Google активно заохочує користувачів використовувати функцію Passkey

За даними 9to5Google, Google активно заохочує користувачів встановлювати функцію Passkey для своїх облікових записів. Тепер компанія пропонує користувачам при вході в систему налаштувати свої паролі. Це новий спосіб входу в додатки та веб-сайти. У нещодавньому повідомленні в блозі Google йдеться про те, що Passkeys простіші у використанні та безпечніші, ніж паролі. Компанія заявила, що користувачам більше не потрібно покладатися на імена домашніх тварин, дні народження або сумнозвісний “пароль123”. Натомість, ключі-паролі дозволяють користувачам входити в додатки та сайти так само, як вони розблоковують свої пристрої. Це означає, що вони можуть використовувати відбиток пальця, сканування обличчя або PIN-код для блокування екрана.

Image Source: 9to5Google

Що таке Passkey?

Passkeys – це криптографічні облікові дані, які відповідають специфікаціям Альянсу FIDO і використовуються для автентифікації користувачів для доступу до цифрових послуг. Безпарольна автентифікація за допомогою ключів зазвичай передбачає використання розпізнавання обличчя або сканування відбитків пальців для автентифікації користувача. Такий підхід може зменшити ризик заволодіння обліковим записом через крадіжку пароля або атаки соціальної інженерії, одночасно роблячи процес входу швидшим і зручнішим для користувача.

Passkey – це файл перевірки входу, що складається з набору ключів. Відкритий ключ використовується для реєстрації на вебсайті або в додатку, а закритий ключ зберігається на пристрої користувача. Після того, як користувач зареєструє пароль, він може використовувати його на своєму пристрої. Різні біометричні функції (наприклад, відбитки пальців, райдужна оболонка ока) і PIN-коди можна використовувати для входу в різні сервіси вебсайту одним кліком. Оскільки PassKey базується на стандарті FIDO 2 / WebAuthn, він підтримує кросплатформне використання.

Після використання Passkey користувачам потрібно лише увійти до свого облікового запису Google, а потім скористатися опціями автентифікації (PIN-код, відбиток пальця, розпізнавання обличчя тощо) на своєму телефоні або комп’ютері для входу в систему.

Чому Google заохочує користувачів використовувати Passkey?

Google заохочує користувачів використовувати Passkey, оскільки це більш безпечна і зручна альтернатива паролям. Passkeys замінюють необхідність у паролях і двофакторній автентифікації (наприклад, коди додатків або текстові повідомлення), і теоретично вони безпечніші за паролі. Passkey стійкі до онлайн-атак, таких як фішинг, що робить їх більш безпечними, ніж такі речі, як одноразові SMS-коди. Google знаходиться в унікальному становищі, оскільки вони одночасно працюють над інфраструктурою ключів і є одним з найбільших сервісів, що їх використовують. Компанія обережно і цілеспрямовано впроваджує паролі для облікових записів Google, щоб мати змогу вимірювати результати та використовувати цей зворотний зв’язок для подальшого вдосконалення інфраструктури паролів і покращення роботи з обліковими записами Google.

Однак користувачі все ще можуть використовувати звичайні паролі для входу в акаунти Google, вимкнувши опцію “Пропускати паролі, якщо це можливо”.

Google повідомив, що з моменту запуску Passkey було виявлено, що “понад 2% користувачів вважають, що Passkey простіше використовувати порівняно зі звичайними методами, такими як паролі та двоетапна верифікація”. Компанія додає: “Люди думають, що ключами легше користуватися, тому що процес входу в систему “складніший, ніж за допомогою пароля, але на 40% швидший””.

passkeys
Image Source: 9to5Google

Як користуватися Passkey?

Passkey для акаунтів Google вже доступні, і користувачі можуть випробувати їх на сторінці g.co/passkeys. Налаштувати їх дуже просто. Для акаунтів Google Workspace адміністратори незабаром отримають можливість вмикати паролі для своїх кінцевих користувачів під час входу. Щоб використовувати Passkey, виконайте наступні кроки:

1. Перейдіть на сторінку g.co/passkeys.
2. Натисніть “Почати”.
3. Дотримуйтесь інструкцій, щоб налаштувати свій Passkey.

Плюси та мінуси Passkeys

Перш ніж ми заглибимося в суть Passkeys, варто дізнатися про переваги та недоліки цієї нової функції.

Плюси

 • Passkeys безпечніші за паролі, оскільки їх набагато складніше зламати.
 • Passkeys використовують двофакторну автентифікацію, що робить їх складнішими для злому або крадіжки.
 • Очікується, що в найближчі роки Passkeys стануть більш поширеними, оскільки все більше компаній будуть використовувати їх як більш безпечну альтернативу паролям.
 • Passkeys дозволяють користувачам захистити свою безпеку в Інтернеті на майбутнє, уникаючи необхідності постійно оновлювати та змінювати свої паролі в міру розвитку загроз безпеки.
 • Passkeys зручніші у використанні, ніж паролі, оскільки користувачам не потрібно запам’ятовувати довгі складні паролі, вони можуть входити у свої акаунти швидше і легше.

Мінуси

 • Passkeys можуть бути дорогими, особливо у порівнянні з паролями, які є безкоштовними.
 • Passkeys сумісні не з усіма пристроями та додатками, тому користувачі повинні переконатися, що вони підтримуються пристроєм або додатком, який вони хочуть використовувати.
 • Passkeys можуть бути менш зручними, ніж паролі, оскільки користувачі повинні постійно мати їх при собі, що може бути незручно, якщо вони забудуть або втратять їх.
 • Passkeys ще не отримали широкої підтримки з боку вебсайтів та інших сервісів.
 • Використання Passkeys може бути заплутаним, оскільки вони прив’язані до платформи кожної компанії. Це означає, що ключ, який користувач отримав в обліковому записі Google, не може бути використаний на комп’ютері з Windows.

Зрештою, рішення між паролями та ключами зводиться до особистого вибору. Воно також залежить від рівня безпеки, необхідного для кожного облікового запису. Для акаунтів з високим рівнем безпеки, таких як банківські або фінансові рахунки, можливо, варто використовувати Passkeys.

passkey

Висновок

Passkeys – це новий спосіб входу в додатки та вебсайти. Вони простіші у використанні та безпечніші за паролі. Google заохочує користувачів використовувати Passkey, оскільки це більш безпечна і зручна альтернатива паролям. Passkeys замінюють необхідність у паролях і двофакторній автентифікації, і теоретично вони безпечніші за паролі. Passkeys стійкі до онлайн-атак, таких як фішинг, що робить їх більш безпечними, ніж такі речі, як одноразові SMS-коди. Користувачі можуть спробувати Passkey на g.co/passkeys, а налаштувати його дуже просто.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Google активно призывает пользователей использовать функцию Passkey

По данным 9to5Google, Google активно призывает пользователей устанавливать функцию Passkey для своих учетных записей. Теперь компания предлагает пользователям при входе в систему настроить свои пароли. Это новый способ входа в приложения и веб-сайты. В недавнем сообщении в блоге Google говорится о том, что Passkeys проще в использовании и безопаснее, чем пароли. Компания заявила, что пользователям больше не нужно полагаться на имена домашних животных, дни рождения или печально известный “пароль123”. Зато, ключи-пароли позволяют пользователям входить в приложения и сайт

Image Source: 9to5Google

Что такое Passkey?

Passkeys – это криптографические учетные данные, которые соответствуют спецификациям Альянса FIDO и используются для аутентификации пользователей для доступа к цифровым услугам. Беспарольная аутентификация с помощью ключей обычно предполагает использование распознавания лица или сканирования отпечатков пальцев для аутентификации пользователя. Такой подход может уменьшить риск завладения учетной записью из-за кражи пароля или атак социальной инженерии, одновременно делая процесс входа более быстрым и удобным для пользователя.

Passkey – это файл проверки входа, состоящий из набора ключей. Открытый ключ используется для регистрации на вебсайте или в приложении, а закрытый ключ хранится на устройстве пользователя. После того, как пользователь зарегистрирует пароль, он может использовать его на своем устройстве. Различные биометрические функции (например, отпечатки пальцев, радужная оболочка глаза) и PIN-коды можно использовать для входа в различные сервисы веб-сайта одним кликом. Поскольку PassKey базируется на стандарте FIDO 2 / WebAuthn, он поддерживает кроссплатформенное использование.

После использования Passkey пользователям нужно только войти в свою учетную запись Google, а затем воспользоваться опциями аутентификации (PIN-код, отпечаток пальца, распознавание лица и т.д.) на своем телефоне или компьютере для входа в систему.

Почему Google поощряет пользователей использовать Passkey?

