macOS Sonoma: 10 ключових особливостей, які потрібно знати

Після тривалого періоду бета-тестування macOS Sonoma була офіційно випущена. Ця остання версія операційної системи Mac не містить жодних революційних змін, які б суттєво вплинули на вашу повсякденну роботу. Замість цього Apple сконцентрувалася на впровадженні різних невеликих інновацій та доопрацюванні численних аспектів системи.

Sonoma знаменує собою постійні зусилля macOS, спрямовані на те, щоб узгодити себе з ширшою екосистемою Apple, забезпечуючи безперебійний зв’язок з іншими операційними системами Apple. Варто зазначити, що цього року в macOS з’явилося кілька нових функцій, спільних з iOS та iPadOS.

Серед цього набору незначних удосконалень є такі, що покращать ваше повсякденне використання комп’ютерів Mac. Щоб допомогти вам ознайомитися з macOS 14.0, ось вичерпний посібник про те, що вам потрібно знати.

10 найкращих функцій macOS Sonoma

macOS Sonoma

1. Створення профілів у Safari

У Safari в macOS Sonoma, як і в iOS 17, тепер можна створювати профілі для різних цілей. Це дозволяє відокремити особистий і професійний перегляд вебсторінок, в результаті чого ви отримуєте повністю незалежні історії переглядів і дані на основі обраного профілю.

Щоб створити профіль у Safari, перейдіть до Налаштувань (меню Safari > Налаштування) або скористайтеся комбінацією клавіш Command + [,]. Потім перейдіть на вкладку “Профілі” і виберіть “Почати використовувати профілі”.

Налаштуйте свій профіль, призначивши йому ім’я, символ і колір, виберіть бажану теку “Вибране” і завершіть процес, натиснувши “Створити профіль”, щоб зберегти новостворений профіль.

Згодом ви зможете легко перемикатися між профілями, натиснувши відповідну кнопку, розташовану у верхньому лівому кутку вікна Safari.

2. Блокування приватного перегляду

У macOS Sonoma, як і в iOS 17, у вас є можливість захистити доступ до відкритих вкладок у вікнах при використанні приватного перегляду. Щоб заблокувати доступ до вкладки інкогніто, ви можете легко це зробити, натиснувши комбінацію клавіш Control + Command + L. Після того, як ви заблокували вкладку, вам потрібно буде пройти автентифікацію за допомогою Touch ID, щоб відновити доступ до неї.

3. Створення вебдодатків у Safari

У Safari в macOS Sonoma з’явилася офіційна можливість перетворювати вподобані вебсайти на вебдодатки. Щоб зробити це, відвідайте обраний вами вебсайт, натисніть на кнопку “Поділитися”, розташовану у верхньому правому куті вікна, і виберіть “Додати до док-станції”.

В результаті, іконка вашому вебдодатку буде прикріплена до Dock’у macOS. Це дозволить вам використовувати вебсайт в автономному вікні, що нагадує звичайний додаток, без видимих меню, кнопок та інших елементів навігації Safari.

4. Автоматичне очищення URL-адрес трекерів у Safari

У Safari в macOS Sonoma ви можете автоматизувати процес очищення URL-адрес трекерів. Якщо ви коли-небудь ділилися посиланнями з друзями та помічали надмірно довгі URL-адреси, це, ймовірно, пов’язано з тим, що вебсайти додають додаткові коди для відстеження. Замість того, щоб вручну очищати URL-адреси, якими ви ділитеся, ви можете налаштувати Safari на автоматичне видалення цих зайвих налаштувань з вашого особистого браузера.

Щоб увімкнути цю функцію, відкрийте Налаштування Safari (меню Safari > Налаштування) або скористайтеся комбінацією клавіш Command + [,]. Потім перейдіть на вкладку “Додатково” і переконайтеся, що опція “Використовувати розширений захист від відстеження відбитків пальців і крадіжки” (також відома як “відбитки пальців”) вибрана. Далі натисніть на
спадного меню і виберіть “для всіх дій в браузері”, щоб застосувати це налаштування до всіх ваших дій в Safari.

5. Автоматичне розмиття чутливих фотографій і відео

macOS Sonoma, як і iOS 17, має можливість автоматично визначати чутливі фотографії та відео, гарантуючи, що вони будуть розмиті перед відображенням на екрані. На практиці, macOS тепер може розпізнавати відвертий контент, наприклад, оголену натуру, на зображеннях і блокувати його від перегляду. Це означає, що якщо хтось надсилає небажані відверті фотографії електронною поштою, ви не будете змушені їх переглядати.

Щоб налаштувати цю функцію безпеки, перейдіть до “Системних налаштувань macOS”, потім перейдіть до “Конфіденційність і безпека” та перейдіть до меню “Заборонити конфіденційний вміст”. Увімкніть цю опцію і вкажіть програми та служби, для яких ви хочете активувати цю функцію.

6. Використовуйте голосове диктування одночасно з клавіатурою

У macOS Sonoma з’явилася можливість використовувати голосове диктування одночасно з клавіатурою, усунувши обмеження, яке існувало раніше. Apple змінила конфігурацію модуля голосового диктування, що дозволяє використовувати його разом з клавіатурою за потреби.

Щоб увімкнути голосове диктування, перейдіть до Системних налаштувань macOS, виберіть опцію Клавіатура в лівій колонці та внизу наступної сторінки, в розділі Диктування, активуйте цю функцію.

7. Відображення годинника на екрані блокування

У macOS Sonoma з’явилася нова функція, яка дозволяє відображати час на екрані блокування. Для цього відкрийте “Системні налаштування”, виберіть “Екран блокування” в лівій колонці, а в рядку “Переглянути розмір годинника” виберіть “На екрані блокування” зі спадного меню.

8. Вбудовуйте себе в розділений екран під час відеозустрічей

В macOS Sonoma з’явилося чудове доповнення для покращення ваших відеозустрічей та презентацій. Тепер ви можете накладати своє зображення “картинка в картинці” безпосередньо на екран, до якого ви надаєте спільний доступ. Ця функція не обмежується FaceTime; вона також сумісна з Zoom, і, ймовірно, в майбутньому її буде поширено на інші програми для відеоконференцій.

Щоб скористатися цією функцією під час відеодзвінка, увімкніть функцію спільного доступу до екрана. Натисніть на об’єкт, до якого ви хочете надати спільний доступ (екран, вікно або програму), виберіть конкретний об’єкт, а потім виберіть бажаний тип накладання: мале або велике.

9. Насолоджуйтеся найкращим ігровим досвідом з ігровим режимом

Можливо, ви помітили, що в macOS Sonoma з’явився новий ігровий режим. З практичної точки зору, цей ігровий режим призначений для оптимізації вашого ігрового досвіду шляхом мінімізації фонових завдань і надання пріоритету ресурсам процесора і графічного процесора для поточної запущеної гри. Крім того, він спрямований на зменшення затримок, покращення якості звуку, особливо якщо ви використовуєте AirPods, та оптимізацію роботи контролера, особливо якщо ви використовуєте спеціальний контролер. Важливо зазначити, що ви можете не знайти прямих посилань на цю функцію в macOS з кількох причин.

По-перше, ігровий режим наразі доступний лише на комп’ютерах з чипами Apple Silicon, а це означає, що ви можете насолоджуватися ним лише на комп’ютерах Mac з процесорами M1 або M2. По-друге, Ігровий режим не має спеціального меню або кнопки активації в Системних налаштуваннях. Замість цього він автоматично активується, щойно ви запускаєте повноекранну гру на своєму комп’ютері Mac. Отже, вам не потрібно робити жодних додаткових кроків – він активується, коли ви починаєте грати.

10. Додавання віджетів на робочий стіл

У macOS Sonoma віджети вийшли за межі Центру сповіщень. Тепер у вас є можливість відображати їх безпосередньо на робочому столі вашого Mac. Для цього відкрийте Центр сповіщень і натисніть кнопку “Редагувати віджети”, розташовану внизу.

Звідти перейдіть до селектора віджетів і просто перетягніть потрібні віджети безпосередньо на робочий стіл macOS. Якщо у вас є iPhone, ви також можете вибрати віджети для програм, встановлених на вашому iPhone, для відображення на робочому столі або в Центрі сповіщень вашого Mac.

macOS Sonoma

Нові можливості в macOS Sonoma:

 1. Інтерактивні віджети робочого столу: Віджети – це невеликі, змінні за розміром вікна, які можна розмістити будь-де на робочому столі. Вони можуть використовуватися для відображення різноманітної інформації, наприклад, погоди, новин, подій календаря тощо. Віджети Sonoma також є інтерактивними, тобто ви можете взаємодіяти з ними безпосередньо з робочого столу.
 2. Вебпрограми: Вебпрограми – це, по суті, вебсайти, які були упаковані у формат окремої програми. Це означає, що їх можна запускати з Dock, отримувати сповіщення і навіть працювати в автономному режимі. Щоб створити вебпрограму, просто відкрийте вебсайт у Safari і виберіть “Додати в Dock” у меню “Файл”.
 3. Нові функції відеоконференцій: Sonoma містить ряд нових функцій відеоконференцій, в тому числі:
  • Накладення доповідача: Ця функція дозволяє вам залишати своє обличчя видимим під час надання спільного доступу до екрана, навіть якщо ви пересуваєтеся.
  • Центральна сцена: Ця функція автоматично утримує вас у центрі кадру, навіть якщо ви рухаєтеся.
  • Розмиття фону: ця функція розмиває фон, щоб допомогти вам зосередитися на розмові.
  • Шумозаглушення: Ця функція зменшує фоновий шум, щоб покращити чіткість звуку.
 4. Оновлені можливості по всій платформі: Sonoma також містить ряд оновлених можливостей по всій платформі, таких як:
  • Safari: Safari було оновлено з новим дизайном, новими функціями конфіденційності та покращеною продуктивністю.
  • Пошта: Пошта отримала новий дизайн, нові функції для керування потоками електронної пошти та покращену підтримку спільної роботи.
  • Повідомлення: У програмі “Повідомлення” з’явилися нові функції для надсилання та отримання повідомлень. Зокрема, можливість реагувати на повідомлення за допомогою смайликів та можливість планувати надсилання повідомлень за розкладом.
  • Карти: Карти отримали оновлення з новими функціями для дослідження та навігації, такими як можливість створювати власні путівники та можливість переглядати стан дорожнього руху в реальному часі.
  • Нотатки: Нотатки отримали оновлення з новими функціями для організації та управління нотатками, такими як можливість створювати теги та можливість створювати спільні нотатки.
 5. Інші важливі особливості:
  • Ігровий режим: Ігровий режим покращує продуктивність ігор, оптимізуючи ресурси центрального та графічного процесорів для ігор.
  • Живий текст: Функція “Живий текст” дозволяє взаємодіяти з текстом на зображеннях і відео. Наприклад, ви можете копіювати та вставляти текст, перекладати текст і навіть шукати текст в Інтернеті.
  • Універсальний контроль: Universal Control дає змогу керувати кількома комп’ютерами Mac і iPad за допомогою однієї клавіатури та миші.
  • Фокус: Функція “Фокус” допомагає вам зосередитися на виконанні завдання, блокуючи відволікаючі фактори.

На додаток до цих нових функцій, macOS Sonoma також містить ряд виправлень помилок і поліпшень продуктивності.

Ось більш детальний список деяких інших нових функцій в macOS Sonoma:

 • Оновлений робочий стіл: Робочий стіл отримав новий дизайн з більш сучасним виглядом і відчуттям. Dock отримав оновлення з новим дизайном, а Центр сповіщень отримав редизайн, який став більш інформативним і простим у використанні.
 • Нові функції для продуктивності: macOS Sonoma містить ряд нових функцій для продуктивності, таких як можливість створювати і редагувати нотатки безпосередньо з робочого столу, можливість перекладати текст в режимі реального часу, а також можливість швидкого і зручного пошуку файлів і додатків.
 • Нові функції для творчості: macOS Sonoma містить ряд нових функцій для творчості, таких як можливість редагування відео безпосередньо в Finder, можливість створювати і редагувати музику за допомогою GarageBand, а також можливість створювати і редагувати фотографії за допомогою Photos.
 • Покращені функції для людей з обмеженими можливостями: macOS Sonoma містить низку нових та покращених функцій для людей з обмеженими можливостями, таких як можливість керувати комп’ютером Mac голосом за допомогою VoiceOver, можливість збільшувати будь-яку частину екрана та інвертувати кольори дисплея.

Загалом, macOS Sonoma – це велике оновлення операційної системи Mac з безліччю нових функцій і поліпшень. Якщо ви користуєтеся Mac, обов’язково переходьте на macOS Sonoma якомога швидше, щоб випробувати всі її можливості.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

macOS Sonoma: 10 ключевых особенностей, которые нужно знать

Після тривалого періоду бета-тестування macOS Sonoma була офіційно випущена. Ця остання версія операційної системи Mac не містить жодних революційних змін, які б суттєво вплинули на вашу повсякденну роботу. Замість цього Apple сконцентрувалася на впровадженні різних невеликих інновацій та доопрацюванні численних аспектів системи.

Sonoma знаменує собою постійні зусилля macOS, спрямовані на те, щоб узгодити себе з ширшою екосистемою Apple, забезпечуючи безперебійний зв’язок з іншими операційними системами Apple. Варто зазначити, що цього року в macOS з’явилося кілька нових функцій, спільних з iOS та iPadOS.

Серед цього набору незначних удосконалень є такі, що покращать ваше повсякденне використання комп’ютерів Mac. Щоб допомогти вам ознайомитися з macOS 14.0, ось вичерпний посібник про те, що вам потрібно знати.

10 найкращих функцій macOS Sonoma

После длительного периода бета-тестирования macOS Sonoma была официально выпущена. Эта последняя версия операционной системы Mac не содержит никаких революционных изменений, которые бы существенно повлияли на вашу повседневную работу. Вместо этого Apple сконцентрировалась на внедрении различных небольших инноваций и доработке многочисленных аспектов системы.

Sonoma знаменует собой постоянные усилия macOS, направленные на то, чтобы согласовать себя с более широкой экосистемой Apple, обеспечивая бесперебойную связь с другими операционными системами Apple. Стоит отметить, что в этом году в macOS появилось несколько новых функций, общих с iOS и iPadOS.

Среди этого набора небольших улучшений есть такие, которые улучшат ваше повседневное использование компьютеров Mac. Чтобы помочь вам ознакомиться с macOS 14.0, вот исчерпывающее руководство о том, что вам нужно знать.

10 лучших функций macOS Sonoma

macOS Sonoma

1. Создание профилей в Safari

В Safari в macOS Sonoma, как и в iOS 17, теперь можно создавать профили для разных целей. Это позволяет отделить личный и профессиональный просмотр веб-страниц, в результате чего вы получаете полностью независимые истории просмотров и данные на основе выбранного профиля.

Чтобы создать профиль в Safari, перейдите в Настройки (меню Safari > Настройки) или воспользуйтесь комбинацией клавиш Command + [,]. Затем перейдите на вкладку “Профили” и выберите “Начать использовать профили”.

Настройте свой профиль, назначив ему имя, символ и цвет, выберите желаемую папку “Избранное” и завершите процесс, нажав “Создать профиль”, чтобы сохранить вновь созданный профиль.

Впоследствии вы сможете легко переключаться между профилями, нажав соответствующую кнопку, расположенную в верхнем левом углу окна Safari.

2. Блокировка частного просмотра

В macOS Sonoma, как и в iOS 17, у вас есть возможность защитить доступ к открытым вкладкам в окнах при использовании приватного просмотра. Чтобы заблокировать доступ к вкладке инкогнито, вы можете легко это сделать, нажав комбинацию клавиш Control + Command + L. После того, как вы заблокировали вкладку, вам нужно будет пройти аутентификацию с помощью Touch ID, чтобы восстановить доступ к ней.

3. Создание веб-приложений в Safari

В Safari в macOS Sonoma появилась официальная возможность превращать понравившиеся веб-сайты в веб-приложения. Чтобы сделать это, посетите выбранный вами вебсайт, нажмите на кнопку “Поделиться”, расположенную в верхнем правом углу окна, и выберите “Добавить в док-станцию”.

В результате, иконка вашего веб-приложения будет прикреплена к Dock’у macOS. Это позволит вам использовать вебсайт в автономном окне, напоминающем обычное приложение, без видимых меню, кнопок и других элементов навигации Safari.

4. Автоматическая очистка URL-адресов трекеров в Safari

В Safari в macOS Sonoma вы можете автоматизировать процесс очистки URL-адресов трекеров. Если вы когда-нибудь делились ссылками с друзьями и замечали чрезмерно длинные URL-адреса, это, вероятно, связано с тем, что веб-сайты добавляют дополнительные коды для отслеживания. Вместо того, чтобы вручную очищать URL-адреса, которыми вы делитесь, вы можете настроить Safari на автоматическое удаление этих лишних настроек из вашего личного браузера.

Чтобы включить эту функцию, откройте Настройки Safari (меню Safari > Настройки) или воспользуйтесь комбинацией клавиш Command + [,]. Затем перейдите на вкладку “Дополнительно” и убедитесь, что опция “Использовать расширенную защиту от отслеживания отпечатков пальцев и кражи” (также известная как “отпечатки пальцев”) выбрана. Далее нажмите на
раскрывающееся меню и выберите “для всех действий в браузере”, чтобы применить эту настройку ко всем вашим действиям в Safari.

5. Автоматическое размытие чувствительных фотографий и видео

macOS Sonoma, как и iOS 17, имеет возможность автоматически определять чувствительные фотографии и видео, гарантируя, что они будут размыты перед отображением на экране. На практике, macOS теперь может распознавать откровенный контент, например, обнаженную натуру, на изображениях и блокировать его от просмотра. Это означает, что если кто-то присылает нежелательные откровенные фотографии по электронной почте, вы не будете вынуждены их просматривать.

Чтобы настроить эту функцию безопасности, перейдите в “Системные настройки macOS”, затем перейдите в “Конфиденциальность и безопасность” и перейдите в меню “Запретить конфиденциальный контент”. Включите эту опцию и укажите приложения и службы, для которых вы хотите активировать эту функцию.

6. Используйте голосовую диктовку одновременно с клавиатурой

В macOS Sonoma появилась возможность использовать голосовую диктовку одновременно с клавиатурой, устранив ограничение, существовавшее ранее. Apple изменила конфигурацию модуля голосовой диктовки, что позволяет использовать его вместе с клавиатурой при необходимости.

Чтобы включить голосовую диктовку, перейдите в Системные настройки macOS, выберите опцию Клавиатура в левой колонке и внизу следующей страницы, в разделе Диктовка, активируйте эту функцию.

7. Отображение часов на экране блокировки

В macOS Sonoma появилась новая функция, которая позволяет отображать время на экране блокировки. Для этого откройте “Системные настройки”, выберите “Экран блокировки” в левой колонке, а в строке “Просмотреть размер часов” выберите “На экране блокировки” из раскрывающегося меню.

8. Встраивайте себя в разделенный экран во время видеовстреч

В macOS Sonoma появилось замечательное дополнение для улучшения ваших видеовстреч и презентаций. Теперь вы можете накладывать свое изображение “картинка в картинке” непосредственно на экран, к которому вы предоставляете совместный доступ. Эта функция не ограничивается FaceTime; она также совместима с Zoom и, вероятно, в будущем будет распространена на другие приложения для видеоконференций.

Чтобы воспользоваться этой функцией во время видеозвонка, включите функцию совместного доступа к экрану. Нажмите на объект, к которому вы хотите предоставить совместный доступ (экран, окно или приложение), выберите конкретный объект, а затем выберите желаемый тип наложения: малое или большое.

9. Наслаждайтесь лучшим игровым опытом с игровым режимом

Возможно, вы заметили, что в macOS Sonoma появился новый игровой режим. С практической точки зрения, этот игровой режим предназначен для оптимизации вашего игрового опыта путем минимизации фоновых задач и предоставления приоритета ресурсам процессора и графического процессора для текущей запущенной игры. Кроме того, он направлен на уменьшение задержек, улучшение качества звука, особенно если вы используете AirPods, и оптимизацию работы контроллера, особенно если вы используете специальный контроллер. Важно отметить, что вы можете не найти прямых ссылок на эту функцию в macOS по нескольким причинам.

Во-первых, игровой режим в настоящее время доступен только на компьютерах с чипами Apple Silicon, а это означает, что вы можете наслаждаться им только на компьютерах Mac с процессорами M1 или M2. Во-вторых, игровой режим не имеет специального меню или кнопки активации в системных настройках. Вместо этого он автоматически активируется, как только вы запускаете полноэкранную игру на своем компьютере Mac. Таким образом, вам не нужно предпринимать никаких дополнительных шагов – он активируется, когда вы начинаете играть.

10. Добавление виджетов на рабочий стол

В macOS Sonoma виджеты вышли за пределы Центра уведомлений. Теперь у вас есть возможность отображать их непосредственно на рабочем столе вашего Mac. Для этого откройте Центр уведомлений и нажмите кнопку “Редактировать виджеты”, расположенную внизу.

Оттуда перейдите к селектору виджетов и просто перетащите нужные виджеты непосредственно на рабочий стол macOS. Если у вас есть iPhone, вы также можете выбрать виджеты для приложений, установленных на вашем iPhone, для отображения на рабочем столе или в Центре уведомлений вашего Mac.

macOS Sonoma

Новые возможности в macOS Sonoma:

 1. Интерактивные виджеты рабочего стола: Виджеты – это небольшие, изменяемые по размеру окна, которые можно разместить в любом месте на рабочем столе. Их можно использовать для отображения различной информации, например погоды, новостей, событий календаря и т. Д. Виджеты Sonoma также являются интерактивными, то есть вы можете взаимодействовать с ними непосредственно с рабочего стола.
 2. Веб-приложения: Веб-приложения – это, по сути, веб-сайты, которые были упакованы в формат отдельного приложения. Это означает, что их можно запускать из Dock, получать уведомления и даже работать в автономном режиме. Чтобы создать веб-приложение, просто откройте веб-сайт в Safari и выберите “Добавить в Dock” в меню “Файл”.
  Новые функции видеоконференций: Sonoma содержит ряд новых функций видеоконференций, в том числе:
 3. Новые функции видеоконференций: Sonoma содержит ряд новых функций видеоконференций, в том числе:
  • Наложение докладчика: Эта функция позволяет вам оставлять свое лицо видимым во время предоставления совместного доступа к экрану, даже если вы передвигаетесь.
  • Центральная сцена: Эта функция автоматически удерживает вас в центре кадра, даже если вы двигаетесь.
  • Размытие фона: эта функция размывает фон, чтобы помочь вам сосредоточиться на разговоре.
  • Шумоподавление: Эта функция уменьшает фоновый шум, чтобы улучшить четкость звука.
 4. Обновленные возможности по всей платформе: Sonoma также содержит ряд обновленных возможностей по всей платформе, таких как:
  • Safari: Safari был обновлен с новым дизайном, новыми функциями конфиденциальности и улучшенной производительностью.
  • Почта: Почта получила новый дизайн, новые функции для управления потоками электронной почты и улучшенную поддержку совместной работы.
  • Сообщения: В приложении “Сообщения” появились новые функции для отправки и получения сообщений. В частности, возможность реагировать на сообщения с помощью смайликов и возможность планировать отправку сообщений по расписанию.
  • Карты: Карты получили обновление с новыми функциями для исследования и навигации, такими как возможность создавать собственные путеводители и возможность просматривать состояние дорожного движения в реальном времени.
  • Заметки: Заметки получили обновление с новыми функциями для организации и управления заметками, такими как возможность создавать теги и возможность создавать совместные заметки.
 5. Другие важные особенности:
  • Игровой режим: Игровой режим улучшает производительность игр, оптимизируя ресурсы центрального и графического процессоров для игр.
  • Живой текст: Функция “Живой текст” позволяет взаимодействовать с текстом на изображениях и видео. Например, вы можете копировать и вставлять текст, переводить текст и даже искать текст в Интернете.
  • Универсальный контроль: Universal Control позволяет управлять несколькими компьютерами Mac и iPad с помощью одной клавиатуры и мыши.
   Фокус: Функция “Фокус” помогает вам сосредоточиться на выполнении задачи, блокируя отвлекающие факторы.

В дополнение к этим новым функциям, macOS Sonoma также содержит ряд исправлений ошибок и улучшений производительности.

Более подробный список некоторых других новых функций в macOS Sonoma:

 • Обновленный рабочий стол: Рабочий стол получил новый дизайн с более современным видом и ощущением. Dock получил обновление с новым дизайном, а Центр уведомлений получил редизайн, который стал более информативным и простым в использовании.
 • Новые функции для производительности: macOS Sonoma содержит ряд новых функций для производительности, таких как возможность создавать и редактировать заметки непосредственно с рабочего стола, возможность переводить текст в режиме реального времени, а также возможность быстрого и удобного поиска файлов и приложений.
 • Новые функции для творчества: macOS Sonoma содержит ряд новых функций для творчества, таких как возможность редактирования видео непосредственно в Finder, возможность создавать и редактировать музыку с помощью GarageBand, а также возможность создавать и редактировать фотографии с помощью Photos.
 • Улучшенные функции для людей с ограниченными возможностями: macOS Sonoma содержит ряд новых и улучшенных функций для людей с ограниченными возможностями, таких как возможность управлять компьютером Mac голосом с помощью VoiceOver, возможность увеличивать любую часть экрана и инвертировать цвета дисплея.

В общем, macOS Sonoma – это большое обновление операционной системы Mac с множеством новых функций и улучшений. Если вы пользуетесь Mac, обязательно переходите на macOS Sonoma как можно скорее, чтобы испытать все ее возможности.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua