OpenAI отримає додаткову фінансову підтримку від Microsoft

Корпорація Майкрософт оголосила про багаторічну багатомільярдну інвестицію в стартап OpenAI, який спеціалізується на дослідженнях і розробках у сфері штучного інтелекту. Ця інвестиція слідує за попередніми інвестиціями Microsoft у розмірі 1 мільярд доларів у 2019 році та ще одним раундом у 2021 році. Таким чином, сукупні інвестиції компанії склали 13 мільярдів доларів, а оцінка OpenAI – приблизно 29 мільярдів доларів. Інвестиції мають на меті надати Microsoft доступ до одних з найпопулярніших і найсучасніших систем штучного інтелекту. Зараз Microsoft конкурує з такими компаніями, як Alphabet, Amazon і Meta Platforms. Вони змагаються за домінування у гінкій технології, яка генерує текст, зображення та інші медіа у відповідь на короткий запит.

OpenAI ChatGPT

OpenAI заявила, що з новим фінансуванням вона працюватиме над реалізацією бачення свого генерального директора Сема Альтмана. Це бачення полягає у створенні “розумного, як людина” комп’ютерного програмного забезпечення. Сем Альтман сказав в інтерв’ю, що партнерство його компанії з Microsoft “працює дуже добре”. Він також сказав, що “розраховує з часом залучити додаткові кошти від технологічного гіганта та інших інвесторів”. Це допоможе бренду не відставати від прогресу Microsoft у створенні складніших моделей штучного інтелекту.

Партнерство Microsoft з OpenAI

Партнерство Microsoft з OpenAI – це більше, ніж просто фінансова інвестиція. Це також ексклюзивний постачальник обчислювальних потужностей для досліджень OpenAI, продуктів і програмних інтерфейсів для розробників. Стартапи та транснаціональні бренди, включаючи Microsoft, поспішають інтегрувати свої продукти з OpenAI. Це означає величезні робочі навантаження на хмарних серверах Microsoft.

За словами інсайдерів, на початку цього року Microsoft інвестувала в OpenAI 10 мільярдів доларів. Це частина “багаторічної” угоди. На питання, чи буде Microsoft продовжувати інвестувати, Альтман відповів: “Сподіваюся”, і “Попереду ще довгий шлях, багато обчислювальних потужностей, які потрібно побудувати до AGI… Вартість навчання дуже висока”.

Альтман повідомив, що “зростання доходів цього року було хорошим”, але він не надав фінансових деталей. Однак він підтвердив, що компанія все ще працює зі збитками через витрати на навчання. Він також зазначив, що партнерство з Microsoft гарантує, що “ми всі отримаємо вигоду від успіху один одного, і всі будуть щасливі”.

OpenAI

Переваги інвестиції

Фінансування дозволить OpenAI продовжувати незалежні дослідження і розробляти ШІ, який стає все більш безпечним, корисним і потужним. Переслідуючи свою місію, яка полягає в тому, щоб передовий ШІ приносив користь всьому людству, OpenAI залишається компанією з обмеженим прибутком і управляється некомерційною організацією OpenAI. Така структура дозволяє OpenAI залучати капітал, необхідний для виконання своєї місії, не жертвуючи при цьому своїми основними переконаннями про широке використання переваг і необхідність приділяти першочергову увагу безпеці.

Microsoft збільшить свої інвестиції в розробку і розгортання спеціалізованих суперкомп’ютерних систем, щоб прискорити дослідження OpenAI в галузі ШІ та інтегрувати системи ШІ OpenAI зі своїми продуктами, одночасно “впроваджуючи нові категорії цифрового досвіду”. Хмарна платформа Azure технологічного гіганта продовжить залишатися ексклюзивним хмарним провайдером OpenAI, забезпечуючи робочі навантаження стартапу в області досліджень, продуктів і API-сервісів.

Критика

Деякі критики висловили занепокоєння щодо партнерства між Microsoft та OpenAI. Ілон Маск, який був співзасновником OpenAI, але залишив компанію у 2018 році, написав у лютому 2023 року у твіттері: “OpenAI була створена як некомерційна компанія з відкритим кодом (саме тому я назвав її “Відкритим” ШІ), щоб служити противагою Google, але тепер вона перетворилася на компанію з закритим кодом і максимальним прибутком, яку фактично контролює Microsoft”. Втім, OpenAI заявила, що залишається компанією з обмеженим прибутком і після угоди. Це дозволяє їй продовжувати залучати капітал за допомогою системи стримувань і противаг.

Партнерство Microsoft з OpenAI піддавалося як похвалі, так і критиці. З одного боку, партнерство може означати мільярди доларів на рік нового доходу для Microsoft, оскільки робочі навантаження накопичуються в Azure. Структура інвестицій складна, але вона розширює поточну співпрацю Microsoft у сфері суперкомп’ютерних обчислень і досліджень ШІ. Microsoft розгорне моделі OpenAI у своїх споживчих і корпоративних продуктах і представить нові категорії цифрового досвіду, побудовані на технології OpenAI. Сюди входить служба Microsoft Azure OpenAI Service, яка дозволяє розробникам створювати передові програми ШІ за допомогою прямого доступу до моделей OpenAI, підкріплених надійними можливостями Azure корпоративного рівня, а також оптимізованою для ШІ інфраструктурою та інструментами.

OpenAI ChatGPT

Загалом, партнерство Microsoft з OpenAI може принести величезну користь обом компаніям і галузі штучного інтелекту в цілому. Однак є також занепокоєння щодо напрямку, в якому рухається OpenAI, і чи виконує вона свою початкову місію — бути некомерційною компанією з відкритим вихідним кодом. Залишається тільки з’ясувати, як розвиватиметься партнерство в найближчі роки та чи залишиться воно силою добра у світі ШІ.

Висновок

Інвестиції Microsoft в OpenAI – це значний крок на шляху до просування досліджень і розробок у сфері ШІ. Інвестиції дозволять стартапу продовжувати незалежні дослідження і розробляти ШІ, який стає все більш безпечним, корисним і потужним. Партнерство Microsoft зі стартапом – це більше, ніж просто фінансова інвестиція. Це також ексклюзивний постачальник обчислювальних потужностей для досліджень OpenAI, продуктів і програмних інтерфейсів для розробників. Деякі критики висловили занепокоєння щодо цього партнерства. Однак OpenAI заявила, що після угоди вона залишається компанією з обмеженим прибутком. Це дозволяє їй продовжувати залучати капітал за допомогою системи стримувань і противаг.

Обидва бренди, ймовірно, продовжать співпрацювати в цій сфері, оскільки Microsoft конкурує з іншими великими гравцями на ринку штучного інтелекту. ChatGPT від OpenAI зайняв провідні позиції на ринку генеративного ШІ. Однак йому доведеться вдосконалюватися, якщо він сподівається залишитися на вершині.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

OpenAI получит дополнительную финансовую поддержку от Microsoft

Корпорация Майкрософт объявила о многолетней многомиллиардной инвестиции в стартап OpenAI, который специализируется на исследованиях и разработках в сфере искусственного интеллекта. Эта инвестиция следует за предыдущими инвестициями Microsoft в размере 1 миллиард долларов в 2019 году и еще одним раундом в 2021 году. Таким образом, совокупные инвестиции компании составили 13 миллиардов долларов, а оценка OpenAI – примерно 29 миллиардов долларов. Инвестиции имеют целью предоставить Microsoft доступ к одним из самых популярных и современных систем искусственного интеллекта. Сейчас Microsoft конкурирует с такими компаниями, как Alphabet, Amazon и Meta Platforms. Они соревнуются за доминирование в гинке технологии, которая генерирует текст, изображения и другие медиа в ответ на короткий запрос.

OpenAI ChatGPT

OpenAI заявила, что с новым финансированием она будет работать над реализацией видения своего генерального директора Сэма Альтмана. Это видение заключается в создании “умного, как человек” компьютерного программного обеспечения. Сэм Альтман сказал в интервью, что партнерство его компании с Microsoft “работает очень хорошо”. Он также сказал, что “рассчитывает со временем привлечь дополнительные средства от технологического гиганта и других инвесторов”. Это поможет бренду не отставать от прогресса Microsoft в создании более сложных моделей искусственного интеллекта.

Партнерство Microsoft с OpenAI

Партнерство Microsoft с OpenAI – это больше, чем просто финансовая инвестиция. Это также эксклюзивный поставщик вычислительных мощностей для исследований OpenAI, продуктов и программных интерфейсов для разработчиков. Стартапы и транснациональные бренды, включая Microsoft, спешат интегрировать свои продукты с OpenAI. Это означает огромные рабочие нагрузки на облачных серверах Microsoft.

По словам инсайдеров, в начале этого года Microsoft инвестировала в OpenAI 10 миллиардов долларов. Это часть “многолетнего” соглашения. На вопрос, будет ли Microsoft продолжать инвестировать, Альтман ответил: “Надеюсь”, и “Впереди еще долгий путь, много вычислительных мощностей, которые нужно построить до AGI… Стоимость обучения очень высока”.

Альтман сообщил, что “рост доходов в этом году был хорошим”, но он не предоставил финансовых деталей. Однако он подтвердил, что компания все еще работает с убытками из-за расходов на обучение. Он также отметил, что партнерство с Microsoft гарантирует, что “мы все получим выгоду от успеха друг друга, и все будут счастливы”.

OpenAI

Преимущества инвестиции

Финансирование позволит OpenAI продолжать независимые исследования и разрабатывать ИИ, который становится все более безопасным, полезным и мощным. Преследуя свою миссию, которая заключается в том, чтобы передовой ИИ приносил пользу всему человечеству, OpenAI остается компанией с ограниченной прибылью и управляется некоммерческой организацией OpenAI. Такая структура позволяет OpenAI привлекать капитал, необходимый для выполнения своей миссии, не жертвуя при этом своими основными убеждениями о широком использовании преимуществ и необходимости уделять первоочередное внимание безопасности.

Microsoft увеличит свои инвестиции в разработку и развертывание специализированных суперкомпьютерных систем, чтобы ускорить исследования OpenAI в области ИИ и интегрировать системы ИИ OpenAI со своими продуктами, одновременно “внедряя новые категории цифрового опыта”. Облачная платформа Azure технологического гиганта продолжит оставаться эксклюзивным облачным провайдером OpenAI, обеспечивая рабочие нагрузки стартапа в области исследований, продуктов и API-сервисов.

Критика

Некоторые критики выразили обеспокоенность по поводу партнерства между Microsoft и OpenAI. Илон Маск, который был соучредителем OpenAI, но покинул компанию в 2018 году, написал в феврале 2023 года в твиттере: “OpenAI была создана как некоммерческая компания с открытым кодом (именно поэтому я назвал ее “Открытым” ИИ), чтобы служить противовесом Google, но теперь она превратилась в компанию с закрытым кодом и максимальной прибылью, которую фактически контролирует Microsoft”. Впрочем, OpenAI заявила, что остается компанией с ограниченной прибылью и после сделки. Это позволяет ей продолжать привлекать капитал с помощью системы сдержек и противовесов.

Партнерство Microsoft с OpenAI подвергалось как похвале, так и критике. С одной стороны, партнерство может означать миллиарды долларов в год нового дохода для Microsoft, поскольку рабочие нагрузки накапливаются в Azure. Структура инвестиций сложна, но она расширяет текущее сотрудничество Microsoft в сфере суперкомпьютерных вычислений и исследований ИИ. Microsoft развернет модели OpenAI в своих потребительских и корпоративных продуктах и представит новые категории цифрового опыта, построенные на технологии OpenAI. Сюда входит служба Microsoft Azure OpenAI Service, которая позволяет разработчикам создавать передовые приложения ИИ с помощью прямого доступа к моделям OpenAI, подкрепленных надежными возможностями Azure корпоративного уровня, а также оптимизированной для ИИ инфраструктурой и инструментами.

OpenAI ChatGPTВ целом, партнерство Microsoft с OpenAI может принести огромную пользу обеим компаниям и отрасли искусственного интеллекта в целом. Однако есть также беспокойство относительно направления, в котором движется OpenAI, и выполняет ли она свою первоначальную миссию — быть некоммерческой компанией с открытым исходным кодом. Остается только выяснить, как будет развиваться партнерство в ближайшие годы и останется ли оно силой добра в мире ИИ.

Вывод

Инвестиции Microsoft в OpenAI – это значительный шаг на пути к продвижению исследований и разработок в сфере ИИ. Инвестиции позволят стартапу продолжать независимые исследования и разрабатывать ИИ, который становится все более безопасным, полезным и мощным. Партнерство Microsoft со стартапом — это больше, чем просто финансовая инвестиция. Это также эксклюзивный поставщик вычислительных мощностей для исследований OpenAI, продуктов и программных интерфейсов для разработчиков. Некоторые критики выразили беспокойство по поводу этого партнерства. Однако OpenAI заявила, что после сделки она остается компанией с ограниченной прибылью. Это позволяет ей продолжать привлекать капитал с помощью системы сдержек и противовесов.

Оба бренда, вероятно, продолжат сотрудничать в этой сфере, поскольку Microsoft конкурирует с другими крупными игроками на рынке искусственного интеллекта. ChatGPT от OpenAI занял ведущие позиции на рынке генеративного ИИ. Однако ему придется совершенствоваться, если он надеется остаться на вершине.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua