба відвідувати педіатра

  • Протягом першого місяця життя малюка двічі оглядає лікар та двічі — медична сестра. Тож відразу після виписки з лікарні варто зв’язатись із своїм педіатром та узгодити дату першого огляду немовляти.

  • Починаючи з 2-го місяця і до 1 року дитину потрібно привозити на огляд 1 раз на місяць.

  • Протягом другого року життя — 1 раз на 6 місяців (у 18 та 24 місяці).

  • Наступний візит – у 3 роки (на 36-му місяці) і далі 1 раз на рік аж до 18 років.

Позапланово звернутися по допомогу до педіатра слід за виникнення скарг на здоров’я. Записатися до спеціаліста необхідно, якщо в дитини з’явилася підвищена температура, ознаки застуди, біль у животі, блювота, пронос, висип на шкірі тощо.

Огляд педіатра не виключає необхідність консультування з більш вузькими спеціалістами: неврологом, стоматологом, кардіологом та ін. Однак сімейний лікар може надати загальну оцінку стану здоров’я дитини та, за потреби, спрямувати маленького пацієнта на консультацію до більш кваліфікованого спеціаліста.

What’s your Reaction?
Cool
3
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
2
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 2.5 з 5 )
GizChina.Com.Ua