USB-C аудіо: Що це таке і як він працює?

Минуло кілька років відтоді, як Apple почала поступово відмовлятися від 3,5-міліметрового роз’єму для навушників на смартфонах. Хоча це рішення було досить суперечливим, більшість флагманських телефонів сьогодні не оснащуються цим роз’ємом. Натомість смартфони сьогодні оснащуються аудіороз’ємом USB-C.

Насправді, деякі виробники повністю підтримують аудіо USB-C. Візьмемо, наприклад, нещодавно випущену серію Google Pixel 8. Він має підтримку аудіо без втрат через порт USB-C.

На перший погляд, аудіо USB-C справді здається повноцінною заміною давно загубленим 3,5-мм роз’ємам для навушників, які ми звикли мати на смартфонах. Але як це порівняно з традиційними 3,5-мм роз’ємами? Чи дійсно він кращий? Занурмося глибше, щоб краще зрозуміти.

Що таке аудіо USB-C?

Як ви вже знаєте, USB-C – це реверсивний USB-роз’єм. Він став універсальним портом для зарядки сучасних смартфонів. Виробники ноутбуків, ПК, планшетів та інших пристроїв також почали відмовлятися від інших зарядних портів на користь цього реверсивного роз’єму.

USB-C ports

Але USB-C існує з 2014 року. USB-C Audio дебютував у 2015 році в LETV Le 1, першому смартфоні на Android з цією функцією. У 2016 році Форум реалізаторів USB (USB-IF) опублікував специфікації для USB-аудіопристроїв класу 3.0.

Основною метою USB Audio Device Class 3.0 було “встановити USB Audio через USB Type-C як основне рішення для всіх цифрових аудіододатків”. Іншими словами, USB-C Audio мав на меті стандартизувати виведення звуку через порт Type-C.

Ця стандартизація позиціювала порт USB у смартфонах як заміну роз’єму 3,5 мм. Це також дозволило пристроям надсилати та отримувати живлення, виводити відео, аудіо та передавати файли через один порт USB-C. За словами представників USB-IF, це дозволить створювати довговічніші, тонші та потенційно водонепроникні пристрої.

3.5 mm port on smartphone

Попри те, що аудіороз’єм USB-C слугує тій самій меті, він працює інакше, ніж 3,5-мм роз’єм. Через роз’єм для навушників виводиться лише аналоговий звук. Вся цифро-аналогова обробка (ЦАП) здійснюється смартфоном. USB-C, в загальному вигляді, виводить цифрове аудіо натомість.

У таких випадках навушники або підключений пристрій повинні обробляти перетворення. Ось чому в деяких перетворювачах USB-C на 3,5 мм ви знайдете мікросхему. Але якщо телефон постачається з ЦАП-ом для дротового аудіо, USB-C може запропонувати перетворений аналоговий аудіовихід.

Різні аудіопротоколи USB

Існує три різні протоколи USB-C, які дозволяють USB-пристрою працювати як аудіопериферії. Ці протоколи або класи працюють з різними типами USB-роз’ємів.

Клас 1.0

USB Audio Class 1.0 має вбудовану підтримку всіх основних операційних систем. Це включає смартфони Android, які завантажуються з Android 5.0 або новішої версії. Але протокол обмежений швидкістю USB 1.0, яка становить 12 Мбіт/с. Однак він підтримує аудіо високої роздільної здатності з частотою дискретизації 96 кГц.

Попри те, що USB Audio Class 1.0 є досить застарілим, це все ще найпоширеніший аудіоклас для пристроїв. Google вперше представив підтримку цього класу в Android 5.

USB-C Earpods

Клас 2.0

USB Audio Class 2.0 забезпечує вищу швидкість передачі даних, ніж Class 1.0. Він забезпечує швидкість передачі даних 480 Мбіт/с. Це забезпечує передачу звуку з низькою затримкою, більшу пропускну здатність для декількох каналів і вищу частоту дискретизації. Він також забезпечує підвищену роздільну здатність звуку до 32 біт/384 кГц. Але все це досягається за рахунок більшого енергоспоживання.

Клас 3.0

USB Audio Class 3.0 в першу чергу пропонує поліпшення в плані енергоспоживання. Він також забезпечує підтримку користувацького еквалайзера, активного шумозаглушення (ANC) і багатьох інших аудіофункцій. Більшість сучасних смартфонів з інтерфейсом USB-C підтримують цей стандарт. Однак пристрої iOS підтримують лише USB Audio Class 2.0.

Переваги USB-C Audio

Серед усіх переваг USB-C Audio є той факт, що він усуває необхідність використання ЦАП в смартфонах. Це дозволяє виробникам звільнити трохи місця всередині смартфонів. Але це також означає, що виробники навушників або аудіоаксесуарів повинні інтегрувати ЦАП всередину. В іншому випадку без адаптера не обійтися.

USB C Dongle for headphones

Але відсутність ЦАП у смартфоні з USB-C – це добре. Покупці не будуть прив’язані до внутрішнього ЦАП-а для прослуховування аудіо у форматі Hi-Res. Замість цього вони можуть вибирати пристрої, які пропонують ЦАП, якому вони віддають перевагу.

Ще одна перевага відсутності внутрішнього ЦАП-а полягає в тому, що внутрішні ЦАП-и можуть потенційно збільшувати перешкоди, викликані апаратним забезпеченням і акумуляторами всередині смартфонів з USB-C. А перешкоди не дуже добре впливають на звук. Вони погіршують якість.

Крім того, без внутрішніх ЦАП-ів смартфони з USB-C краще працюють від акумулятора. Зрештою, йому не потрібно обробляти звук, коли ви слухаєте аудіофайли.

Мінуси USB-C Audio

У поточному стані USB-C Audio не є ідеальним. Існує кілька проблем. Серед них той факт, що для підключення дротових навушників до смартфона потрібно використовувати порт зарядки. Хоча деякі рішення дозволяють заряджати і використовувати дротові навушники одночасно, вони вносять перешкоди в рівняння.

Крім того, з USB-C Audio на зарядний порт вашого телефону припадає подвійне навантаження. Він повинен справлятися зі зносом, спричиненим як навушниками, так і зарядним пристроєм. Зрештою, це може змусити вас замінити порт швидше, ніж зазвичай.

Сумісність – ще один недолік аудіо USB-C. Ви не можете сказати, чи є в навушниках ЦАП, чи ні, не заглянувши в їхні детальні характеристики. Те ж саме стосується і смартфонів. Ви повинні заглянути в специфікації, щоб визначити, чи є у нього внутрішній ЦАП.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

USB-C аудио: Что это такое и как оно работает?

Прошло несколько лет с тех пор, как Apple начала постепенно отказываться от 3,5-миллиметрового разъема для наушников на смартфонах. Хотя это решение было довольно противоречивым, большинство флагманских телефонов сегодня не оснащаются этим разъемом. Вместо этого смартфоны сегодня оснащаются аудиоразъемом USB-C.

На самом деле, некоторые производители полностью поддерживают аудио USB-C. Возьмем, например, недавно выпущенную серию Google Pixel 8. Он имеет поддержку аудио без потерь через порт USB-C.

На первый взгляд, аудио USB-C действительно кажется полноценной заменой давно утерянным 3,5-мм разъемам для наушников, которые мы привыкли иметь на смартфонах. Но как это по сравнению с традиционными 3,5-мм разъемами? Действительно ли он лучше? Давайте погрузимся глубже, чтобы лучше понять.

Что такое аудио USB-C?

Как вы уже знаете, USB-C – это реверсивный USB-разъем. Он стал универсальным портом для зарядки современных смартфонов. Производители ноутбуков, ПК, планшетов и других устройств также начали отказываться от других зарядных портов в пользу этого реверсивного разъема.

USB-C ports

Но USB-C существует с 2014 года. USB-C Audio дебютировал в 2015 году в LETV Le 1, первом смартфоне на Android с этой функцией. В 2016 году Форум реализаторов USB (USB-IF) опубликовал спецификации для USB-аудиоустройств класса 3.0.

Основной целью USB Audio Device Class 3.0 было “установить USB Audio через USB Type-C как основное решение для всех цифровых аудиоприложений”. Другими словами, USB-C Audio имел целью стандартизировать вывод звука через порт Type-C.

Эта стандартизация позиционировала порт USB в смартфонах как замену разъема 3,5 мм. Это также позволило устройствам отправлять и получать питание, выводить видео, аудио и передавать файлы через один порт USB-C. По словам представителей USB-IF, это позволит создавать более долговечные, тонкие и потенциально водонепроницаемые устройства.

3.5 mm port on smartphone

Несмотря на то, что аудиоразъем USB-C служит той же цели, он работает иначе, чем 3,5-мм разъем. Через разъем для наушников выводится только аналоговый звук. Вся цифро-аналоговая обработка (ЦАП) осуществляется смартфоном. USB-C, в общем виде, выводит цифровое аудио взамен.

В таких случаях наушники или подключенное устройство должны обрабатывать преобразование. Вот почему в некоторых преобразователях USB-C на 3,5 мм вы найдете микросхему. Но если телефон поставляется с ЦАП-ом для проводного аудио, USB-C может предложить преобразованный аналоговый аудиовыход.

Различные аудиопротоколы USB

Существует три различных протокола USB-C, которые позволяют USB-устройству работать в качестве аудиопериферии. Эти протоколы или классы работают с различными типами USB-разъемов.

Класс 1.0

USB Audio Class 1.0 имеет встроенную поддержку всех основных операционных систем. Это включает смартфоны Android, которые загружаются с Android 5.0 или более поздней версии. Но протокол ограничен скоростью USB 1.0, которая составляет 12 Мбит/с. Однако он поддерживает аудио высокого разрешения с частотой дискретизации 96 кГц.

Несмотря на то, что USB Audio Class 1.0 является довольно устаревшим, это все еще самый распространенный аудиокласс для устройств. Google впервые представил поддержку этого класса в Android 5.

USB-C Earpods

Класс 2.0

USB Audio Class 2.0 обеспечивает более высокую скорость передачи данных, чем Class 1.0. Он обеспечивает скорость передачи данных 480 Мбит/с. Это обеспечивает передачу звука с низкой задержкой, большую пропускную способность для нескольких каналов и более высокую частоту дискретизации. Он также обеспечивает повышенное разрешение звука до 32 бит/384 кГц. Но все это достигается за счет большего энергопотребления.

Класс 3.0

USB Audio Class 3.0 в первую очередь предлагает улучшения в плане энергопотребления. Он также обеспечивает поддержку пользовательского эквалайзера, активного шумоподавления (ANC) и многих других аудиофункций. Большинство современных смартфонов с интерфейсом USB-C поддерживают этот стандарт. Однако устройства iOS поддерживают только USB Audio Class 2.0.

Преимущества USB-C Audio

Среди всех преимуществ USB-C Audio является тот факт, что он устраняет необходимость использования ЦАП в смартфонах. Это позволяет производителям освободить немного места внутри смартфонов. Но это также означает, что производители наушников или аудиоаксессуаров должны интегрировать ЦАП внутрь. В противном случае без адаптера не обойтись.

USB C Dongle for headphones

Но отсутствие ЦАП в смартфоне с USB-C – это хорошо. Покупатели не будут привязаны к внутреннему ЦАП-а для прослушивания аудио в формате Hi-Res. Вместо этого они могут выбирать устройства, которые предлагают ЦАП, который они предпочитают.

Еще одно преимущество отсутствия внутреннего ЦАП-а заключается в том, что внутренние ЦАП-ы могут потенциально увеличивать помехи, вызванные аппаратным обеспечением и аккумуляторами внутри смартфонов с USB-C. А помехи не очень хорошо влияют на звук. Они ухудшают качество.

Кроме того, без внутренних ЦАП-ов смартфоны с USB-C лучше работают от аккумулятора. В конце концов, ему не нужно обрабатывать звук, когда вы слушаете аудиофайлы.

Минусы USB-C Audio

В текущем состоянии USB-C Audio не является идеальным. Существует несколько проблем. Среди них тот факт, что для подключения проводных наушников к смартфону нужно использовать порт зарядки. Хотя некоторые решения позволяют заряжать и использовать проводные наушники одновременно, они вносят помехи в уравнение.

Кроме того, с USB-C Audio на зарядный порт вашего телефона приходится двойная нагрузка. Он должен справляться с износом, вызванным как наушниками, так и зарядным устройством. В конце концов, это может заставить вас заменить порт быстрее, чем обычно.

Совместимость — еще один недостаток аудио USB-C. Вы не можете сказать, есть ли в наушниках ЦАП или нет, не заглянув в их подробные характеристики. То же самое касается и смартфонов. Вы должны заглянуть в спецификации, чтобы определить, есть ли у него внутренний ЦАП.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua