Японія планує ще одну висадку на Місяць 20 січня після невдалої спроби на початку цього року

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) оголосило 5 грудня, що запуск роботизованого зонда “Smart Lander for Investigating Moon (SLIM)” заплановано на 20 січня наступного року. Перша посадка Японії на Місяць була здійснена рано вранці. Нагадаємо, що на початку цього року амбітний план Японії здійснити першу висадку на Місяць зазнав невдачі, коли приватне космічне підприємство ispace втратило зв’язок зі своїм космічним апаратом HAKUTO-R Mission 1 (M1) за кілька хвилин до запланованого приземлення.

American astronauts

Місія, що мала стати першою комерційною висадкою на Місяць, мала на меті зібрати зображення та дані для подальших зусиль Японії з дослідження Місяця. Невдача стала ударом для Японії, яка поставила собі за мету відправити астронавтів на Місяць до кінця 2020-х років. Попри невдачу, країна залишається відданою дослідженню Місяця і вже має плани щодо майбутніх місій. Перш ніж ми обговоримо останній план, запланований на 20 січня наступного року, подивімося на невдалу спробу на початку цього року.

Невдала спроба посадки

Апарат HAKUTO-R Mission 1 (M1) був розроблений японською компанією ispace і запущений ракетою SpaceX Falcon 9. Космічний апарат був оснащений мінімісяцеходом, який повинен був пересуватися по поверхні Місяця і збирати цінні дані. Інші корисні вантажі на борту посадкового модуля включали твердотілий акумулятор, бортовий комп’ютер зі штучним інтелектом і 360-градусну камеру. Місія також мала на меті взяти участь у програмі НАСА з пошуку та передачі права власності на місячний реголіт.

Приблизно за годину до запланованого приземлення 2,3-метровий M1 розпочав фазу посадки, поступово зменшуючи свою орбіту навколо Місяця з 62 миль над поверхнею до приблизно 15 миль. Однак місія постала перед труднощами, і космічний апарат зазнав аварії під час спроби приземлитися. Контролери польоту втратили з ним зв’язок за кілька хвилин до запланованого приземлення.

Пояснюючи причину невдалої посадки, головний технічний директор Рьо Удзіє сказав на пресконференції:

“Очевидно, він пішов у вільне падіння до поверхні, оскільки у нього закінчувалося паливо для запуску двигунів”.

Значення і плани на майбутнє

Невдача місії HAKUTO-R Mission 1 (M1) є значною невдачею для японських зусиль з дослідження Місяця. Країна поставила собі за мету відправити астронавтів на Місяць до кінця 2020-х років, і успіх місії став би важливою віхою на шляху до досягнення цієї мети. Попри невдачу, Японія залишається відданою дослідженню Місяця і вже розробляє плани майбутніх місій.

moon landing

Офіційний представник уряду Японії Хірокадзу Мацуно висловив рішучість країни продовжувати дослідження Місяця, заявивши, що, хоча йому й сумно, що місія не увінчалася успіхом, Японія хоче, щоб космонавтика “продовжувала намагатися”, оскільки її зусилля мають важливе значення для розвитку країни. Провал місії також підкреслює виклики, пов’язані з дослідженням космосу, особливо складною є посадка на небесні тіла. Оскільки генеральний директор космічного агентства Такеші Хакамада пообіцяв спробувати ще раз, очевидно, що амбіції Японії в освоєнні Місяця залишаються незмінними після цієї невдачі.

Невдача місії HAKUTO-R Mission 1 (M1) є нагадуванням про труднощі та ризики, пов’язані з дослідженням космосу. Попри невдачу, відданість Японії дослідженню Місяця залишається сильною. Уроки, винесені з невдалої місії, будуть цінними для інформування майбутніх зусиль з дослідження Місяця, а досвід Японії зробить внесок у колективні знання про зусилля людства в космосі.

Останнє оголошення про висадку на Місяць 20 січня

Японія не дозволить невдачі місії HAKUTO-R Mission 1 (M1) зупинити свої плани. Згідно з планом, зонд вийде на місячну орбіту 25-го числа цього місяця. Він почне спуск близько опівночі 20 січня наступного року і приземлиться приблизно через 20 хвилин.

Детектор SLIM довжиною 2,7 метра був запущений 6 вересня японською ракетою H-2A. Його супроводжує рентгенівський космічний телескоп XRISM. XRISM був успішно виведений на низьку навколоземну орбіту, в той час, як SLIM розпочав свою подорож до Місяця. Якщо SLIM успішно приземлиться, Японія стане п’ятою країною, яка висадить зонд на Місяць. До неї це успішно робили Радянський Союз, Сполучені Штати, Китай та Індія. Ця посадка може також відкрити двері для більш амбітних дослідницьких місій Японії в майбутньому.

Керівництво ДЖАКСА заявило: “SLIM має на меті досягти точної посадки з похибкою не більше 100 метрів. Це буде безпрецедентна високоточна посадка на гравітаційне тіло, таке як Місяць. Очікується, що її результати стануть внеском у міжнародні програми дослідження космосу, які зараз вивчаються”.

SLIM також несе два невеликих зонди, які будуть розгорнуті на поверхні Місяця після посадки. Ці два зонди зроблять фотографії місця посадки. Вони також допоможуть команді SLIM відстежувати стан апарату і забезпечать незалежну систему зв’язку для прямого зв’язку з Землею. Спеціальна камера на борту SLIM аналізуватиме місячний мінерал “олівін”. JAXA заявило, що якщо під час спроби 20 січня виникнуть проблеми, то вона спробує ще раз у лютому.

Завершальні слова

Після невдачі з місією HAKUTO-R Mission 1 (M1) Японія планує ще одну висадку на Місяць за допомогою SLIM. Без сумніву, Японія зробила висновки з першої невдалої місії та вдосконалила свою систему. До запуску залишилося близько шести тижнів, і ми сподіваємося, що цього разу він буде успішним.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua