Tesla розкрила фактори, які використовує для розрахунку дальності пробігу

Tesla знаходиться в авангарді технологій електромобілів. Компанія досягла значних успіхів у вдосконаленні своїх інструментів прогнозування. Точність розрахунків запасу ходу має вирішальне значення для зменшення занепокоєння щодо запасу ходу та забезпечення безперешкодного водіння для власників електромобілів Tesla. Протягом багатьох років Tesla інвестувала в удосконалення розрахунків запасу ходу, враховуючи різні фактори, які впливають на ефективність та енергоспоживання її автомобілів. Незалежно від того, чи це електрична система живлення, чи двигун внутрішнього згоряння, розрахунок запасу ходу є складним завданням. Оскільки існує так багато факторів, які впливають на ефективність руху транспортного засобу, важко визначити, як далеко він може проїхати з повним акумулятором або повним баком пального.

Однак розрахунок запасу ходу дуже важливий. Крім того, точне прогнозування запасу ходу може певною мірою зменшити занепокоєння, пов’язане з ним. Коли пункт призначення введено в навігаційну систему, Tesla покаже водієві приблизний залишок запасу ходу після прибуття до місця призначення. Поки прогноз запасу ходу залишається вірним, занепокоєння щодо запасу ходу не виникає.

Хоча Tesla є лідером у виробництві електромобілів, компанія все ще не дотягує до ідеалу, коли справа доходить до розрахунку запасу ходу. За останні кілька років Tesla доклала більше зусиль до розрахунків запасу ходу, додавши фактори “бокового та зустрічного вітру, вологості та температури навколишнього середовища” в оновленому програмному забезпеченні минулого року. Кілька місяців по тому до розрахунків також було додано тиск у шинах.

У новому пості на X компанія Tesla перерахувала всі фактори, що впливають на точне прогнозування дальності пробігу конкретного транспортного засобу в конкретній поїздці. Нижче наведено список від Tesla

 • Швидкість і напрямок вітру
 • Висота/нахил місцевості
 • Швидкість руху
 • Середнє прискорення/сповільнення
 • Температура навколишнього середовища
 • Вологість і тиск
 • Сонячне навантаження та хмарність
 • Початковий відсоток заряду батареї
 • Початкова температура батареї
 • Загальна вага автомобіля
 • Опір коченню
 • Коефіцієнт аеродинамічного опору
 • Споживання HVAC
 • Специфічне споживання енергії транспортним засобом (багажник для велосипедів або подібне)
 • Прогрів акумулятора

Опис кожного фактору

1. Швидкість і напрямок вітру

При розрахунку запасу ходу транспортного засобу за наявності вітру важливо враховувати вплив швидкості та напрямку вітру. Вітер може впливати на споживання енергії та ефективність транспортного засобу, особливо у випадку електромобілів (EV). Швидкість і напрямок вітру можна розрахувати на основі бортових вимірювань, використовуючи такі параметри, як бажана траєкторія, поточний курс, швидкість руху і справжня повітряна швидкість. Крім того, вплив швидкості вітру на автомобіль можна зрозуміти, розглянувши роботу, яку повинен виконати двигун, щоб підтримувати швидкість. Вона дорівнює лобовому опору, помноженому на швидкість.

2. Висота/нахил

Нахил дороги впливає на споживання енергії та продуктивність автомобіля. Щоб розрахувати максимальний схил, на який може піднятися автомобіль, можна скористатися формулою висоти підйому. Вона виражає нахил у відсотках, десяткових дробах, підйом за пробіг або кут у градусах. Крім того, розуміння нахилу дороги допомагає проєктувати безпечніші підйоми та спуски, а інженери можуть використовувати процедури зрізання та підсипання, щоб зменшити нахил на менш крутих ділянках. Крім того, вимірювання нахилу дороги має важливе значення для визначення енергії, необхідної для підйому по ній, і для оцінки горизонтальної або вертикальної відстані, необхідної для підтримки нахилу до висоти. Таким чином, врахування висоти та нахилу при розрахунку запасу ходу автомобіля є важливим для оптимізації енергоефективності та оцінки характеристик автомобіля на різних місцевостях.

3. Швидкість руху

Швидкість руху при розрахунку запасу ходу автомобіля має вирішальне значення для різних цілей, в тому числі для визначення відповідальності в аваріях і встановлення швидкісних обмежень. Юристи використовують графіки для розрахунку швидкості в секунду у справах про ДТП. Дорожні інженери використовують 85-й процентиль швидкості для встановлення безпечних обмежень швидкості та сприяння рівномірному руху транспортних потоків. Середню швидкість транспортного засобу можна розрахувати, розділивши загальну пройдену відстань на загальний час, витрачений на поїздку. Ця інформація важлива для розуміння того, наскільки швидко рухаються транспортні засоби, і для прийняття рішень, пов’язаних зі швидкістю руху.

Tesla Model Y

4. Середнє прискорення/сповільнення

Середнє прискорення/сповільнення автомобіля впливає на його запас ходу, впливаючи на споживання енергії. Швидке прискорення та уповільнення може призвести до більшого споживання енергії, зменшуючи запас ходу автомобіля. І навпаки, плавне та поступове прискорення та сповільнення може покращити енергоефективність, тим самим збільшуючи запас ходу автомобіля.

5. Температура навколишнього середовища

Температура навколишнього середовища суттєво впливає на запас ходу електромобіля. Холодні температури можуть знизити продуктивність акумулятора і збільшити споживання енергії, що призведе до зменшення запасу ходу. І навпаки, теплі температури можуть підвищити продуктивність батареї та енергоефективність, що потенційно збільшує запас ходу автомобіля.

6. Вологість і тиск

Вологість і тиск мають мінімальний прямий вплив на запас ходу електромобіля. Однак вони можуть опосередковано впливати на запас ходу, впливаючи на аеродинамічний опір, тиск у шинах і загальну ефективність автомобіля. Підвищена вологість і тиск можуть дещо збільшити аеродинамічний опір, що потенційно зменшує запас ходу електромобіля.

7. Сонячне навантаження та хмарність

Сонячне навантаження та хмарність можуть впливати на запас ходу електромобіля. Особливо в спекотному кліматі це може збільшити споживання енергії на охолодження автомобіля, що потенційно зменшує запас ходу. Хмарність може зменшити вплив сонячного навантаження, але вона також може впливати на температуру навколишнього середовища, що, в свою чергу, впливає на запас ходу електромобіля.

8. Початковий відсоток заряду акумулятора

Початковий відсоток заряду акумулятора, або стан заряду, безпосередньо впливає на доступну для руху енергію. Вищий початковий відсоток заряду батареї забезпечує більше енергії для руху, що потенційно збільшує запас ходу автомобіля. І навпаки, нижчий початковий відсоток заряду зменшує доступну енергію, що призводить до скорочення запасу ходу.

9. Початкова температура батареї

Початкова температура батареї впливає на запас ходу електромобіля. Низькі температури можуть знизити ефективність батареї та збільшити внутрішній опір, що призводить до зменшення запасу ходу. І навпаки, високі температури можуть покращити продуктивність батареї, потенційно збільшуючи запас ходу електромобіля.

10. Загальна вага автомобіля

Загальна вага автомобіля безпосередньо впливає на запас ходу електромобіля. Важчі транспортні засоби потребують більше енергії для руху, що призводить до більшого споживання енергії та меншого запасу ходу. Легші транспортні засоби є більш енергоефективними, що потенційно збільшує запас ходу автомобіля.

Tesla Model Y

11. Опір коченню

Опір коченню, спричинений взаємодією між шинами та дорогою, впливає на запас ходу електромобіля. Вищий опір коченню вимагає більше енергії для приведення автомобіля в рух, що призводить до збільшення споживання енергії та зменшення запасу ходу. Нижчий опір коченню може підвищити енергоефективність, що потенційно збільшує запас ходу електромобіля.

12. Коефіцієнт аеродинамічного опору

Коефіцієнт аеродинамічного опору суттєво впливає на запас ходу електромобіля. Вищий коефіцієнт аеродинамічного опору збільшує опір повітря, вимагаючи більше енергії для підтримання швидкості та зменшуючи запас ходу автомобіля. Нижчий коефіцієнт аеродинамічного опору покращує енергоефективність, що потенційно збільшує запас ходу електромобіля.

13. Споживання ОВіК

Споживання систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря (ОВіК) впливає на запас ходу електромобіля. Робота систем опалення, вентиляції та кондиціонування, особливо опалення та охолодження, збільшує споживання енергії, зменшуючи запас ходу електромобіля. Мінімізація використання ОВіК може підвищити енергоефективність, потенційно збільшуючи запас ходу електромобіля.

14. Питоме споживання енергії автомобілем

Питоме енергоспоживання автомобіля, що вимірюється в кВт-год на милю або кілометр, безпосередньо впливає на запас ходу електромобіля. Нижче споживання енергії призводить до збільшення запасу ходу, тоді як вище споживання зменшує запас ходу. Розуміння енергоспоживання автомобіля дозволяє точно розрахувати запас ходу, що має вирішальне значення для планування поїздок та оптимізації ефективності.

15. Прогрів акумулятора

Нагрівання акумулятора може вплинути на запас ходу електромобіля. Холодні батареї мають знижену ефективність і місткість, що призводить до зменшення запасу ходу. Попередній нагрів акумулятора може покращити його продуктивність, потенційно збільшуючи запас ходу електромобіля. Управління температурою батареї має важливе значення для максимізації запасу ходу та загальної ефективності електромобіля.

Завершальні слова

Tesla продовжує вдосконалювати свої розрахунки запасу ходу, щоб усунути будь-які неточності та ще більше покращити досвід водіння для своїх клієнтів. Прагнення компанії враховувати фактори, що впливають на розрахунок запасу ходу, демонструє її відданість наданню точних і надійних прогнозів запасу ходу. Розрахунок запасу ходу Tesla – це комплексний процес, який враховує безліч факторів, включаючи умови навколишнього середовища і динаміку водіння. Постійно вдосконалюючи свої інструменти прогнозування запасу ходу, Tesla прагне надавати своїм клієнтам точні та надійні оцінки, що в кінцевому підсумку сприяє більш плавному та впевненому керуванню автомобілем. Підхід Tesla до розрахунку запасу ходу відображає її прихильність до інновацій та задоволення потреб клієнтів, встановлюючи високий стандарт для індустрії електромобілів.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Tesla раскрыла факторы, которые использует для расчета дальности пробега

Tesla находится в авангарде технологий электромобилей. Компания достигла значительных успехов в совершенствовании своих инструментов прогнозирования. Точность расчетов запаса хода имеет решающее значение для уменьшения беспокойства по запасу хода и обеспечения беспрепятственного вождения для владельцев электромобилей Tesla. В течение многих лет Tesla инвестировала в совершенствование расчетов запаса хода, учитывая различные факторы, которые влияют на эффективность и энергопотребление ее автомобилей. Независимо от того, электрическая ли это система питания или двигатель внутреннего сгорания, расчет запаса хода является сложной задачей. Поскольку существует так много факторов, которые влияют на эффективность движения транспортного средства, трудно определить, как далеко он может проехать с полным аккумулятором или полным баком топлива.

Однако расчет запаса хода очень важен. Кроме того, точное прогнозирование запаса хода может в определенной степени уменьшить беспокойство, связанное с ним. Когда пункт назначения введен в навигационную систему, Tesla покажет водителю примерный остаток запаса хода по прибытии к месту назначения. Пока прогноз запаса хода остается верным, беспокойства по поводу запаса хода не возникает.

Хотя Tesla является лидером в производстве электромобилей, компания все еще не дотягивает до идеала, когда дело доходит до расчета запаса хода. За последние несколько лет Tesla приложила больше усилий к расчетам запаса хода, добавив факторы “бокового и встречного ветра, влажности и температуры окружающей среды” в обновленном программном обеспечении в прошлом году. Несколько месяцев спустя к расчетам также было добавлено давление в шинах.

В новом посте на X компания Tesla перечислила все факторы, влияющие на точное прогнозирование дальности пробега конкретного транспортного средства в конкретной поездке. Ниже приведен список от Tesla

 • Скорость и направление ветра
 • Высота/наклон местности
 • Скорость движения
 • Среднее ускорение/замедление
 • Температура окружающей среды
 • Влажность и давление
 • Солнечная нагрузка и облачность
 • Начальный процент заряда батареи начальный процент заряда батареи
 • Начальная температура батареи
 • Общий вес автомобиля
 • Сопротивление качению
 • Коэффициент аэродинамического сопротивления
 • Потребление HVAC
 • Специфическое потребление энергии транспортным средством (багажник для велосипедов или подобное)
 • Прогрев аккумулятора

Описание каждого фактора

1. Скорость и направление ветра

При расчете запаса хода транспортного средства при наличии ветра важно учитывать влияние скорости и направления ветра. Ветер может влиять на потребление энергии и эффективность транспортного средства, особенно в случае электромобилей (EV). Скорость и направление ветра можно рассчитать на основе бортовых измерений, используя такие параметры, как желаемая траектория, текущий курс, скорость движения и настоящая воздушная скорость. Кроме того, влияние скорости ветра на автомобиль можно понять, рассмотрев работу, которую должен выполнить двигатель, чтобы поддерживать скорость. Она равна лобовому сопротивлению, умноженному на скорость.

2. Высота/наклон

Наклон дороги влияет на потребление энергии и производительность автомобиля. Чтобы рассчитать максимальный уклон, на который может подняться автомобиль, можно воспользоваться формулой высоты подъема. Она выражает уклон в процентах, десятичных дробях, подъем за пробег или угол в градусах. Кроме того, понимание наклона дороги помогает проектировать более безопасные подъемы и спуски, а инженеры могут использовать процедуры срезания и подсыпки, чтобы уменьшить наклон на менее крутых участках. Кроме того, измерение наклона дороги имеет важное значение для определения энергии, необходимой для подъема по ней, и для оценки горизонтального или вертикального расстояния, необходимого для поддержания наклона до высоты. Таким образом, учет высоты и наклона при расчете запаса хода автомобиля является важным для оптимизации энергоэффективности и оценки характеристик автомобиля на различных местностях.

3. Скорость движения

Скорость движения при расчете запаса хода автомобиля имеет решающее значение для различных целей, в том числе для определения ответственности в авариях и установления скоростных ограничений. Юристы используют графики для расчета скорости в секунду в делах о ДТП. Дорожные инженеры используют 85-й процентиль скорости для установления безопасных ограничений скорости и содействия равномерному движению транспортных потоков. Среднюю скорость транспортного средства можно рассчитать, разделив общее пройденное расстояние на общее время, потраченное на поездку. Эта информация важна для понимания того, насколько быстро движутся транспортные средства, и для принятия решений, связанных со скоростью движения.

Tesla Model Y

4. Среднее ускорение/замедление

Среднее ускорение/замедление автомобиля влияет на его запас хода, влияя на потребление энергии. Быстрое ускорение и замедление может привести к большему потреблению энергии, уменьшая запас хода автомобиля. И наоборот, плавное и постепенное ускорение и замедление может улучшить энергоэффективность, тем самым увеличивая запас хода автомобиля.

5. Температура окружающей среды

Температура окружающей среды существенно влияет на запас хода электромобиля. Холодные температуры могут снизить производительность аккумулятора и увеличить потребление энергии, что приведет к уменьшению запаса хода. И наоборот, теплые температуры могут повысить производительность батареи и энергоэффективность, что потенциально увеличивает запас хода автомобиля.

6. Влажность и давление

Влажность и давление имеют минимальное прямое влияние на запас хода электромобиля. Однако они могут косвенно влиять на запас хода, влияя на аэродинамическое сопротивление, давление в шинах и общую эффективность автомобиля. Повышенная влажность и давление могут несколько увеличить аэродинамическое сопротивление, что потенциально уменьшает запас хода электромобиля.

7. Солнечная нагрузка и облачность

Солнечная нагрузка и облачность могут влиять на запас хода электромобиля. Особенно в жарком климате это может увеличить потребление энергии на охлаждение автомобиля, что потенциально уменьшает запас хода. Облачность может уменьшить влияние солнечной нагрузки, но она также может влиять на температуру окружающей среды, что, в свою очередь, влияет на запас хода электромобиля.

8. Начальный процент заряда аккумулятора

Начальный процент заряда аккумулятора, или состояние заряда, напрямую влияет на доступную для движения энергию. Более высокий начальный процент заряда батареи обеспечивает больше энергии для движения, что потенциально увеличивает запас хода автомобиля. И наоборот, более низкий начальный процент заряда уменьшает доступную энергию, что приводит к сокращению запаса хода.

9. Начальная температура батареи

Начальная температура батареи влияет на запас хода электромобиля. Низкие температуры могут снизить эффективность батареи и увеличить внутреннее сопротивление, что приводит к уменьшению запаса хода. И наоборот, высокие температуры могут улучшить производительность батареи, потенциально увеличивая запас хода электромобиля.

10. Общий вес автомобиля

Общий вес автомобиля непосредственно влияет на запас хода электромобиля. Более тяжелые транспортные средства требуют больше энергии для движения, что приводит к большему потреблению энергии и меньшему запасу хода. Легкие транспортные средства являются более энергоэффективными, что потенциально увеличивает запас хода автомобиля.

Tesla Model Y

11. Сопротивление качению

Сопротивление качению, вызванное взаимодействием между шинами и дорогой, влияет на запас хода электромобиля. Более высокое сопротивление качению требует больше энергии для приведения автомобиля в движение, что приводит к увеличению потребления энергии и уменьшению запаса хода. Более низкое сопротивление качению может повысить энергоэффективность, что потенциально увеличивает запас хода электромобиля.

12. Коэффициент аэродинамического сопротивления

Коэффициент аэродинамического сопротивления существенно влияет на запас хода электромобиля. Более высокий коэффициент аэродинамического сопротивления увеличивает сопротивление воздуха, требуя больше энергии для поддержания скорости и уменьшая запас хода автомобиля. Более низкий коэффициент аэродинамического сопротивления улучшает энергоэффективность, что потенциально увеличивает запас хода электромобиля.

13. Потребление ОВиК

Потребление систем отопления, вентиляции и кондиционирования воздуха (ОВиК) влияет на запас хода электромобиля. Работа систем отопления, вентиляции и кондиционирования, особенно отопления и охлаждения, увеличивает потребление энергии, уменьшая запас хода электромобиля. Минимизация использования ОВиК может повысить энергоэффективность, потенциально увеличивая запас хода электромобиля.

14. Удельное потребление энергии автомобилем

Удельное энергопотребление автомобиля, измеряемое в кВт-ч на милю или километр, непосредственно влияет на запас хода электромобиля. Более низкое потребление энергии приводит к увеличению запаса хода, тогда как более высокое потребление уменьшает запас хода. Понимание энергопотребления автомобиля позволяет точно рассчитать запас хода, что имеет решающее значение для планирования поездок и оптимизации эффективности.

15. Прогрев аккумулятора

Нагрев аккумулятора может повлиять на запас хода электромобиля. Холодные батареи имеют пониженную эффективность и емкость, что приводит к уменьшению запаса хода. Предварительный нагрев аккумулятора может улучшить его производительность, потенциально увеличивая запас хода электромобиля. Управление температурой батареи имеет важное значение для максимизации запаса хода и общей эффективности электромобиля.

Завершающие слова

Tesla продолжает совершенствовать свои расчеты запаса хода, чтобы устранить любые неточности и еще больше улучшить опыт вождения для своих клиентов. Стремление компании учитывать факторы, влияющие на расчет запаса хода, демонстрирует ее приверженность предоставлению точных и надежных прогнозов запаса хода. Расчет запаса хода Tesla – это комплексный процесс, который учитывает множество факторов, включая условия окружающей среды и динамику вождения. Постоянно совершенствуя свои инструменты прогнозирования запаса хода, Tesla стремится предоставлять своим клиентам точные и надежные оценки, что в конечном итоге способствует более плавному и уверенному вождению автомобиля. Подход Tesla к расчету запаса хода отражает ее приверженность к инновациям и удовлетворению потребностей клиентов, устанавливая высокий стандарт для индустрии электромобилей.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua