Як визначити реальну ємність повербанка

У сучасному житті, повербанки здобувають популярність як незамінний аксесуар для користуванням гаджетами. Багато споживачів, купуючи powerbank оптом, довіряють вказаній ємності виробника. Проте, в реальності, значною мірою виявляється, що фактична ємність відрізняється від зазначеної.

Однією з ключових проблем є процес конвертації напруги, який виникає через відмінність вказаної ємності для напруги 3,6-3,8 вольт, в той час як більшість пристроїв вимагають більше 5 вольт. Цей процес призводить до енергетичних втрат. Інколи виробники вказують показник ємності для напруги 5 В, що відображає більш точні дані. Деякі моделі можуть мати різні значення ємності для різних рівнів напруги.

Також важливо розуміти, що втрати енергії відбуваються під час передачі. Цей процес залежить від фізичних факторів, які перетворюють частину енергії на тепло. Щоб визначити реальну ємність портативного акумулятора можна скористатися декількома способами:

  • Обчислити значення самостійно.
  • Провести домашній експеримент.
  • Використовувати спеціальні USB-тестери.

Кожен з цих методів досить простий і їх можна виконати виконати в домашніх умовах.

Як самостійно визначити реальну ємність повербанка

Для самостійного визначення фактичної ємності зовнішнього акумулятора необхідно взяти до уваги всі енергетичні втрати. Цей метод надає змогу користувачам оцінити потужність акумулятора перед його покупкою. Для розрахунків можна використовувати дві формули, вибір якої залежить від конкретних параметрів.

Перша формула застосовується, коли зовнішній акумулятор має напругу 5 вольт разом з ємністю. У цьому випадку енергетичні втрати вже враховані, тому достатньо ємність помножити на 95% (середній коефіцієнт корисної дії (ККД) при передачі енергії). Отриманий результат вказує на орієнтовну фактичну ємність.

У разі, коли для повербанка наведений стандартний діапазон напруги (3,6-3,8В), спочатку слід конвертувати його до 5 вольт. Тут потрібно помножити номінальну ємність на вказану напругу й поділити отриманий результат на 5. Далі, для врахування втрат під час конвертації та передачі енергії, отримане значення треба помножити на 85%, що відповідає середньому ККД під час заряджання.

З урахуванням енергетичних втрат під час конвертації та передачі формула виглядає наступним чином: реальна ємність = номінальна ємність * напруга повербанка / напруга пристрою для заряджання * 85%.

Визначення реальної ємності повербанку за допомогою USB-тестеру

Проведення оцінки реальної ємності портативного акумулятора також можливо за допомогою USB-тестера. Зовнішньо пристрій нагадує звичайний флеш-накопичувач з невеликим дисплеєм. На екрані відображається сила струму, напруга і, що є найважливішим, об’єм відданої енергії.

Для оцінки реальної ємності PowerBank спочатку потрібно повністю зарядити його до 100%. Після підключається тестер з USB-резистором до акумулятора. І коли заряд повербанка буде дорівнювати 0, тестер покаже значення ємності. Загалом, цей процес не є складним і дозволяє отримати більш точні дані.

Ще одним способом є звернення у сервісний центр. Фахівці можуть надати детальну консультацію стосовно повербанку та його характеристик.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua