Оновлення для Skyrim вилучає старі моди та додає нові платні

Після стількох років Elder Scrolls V: Skyrim, або просто Skyrim, є однією з найпопулярніших ігор в історії Bethesda. Рольова гра з відкритим світом переосмислила жанр у 2011 році та започаткувала новий тренд для ігор з відкритим світом. За останні роки гра отримала безліч оновлень і досі має величезну кількість гравців, які насолоджуються класикою, в той час, як Bethesda, як повідомляється, працює над Elder Scrolls VI. Окрім підтримки, Skyrim живе завдяки відданості фанатів та моддерів, які завжди додають цікаві та веселі модифікації, щоб вдихнути свіжого повітря в гру. Сьогодні, однак, настала черга Bethesda випустити кілька оновлень та модів для гри, але це не вразило фанатів так, як планувалося.

Bethesda випускає нове оновлення для Skyrim Special Edition і отримує негативну реакцію від фанатів

Сьогодні Bethesda випустила велике оновлення для Skyrim Special Edition. Воно разючого рубежу, засмутивши гравців з двох конкретних причин. Деякі фанати розчаровані тим, що, на їхню думку, знову зосередилися на платних модах для Skyrim. Інші фанати розлючені тим, що оновлення руйнує велику кількість теперішніх модів.

Розуміння політики Bethesda щодо платних модів

Нагадаємо, що Bethesda запустила оригінальну програму платних модів для Skyrim у 2015 році. Однак, вона не пройшла добре. Ідея компанії була сприйнята з величезною негативною реакцією з боку спільноти, яка зростала завдяки використанню безплатних модифікацій, створених фанатами. Ідея була відкинута протягом тижня. У певному аспекті вона була відроджена у 2017 році з появою Creation Club. Bethesda, однак, дала зрозуміти, що це не платна система модів, хоча моди в програмі були доступні лише за “кредити”, які потрібно було купувати за “реальні гроші”.

Що пропонує нове оновлення? Новий розділ створінь

Останнє оновлення для Skyrim, яке виходить сьогодні — це вдосконалення програми, яке об’єднує наявні модифікації та предмети Клубу Творців. Також у Skyrim Special Edition з’явилися нові створіння та нове меню створінь. Bethesda також представила нову програму Verified Creator Program. Це “еволюція Клубу Творців”, яка дає змогу затвердженим учасникам продавати свій контент.

Skyrim
Копірайт зображення: Bethesda Softworks

Не всі “Творіння” платні, як зазначено в FAQ по створенню: “Хоча кожен може завантажувати безплатні творіння, лише зареєстровані учасники програми Verified Creator Program можуть отримати контент, схвалений для продажу, і заробляти роялті за кожне продане ними творіння”.

Фанати стверджують, що “Платні модифікації” повернулися

Деякі фанати, однак, дуже засмучені новою програмою та оновленням. Деякі з них вбачають у цьому повернення до системи, яку Bethesda намагалася запровадити у 2015 році. На Reddit тривають дискусії. У гілці r/pcgaming деякі фанати Skyrim стверджують, що “платні моди повернулися”, тоді як інші стверджують, що вони існують ще з 2017 року.

Skyrim

“Контент Creation Club проходив через конвеєр розробників Bethesda і часто розроблявся самою Bethesda (а також піддавався критиці після релізу і критикувався щоразу, коли оновлення CC ламало гру)”, – пише редактор wertwert55. “Це відкриває двері для авторів модів, які можуть просто брати гроші за моди після того, як вони пройдуть перевірку Bethesda. Фраза “платні моди повернулися” в тому сенсі, що масова монетизація модів знову можлива, є абсолютно точною”

У 2017 році Bethesda змогла запропонувати щось набагато краще, ніж платний план 2o15. Загальна реакція під час анонсу Creation Club була менш негативною. Зрештою, це була покращена програма, а кількість платного контенту була дуже обмеженою. Лише 74 предмети Creation Club стали доступними, в той час, як план отримав багато безплатних модів. Ймовірно, Bethesda збереже цей темп, але це ще належить з’ясувати.

Неробочі модифікації — ось чому фанати Skyrim засмучені новим оновленням

Поки новий крок щодо платних модів викликає певні дискусії, дещо засмучує гравців Skyrim. Схоже, що оновлення зламало деякі моди, які залежать від Skyrim Script Extender. Для тих, хто не знайомий, SKSE – це мод, який розширює скриптові можливості Skyrim, дозволяючи іншим модам робити речі, що виходять далеко за межі стандартної функціональності Skyrim. Розширювач сценаріїв є гнучким і потужним, тому під його “крилом” створено величезну кількість модів. Проблема в тому, що коли він виходить з ладу, всі модифікації, які на нього покладаються, виходять з ладу разом з ним.

Оновлення засмутило фанатів, але команда SKSE швидко відреагувала

Вплив цього оновлення можна побачити у багатьох дискусійних гілках Steam. Там є різні заголовки на кшталт “Чи є спосіб відкотити оновлення” або “Bethesda, а хто просив”? Також є кілька порад про те, як уникнути встановлення оновлення, і рекомендації повторно придбати гру на GOG, яка не включає опцію Creation Club. Нарешті, сміливці можуть завантажити неофіційний патч для Skyrim Special Edition Downgrade Patcher на Nexus Mods.

Skyrim
Skyrim з модами виглядає приголомшливо!

Варто зазначити, що команда розробників SKSE швидко відреагувала та оновила Script Extender для роботи з новим патчем. Отже, гравцям потрібно лише встановити оновлення до патчера, і їхні моди знову запрацюють. Це не вбереже деяких гравців від несподіванки, коли вони запустять гру і побачать, що їхні модифікації зіпсовані.

Висновок

Вся ця плутанина порушує наступне питання: чому Bethesda продовжує обманювати гравців Skyrim? Гра вийшла майже 12 років тому, вона завершена, і компанія повинна працювати над своїм наступним проєктом.

Хоча спільнота модифікаторів в черговий раз була поставлена в глухий кут з цим оновленням, деякі помітні особливості роблять це оновлення досить цікавим. Наприклад, воно додає підтримку моніторів Steam Deck та Ultrawide. Отже, якщо ви граєте в Skyrim з модами, які використовують Script Extender, обов’язково завантажте останню версію.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 3 з 5 )
GizChina.Com.Ua