Google поощряет пользователей использовать Passkey, поскольку это более безопасная и удобная альтернатива паролям. Passkeys заменяют необходимость в паролях и двухфакторной аутентификации (например, коды приложений или текстовые сообщения), и теоретически они безопаснее паролей. Passkey устойчивы к онлайн-атакам, таким как фишинг, что делает их более безопасными, чем такие вещи, как одноразовые SMS-коды. Google находится в уникальном положении, поскольку они одновременно работают над инфраструктурой ключей и являются одним из крупнейших сервисов, использующих их. Компания осторожно и целенаправленно внедряет пароли для учетных записей Google, чтобы иметь возможность измерять результаты и использовать эту обратную связь для дальнейшего улучшения инфраструктуры паролей и улучшения работы с учетными записями Google.

Однако пользователи все еще могут использовать обычные пароли для входа в аккаунты Google, выключив опцию “Пропускать пароли, если это возможно”.

Google сообщил, что с момента запуска Passkey было обнаружено, что “более 2% пользователей считают, что Passkey проще использовать по сравнению с обычными методами, такими как пароли и двухэтапная верификация”. Компания добавляет: “Люди думают, что ключами легче пользоваться, потому что процесс входа в систему “сложнее, чем с помощью пароля, но на 40% быстрее””.

passkeys
Image Source: 9to5Google

Как пользоваться Passkey?

Passkey для аккаунтов Google уже доступны, и пользователи могут опробовать их на странице g.co/passkeys. Настроить их очень просто. Для аккаунтов Google Workspace администраторы вскоре получат возможность включать пароли для своих конечных пользователей при входе в систему. Чтобы использовать Passkey, выполните следующие шаги:

1. Перейдите на страницу g.co/passkeys.
2. Нажмите “Начать”.
3. Следуйте инструкциям, чтобы настроить свой Passkey.

Плюсы и минусы Passkeys

Прежде чем мы углубимся в суть Passkeys, стоит узнать о преимуществах и недостатках этой новой функции.

Плюсы

 • Passkeys безопаснее паролей, поскольку их гораздо сложнее взломать.
 • Passkeys используют двухфакторную аутентификацию, что делает их более сложными для взлома или кражи.
 • Ожидается, что в ближайшие годы Passkeys станут более распространенными, поскольку все больше компаний будут использовать их как более безопасную альтернативу паролям.
 • Passkeys позволяют пользователям защитить свою безопасность в Интернете на будущее, избегая необходимости постоянно обновлять и менять свои пароли по мере развития угроз безопасности.
 • Passkeys удобнее в использовании, чем пароли, поскольку пользователям не нужно запоминать длинные сложные пароли, они могут входить в свои аккаунты быстрее и легче.

Минусы

 • Passkeys могут быть дорогими, особенно по сравнению с паролями, которые являются бесплатными.
 • Passkeys совместимы не со всеми устройствами и приложениями, поэтому пользователи должны убедиться, что они поддерживаются устройством или приложением, которое они хотят использовать.
 • Passkeys могут быть менее удобными, чем пароли, поскольку пользователи должны постоянно иметь их при себе, что может быть неудобно, если они забудут или потеряют их.
 • Passkeys еще не получили широкой поддержки со стороны веб-сайтов и других сервисов.
 • Использование Passkeys может быть запутанным, поскольку они привязаны к платформе каждой компании. Это означает, что ключ, который пользователь получил в учетной записи Google, не может быть использован на компьютере с Windows.

В конце концов, решение между паролями и ключами сводится к личному выбору. Оно также зависит от уровня безопасности, необходимого для каждой учетной записи. Для аккаунтов с высоким уровнем безопасности, таких как банковские или финансовые счета, возможно, стоит использовать Passkeys.

passkey

Вывод

Passkeys – это новый способ входа в приложения и веб-сайты. Они проще в использовании и безопаснее паролей. Google поощряет пользователей использовать Passkey, поскольку это более безопасная и удобная альтернатива паролям. Passkeys заменяют необходимость в паролях и двухфакторной аутентификации, и теоретически они безопаснее паролей. Passkeys устойчивы к онлайн-атакам, таким как фишинг, что делает их более безопасными, чем такие вещи, как одноразовые SMS-коды. Пользователи могут попробовать Passkey на g.co/passkeys, а настроить его очень просто.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Постійна авторка сайту gizchina.com.ua

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua