MediaTek анонсує Dimensity 9300: Значний приріст продуктивності

Минулого місяця компанія Qualcomm підняла флагманську гру на Android, випустивши Snapdragon 8 Gen 3. А Xiaomi 14 та Xiaomi 14 Pro стали першими в історії пристроями з цим чипсетом. Як показали ці два телефони, 8 Gen 3 пропонує деякі значні покращення порівняно з попередником. Тепер MediaTek збирається вийти на арену з Dimensity 9300.

Тайванська компанія анонсувала MediaTek Dimensity 9300. Він заснований на 4-нм техпроцесі. Для порівняння, MediaTek Dimensity 9200 був заснований на 4-нм техпроцесі. Цей перехід на кращий техпроцес повинен привести до кращої продуктивності. І як оголосила MediaTek, це саме те, що сталося.

Пояснення конфігурації процесора MediaTek Dimensity 9300

Однією з найбільших відмінностей Dimensity 9300 є те, що він поставляється з чотирма ядрами Arm Cortex-X4. Для порівняння, Snapdragon 8 Gen 3 має лише одне. Поряд з чотирма ядрами Cortex-X4, чипсет оснащений чотирма продуктивними ядрами Cortex-A720.

MediaTek Dimensity 9300 Core config

Ця конфігурація робить новий процесор Dimensity 9300 процесором з вісьмома ядрами, орієнтованими на продуктивність. Попередник мав таку ж кількість ядер. Але Dimensity 9200 дебютував з одним ядром Cortex-X3.Воно працювало в парі з трьома продуктивними ядрами Cortex-A715 і чотирма ефективними ядрами Cortex-A510.

Помітна різниця в конфігурації процесора Dimensity 9300 полягає в тому, що в ньому немає ядер Cortex-A5XX, орієнтованих на ефективність. І Snapdragon 8 Gen 3, і Google Tensor G3 оснащуються цими ядрами, щоб забезпечити кращу роботу від батареї.

Отже, чи означає це, що новий чипсет MediaTek буде працювати від батареї менше?

Процесор Dimensity 9300 не має енергоефективних ядер. Але це не означає, що чипсет буде працювати від батареї гірше. Щоб краще зрозуміти це, вам потрібно заглибитися в оголошення Arm про ядра Cortex-A720. Cortex-A520, який знаходиться всередині Snapdragon 8 Gen 3, має нижчі вимоги до енергоспоживання. Але він також пропонує нижчу продуктивність.

З іншого боку, Cortex-A720, яких у Dimensity 9300 чотири, пропонує кращу продуктивність. Але він споживає менше енергії в режимі низького енергоспоживання, ніж Cortex-A520, коли працює на максимальній потужності. Це означає, що ядра A720, які працюють у стані низького енергоспоживання, є більш ефективними.

MediaTek Dimensity 9300

Фінбар Мойніхан з MediaTek пояснює цю конфігурацію ядер Dimensity 9300 далі. Він зазначає, що використання більш потужних ядер може бути більш ефективним. Це дозволяє процесору швидко виконувати роботу, а потім вимикати живлення. Google також надала подібне пояснення використанню двох ядер Cortex-X1 для попередніх чипів.

Але з Tensor G3 Google перейшла до більш традиційного підходу з одношаровим ядром. Але MediaTek підкріплює свої заяви цифрами. Dimensity 9300 споживає на 10-15% менше енергії при виконанні типових завдань і більш вимогливих до ресурсів додатків.

Dimensity 9300 все ще має трирівневу конфігурацію процесора

Попри те, що всередині Dimensity 9300 встановлені лише ядра Corte-X4 та A-720, він все одно має трирівневу конфігурацію. Це досягається внаслідок того, що одне з ядер Cortex-X4 працює на частоті до 3,2 ГГц. Інші три ядра X4 працюють на частоті 2,85 ГГц. Але навіть попри низьку тактову частоту, всі чотири ядра мають однаковий кеш

Інші чотири ядра Cortex-A720 Dimensity 9300 працюють на ідентичній тактовій частоті – 2,0 ГГц кожне. Тут ядра Cortex-A720 Snapdragon 8 Gen 3 працюють на частоті 3,2 ГГц. Це ще раз підтверджує пояснення MediaTek про використання продуктивних ядер для підвищення ефективності

Живлення генеративного штучного інтелекту на пристрої

Запуск чипсета у 2023 році не може бути успішним без розповіді про його можливості штучного інтелекту. Для робочих навантажень зі штучним інтелектом Dimensity 9300 оснащений вдосконаленим APU 790. Він може похвалитися вдвічі більшою кількістю цілих чисел і операцій з плаваючою комою.Крім того, він пропонує 45-відсоткове зниження енергоспоживання.

MediaTek стверджує, що Dimensity 9300 пропонує 8-кратне підвищення продуктивності порівняно з попередньою моделлю. Але справжньою проблемою вбудованого штучного інтелекту є його високі вимоги до пам’яті. Як обхідний шлях APU 790 підтримує INT4 (A16W4). Це дозволяє чипсету запускати менші квантовані моделі.

Що стосується внутрішньопристрійних додатків, APU 790 з розмірністю 9300 здатний виконувати 7 мільярдів параметрів LLM зі швидкістю 20 токенів в секунду. Це досить швидко для додатків на основі штучного інтелекту в реальному часі.

Dimensity 9300 також пропонує кращий графічний процесор та інші функції

Функції штучного інтелекту і процесор — це два найважливіші аспекти нового процесора. Є й інші, включаючи графічний процесор. Dimensity 9300 поставляється з новітнім графічним процесором ARM Immortalis G720. Він має 12-ядерну конфігурацію, пропонуючи на одне ядро більше, ніж попередник.

За словами MediaTek, завдяки вдосконаленню вузлів та архітектури, цей графічний процесор Dimensity 9300 може запропонувати на 23% кращу продуктивність, ніж 9200. Що стосується продуктивності трасування променів, то новий GPU пропонує 46-відсотковий приріст продуктивності. Але найважливішим є те, що графічний процесор забезпечує зниження енергоспоживання на 40 відсотків.

Product Brief of MediaTek Dimensity 9300

Новий графічний процесор також підтримує ефекти 2x MASSA та глобального освітлення. Для ігор з важкою геометрією графічний процесор забезпечує 40% економію пропускної здатності пам’яті. Все це дозволить Dimensity 9300 забезпечити кращий ігровий досвід

Інші особливості чипсета містять:

 • Підтримку Google Ultra HDR
 • Підтримку 180 Гц WQHD або 120 Гц 4K панелей
 • Виділене сенсорне ядро OIS
 • Постійне захоплення HDR у кінематографічному режимі 4K з глибиною різкості
 • Швидкість 5G до 7 Гбіт/с по низхідній лінії зв’язку
 • Wi-Fi 7
 • Повний автофокус на рівні пікселів і двократний зум без втрат
 • Розширення тегів пам’яті ARM (MTE)
 • Виділений захищений процесор

Доступність

Наразі MediaTek націлена на ринки Азії та Європи. Про надходження смартфонів на базі Dimensity 9300 до США нічого не відомо. І є ймовірність, що більшість смартфонів з цим чипсетом залишаться в Китаї. Це загальна тенденція для чипсетів Dimensity.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

MediaTek анонсирует Dimensity 9300: Значительный прирост производительности

В прошлом месяце компания Qualcomm подняла флагманскую игру на Android, выпустив Snapdragon 8 Gen 3. А Xiaomi 14 и Xiaomi 14 Pro стали первыми в истории устройствами с этим чипсетом. Как показали эти два телефона, 8 Gen 3 предлагает некоторые значительные улучшения по сравнению с предшественником. Теперь MediaTek собирается выйти на арену с Dimensity 9300.

Тайваньская компания анонсировала MediaTek Dimensity 9300. Он основан на 4-нм техпроцессе. Для сравнения, MediaTek Dimensity 9200 был основан на 4-нм техпроцессе. Этот переход на лучший техпроцесс должен привести к лучшей производительности. И как объявила MediaTek, это именно то, что произошло.

Объяснение конфигурации процессора MediaTek Dimensity 9300

Одним из самых больших отличий Dimensity 9300 является то, что он поставляется с четырьмя ядрами Arm Cortex-X4. Для сравнения, Snapdragon 8 Gen 3 имеет только одно. Наряду с четырьмя ядрами Cortex-X4, чипсет оснащен четырьмя производительными ядрами Cortex-A720.

MediaTek Dimensity 9300 Core config

Эта конфигурация делает новый процессор Dimensity 9300 процессором с восемью ядрами, ориентированными на производительность. Предшественник имел такое же количество ядер. Но Dimensity 9200 дебютировал с одним ядром Cortex-X3. Оно работало в паре с тремя производительными ядрами Cortex-A715 и четырьмя эффективными ядрами Cortex-A510.

Заметная разница в конфигурации процессора Dimensity 9300 заключается в том, что в нем нет ядер Cortex-A5XX, ориентированных на эффективность. И Snapdragon 8 Gen 3, и Google Tensor G3 оснащаются этими ядрами, чтобы обеспечить лучшую работу от батареи.

Итак, означает ли это, что новый чипсет MediaTek будет работать от батареи меньше?

Процессор Dimensity 9300 не имеет энергоэффективных ядер. Но это не означает, что чипсет будет работать от батареи хуже. Чтобы лучше понять это, вам нужно углубиться в объявление Arm о ядрах Cortex-A720. Cortex-A520, который находится внутри Snapdragon 8 Gen 3, имеет более низкие требования к энергопотреблению. Но он также предлагает более низкую производительность.

С другой стороны, Cortex-A720, которых у Dimensity 9300 четыре, предлагает лучшую производительность. Но он потребляет меньше энергии в режиме низкого энергопотребления, чем Cortex-A520, когда работает на максимальной мощности. Это означает, что ядра A720, которые работают в состоянии низкого энергопотребления, являются более эффективными.

MediaTek Dimensity 9300

Финбар Мойнихан из MediaTek объясняет эту конфигурацию ядер Dimensity 9300 далее. Он отмечает, что использование более мощных ядер может быть более эффективным. Это позволяет процессору быстро выполнять работу, а затем выключать питание. Google также предоставила подобное объяснение использованию двух ядер Cortex-X1 для предыдущих чипов.

Но с Tensor G3 Google перешла к более традиционному подходу с однослойным ядром. Но MediaTek подкрепляет свои заявления цифрами. Dimensity 9300 потребляет на 10-15% меньше энергии при выполнении типичных задач и более требовательных к ресурсам приложений.

Dimensity 9300 все еще имеет трехуровневую конфигурацию процессора

Несмотря на то, что внутри Dimensity 9300 установлены лишь ядра Corte-X4 и A-720, он все равно имеет трехуровневую конфигурацию. Это достигается вследствие того, что одно из ядер Cortex-X4 работает на частоте до 3,2 ГГц. Остальные три ядра X4 работают на частоте 2,85 ГГц. Но даже несмотря на низкую тактовую частоту, все четыре ядра имеют одинаковый кэш

Остальные четыре ядра Cortex-A720 Dimensity 9300 работают на идентичной тактовой частоте – 2,0 ГГц каждое. Здесь ядра Cortex-A720 Snapdragon 8 Gen 3 работают на частоте 3,2 ГГц. Это еще раз подтверждает объяснение MediaTek об использовании производительных ядер для повышения эффективности

Питание генеративного искусственного интеллекта на устройстве

Запуск чипсета в 2023 году не может быть успешным без рассказа о его возможностях искусственного интеллекта. Для рабочих нагрузок с искусственным интеллектом Dimensity 9300 оснащен усовершенствованным APU 790. Он может похвастаться вдвое большим количеством целых чисел и операций с плавающей запятой. Кроме того, он предлагает 45-процентное снижение энергопотребления.

MediaTek утверждает, что Dimensity 9300 предлагает 8-кратное повышение производительности по сравнению с предыдущей моделью. Но настоящей проблемой встроенного искусственного интеллекта являются его высокие требования к памяти. В качестве обходного пути APU 790 поддерживает INT4 (A16W4). Это позволяет чипсету запускать меньшие квантованные модели.

Что касается внутриустановочных приложений, APU 790 с размерностью 9300 способен выполнять 7 миллиардов параметров LLM со скоростью 20 токенов в секунду. Это достаточно быстро для приложений на основе искусственного интеллекта в реальном времени.

Dimensity 9300 также предлагает лучший графический процессор и другие функции

Функции искусственного интеллекта и процессор — это два самых важных аспекта нового процессора. Есть и другие, включая графический процессор. Dimensity 9300 поставляется с новейшим графическим процессором ARM Immortalis G720. Он имеет 12-ядерную конфигурацию, предлагая на одно ядро больше, чем предшественник.

По словам MediaTek, благодаря усовершенствованию узлов и архитектуры, этот графический процессор Dimensity 9300 может предложить на 23% лучшую производительность, чем 9200. Что касается производительности трассировки лучей, то новый GPU предлагает 46-процентный прирост производительности. Но самым важным является то, что графический процессор обеспечивает снижение энергопотребления на 40 процентов.

Product Brief of MediaTek Dimensity 9300

Новый графический процессор также поддерживает эффекты 2x MASSA и глобального освещения. Для игр с тяжелой геометрией графический процессор обеспечивает 40% экономию пропускной способности памяти. Все это позволит Dimensity 9300 обеспечить лучший игровой опыт.

Другие особенности чипсета включают в себя:

 • Поддержку Google Ultra HDR
 • Поддержку 180 Гц WQHD или 120 Гц 4K панелей
 • Выделенное сенсорное ядро OIS
 • Постоянный захват HDR в кинематографическом режиме 4K с глубиной резкости
 • Скорость 5G до 7 Гбит/с по нисходящей линии связи
 • Wi-Fi 7
 • Полный автофокус на уровне пикселей и двукратный зум без потерь
 • Расширение тегов памяти ARM (MTE)
 • Выделенный защищенный процессор

Доступность

Сейчас MediaTek нацелена на рынки Азии и Европы. О поступлении смартфонов на базе Dimensity 9300 в США ничего не известно. И есть вероятность, что большинство смартфонов с этим чипсетом останутся в Китае. Это общая тенденция для чипсетов Dimensity.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
1
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua