Відчинена кватирка або рекуператор?

Як заощадити взимку енергоресурси у будинку, але при цьому мати можливість дихати свіжим повітрям? Ми всі знайомі з таким поняттям, як низька якість повітря у помешканні. Якщо раніше ми просто відчиняли кватирку або вікно для провітрювання, то в останні роки, враховуючи ціни на енергоносії, це може стати дорогою втіхою. Адже відкриваючи вікно, ми випускаємо назовні таке важливе та коштовне тепло з помешкання. І постає питання, як спланувати обмін повітря таким чином, щоб не випускати тепло із будівлі? Саме для цього і використовують механічні системи рекуперації повітря.

Що означає рекуперація повітря?

Уявім собі: є відпрацьоване повітря, яке містить вуглекислий газ, алергени та все таке інше, і нам потрібно це повітря поганої якості випустити назовні. Натомість дати можливість свіжому повітрю потрапити всередину. Ось цим і займаються механічні вентиляційні рекупераційні системи.

Застосування таких систем допомагає зберігати опалення та забезпечувати помешканню здоровий мікроклімат. І на цьому принципі будуються енергоощадні будинки.

Які бувають різновиди рекуператорів?

Виділяють кілька видів рекуператорів повітря. Найчастіше у житлових будинках застосовують три з них:

  1. Роторні рекуператори працюють з застосуванням електроенергії. Автоматика працює таким чином, що підбирається оптимальний температурний режим, який побудований з урахуванням співвідношення обох температур – зовні та всередині. Такий варіант не пересушує повітря завдяки тому, що назад повертається не тільки тепло, а і потрібна частка вологи. Як ми бачимо такий варіант є дійсно ефективним, але має і мінус – це дорога вартість.
  2. Є більш простіший варіант – пластинчастий. Являє собою набір пластин з металу, зібрані у барабан, які обертаються. Крізь пластини барабана тепло, яке виходить з помешкання разом з витяжним повітрям, передається повітрю, яке поступає. Такий процес є безперервним.
  3. Водяний варіант. Передача тепла здійснюється за допомогою водяного холодоагенту. Зовні нагадує котел з батареями, на витяжку монтується теплообмінник. Такий агрегат працює від електрики.

 Переваги таких систем рекуперації повітря

  • Ефективно очищає повітря від пилу, запахів, вологи.
  • Не потребує використання додаткової вентиляції.
  • Повністю замінює собою процес провітрювання, очищає і зволожує повітря всередині помешкання.
  • Допомагає знизити витрати на енергоносії, які використовуються для обігріву помешкання.
  • Захист від шуму з вулиці, тому що не потрібно відкривати вікна на провітрювання.
  • Створюють здоровий клімат в помешканні. Комфортна температура та відповідна вологість повітря – це відмінна профілактика сезонних захворювань.

Отже, рекуператор повертає тепло в помешкання взимку, та не дозволяє виходити прохолоді (від кондиціонера) в спеку. Створіть собі комфортні умови – придбайте рекуператор від Prana.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua