Як оптимізувати відеоігри для ПК

Astonished young female using virtual reality goggles while experiencing invisible reality on pink background

Ви нарешті придбали гру, в яку давно планували пограти? Якщо так, то вам, напевно, не терпиться зануритися в неї з головою, чи не так? У таких випадках виявлення того, що гра не запускається або працює неправильно, може бути досить прикрим. Але все може стати досить просто, якщо ви знаєте, як оптимізувати відеоігри для ПК.

Але так, вам потрібно чітко розуміти одну річ. Налаштування ПК не схожі на налаштування консолі. Коли розробники працюють з грою, створеною для консолей, їм не потрібно враховувати десятки різних комбінацій обладнання. Натомість вони чітко зосереджуються на одному наборі обладнання. Тому цілком природно, що відеоігри не оптимізовані для ПК.

Однак, навіть якщо відеоігри для ПК не мають повної оптимізації, ви можете зробити багато налаштувань. У цьому і є принадність комп’ютерних ігор. Перш ніж ви запитаєте, ні, йдеться не лише про налаштування обладнання. Ви можете задовольнятися наявними налаштуваннями й отримати повноцінний ігровий досвід. Залишайтеся з нами, щоб дізнатися все про це.

Моніторинг відеоігор на ПК

Перш за все, вам потрібно переконатися, що відеоігри не працюють належним чином на вашому комп’ютері. Найпростіший спосіб зробити це – відстежувати частоту кадрів за секунду (FPS), завантаження процесора і графічного процесора. Іноді ви можете помітити, що завантаження CPU і GPU низьке, і ви не отримуєте навіть 60 FPS. Це класичний випадок не оптимізованої гри.

Тепер вам не потрібно довго стежити за показниками. Залиште відеоігри працювати приблизно на годину і подивіться, чи не здаються вам цифри нормальними. Якщо ви помітите, що завантаження CPU і GPU досягло максимуму, найімовірніше, ваше обладнання не підходить для гри. Звичайно, можливо, у вас висококласні компоненти, але ви отримуєте погані кадри. У таких випадках гра занадто не оптимізована для роботи з нею.

monitoring FPS while gaming

Ця початкова перевірка багато що прояснить. Це позбавить вас необхідності витрачати години на оптимізацію відеоігор для ПК, які неможливо оптимізувати.

Цікаво, що використовувати для моніторингу цих показників під час запуску гри? Що стосується стороннього рішення, то я рекомендую MSI Afterburner. Дуже корисно бачити, як ігри працюють на вашому комп’ютері. Але вам не потрібно покладатися на сторонній інструмент, якщо ви цього не хочете.

Натомість ви можете використовувати програмне забезпечення Adrenaline, якщо у вас графічний процесор AMD. Крім того, для моніторингу відеоігор для ПК з графічним процесором Nvidia використовуйте GeForce Experience для моніторингу відеоігор.

Використовує передові технології масштабування, такі як FSR і DLSS

Більшість сучасних відеоігор для ПК постачаються з підтримкою AMD FSR і Nvidia DLSS. Неважливо, чи добре працюють відеоігри на вашому комп’ютері, ви повинні використовувати їх. Вони можуть значно поліпшити враження від гри, не навантажуючи ваш комп’ютер.

Якщо бути точним, такі технології, як AMD FSR і Nvidia DLSS, рендерить гру у відносно низькій роздільній здатності. Пізніше вони масштабують її до більш високої роздільної здатності. Так, це, безумовно, може погіршити візуальну точність. Але якщо ви встановите правильний рівень, ви не помітите втрати якості зображення.

Який стосунок це має до оптимізації відеоігор для ПК? Ну, це вступає в гру, коли ви бачите, що ваше обладнання не дає змоги вам отримати більш плавний досвід. Скориставшись перевагами таких технологій масштабування, ви майже напевно побачите миттєвий приріст продуктивності.

Вимкніть трасування променів і перевірте роздільну здатність, щоб оптимізувати відеоігри для ПК

Не можна заперечувати, що трасування променів робить гру візуально привабливішою. Але цей візуальний апгрейд створює велике навантаження на ваше обладнання. Фактично, будь-яка зміна налаштувань освітлення призведе до того, що ви помітите провали в кадрах.

Замість того, щоб увімкнути трасування променів, змініть інші налаштування ігор, щоб зробити їх візуально привабливими. Наприклад, спробуйте пограти з технологією масштабування, про яку згадувалося раніше.

Утім, якщо у вас потужний графічний процесор, наприклад, RTX 4090, ви отримаєте хорошу продуктивність навіть з увімкненим трасуванням променів. Якщо ні, перевірте, чи не налаштовані інші непотрібні параметри.

Також важливо перевірити, чи не є ваш процесор вузьким місцем для графічного процесора. Ви можете перевірити це, спостерігаючи за грою, про що згадувалося раніше. Також перевірте, чи встановили ви максимальну роздільну здатність. Хоча я вважаю, що 1080p все ще добре підходить для ігор, ви, безумовно, можете підняти роздільну здатність до 2K, якщо ваше обладнання дозволяє це зробити.

Розглянемо об’ємні налаштування при оптимізації ігор для ПК

Багато геймерів ігнорують об’ємні налаштування. Але об’ємні хмари, туман і освітлення змушують ігри вимагати більше ресурсів. А це в кінцевому підсумку призводить до того, що вони працюють на вашому комп’ютері повільно.

PC gaming

Ви можете залишити опцію об’ємного туману і хмар увімкненою. Але для оптимізації ігор на ПК краще вимкнути об’ємне освітлення. Це дасть вам більшу продуктивність і дасть змогу вам насолоджуватися кращими кадрами в іграх.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 1 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: