ТОП-10 функцій Apple macOS Sonoma

У вівторок Apple випустила macOS Sonoma, найновішу версію операційної системи для комп’ютерів Mac. Це оновлення містить низку нових функцій, зокрема інтерактивні віджети для робочого столу, вебдодатки, розширені можливості відеоконференцій та різні покращення платформи. У цій статті ми склали список з 10 нових функцій і маловідомих змін в macOS Sonoma, які можуть бути цікавими для вас, якщо ви плануєте оновлення. Не соромтеся ділитися своїми думками про macOS Sonoma в розділі коментарів нижче.

Опція встановлення кольору віджету

macOS Sonoma
Image Source: MacRumors

Коли ви не використовуєте їх активно, інтерактивні віджети робочого столу в macOS Sonoma відходять на задній план, приймаючи монохромний стиль. Такий дизайн дозволяє зосередитися на активній програмі або вікні, не відволікаючись.

Як змінити колір віджетів у macOS Sonoma

Якщо вам подобається такий зовнішній вигляд і ви хочете зробити його постійним, ви можете зробити це, перейшовши в “Системні налаштування” -> “Робочий стіл і док”. У розділі “Віджети” виберіть “Монохромний” як стиль віджетів. Це дозволить зберегти монохромний стиль для віджетів вашого робочого столу назавжди.

Зміни у навігації системних налаштувань

macOS Sonoma
Image Credit: MacRumors

У macOS Ventura Apple внесла зміни, замінивши “Системні налаштування” на “Налаштування системи”, щоб привести її у відповідність до iOS та iPadOS. Однак нова організація елементів керування залишила багатьох користувачів незадоволеними.

У macOS Sonoma звичний інтерфейс “Системних налаштувань” залишився незмінним. Однак тепер стало простіше переходити між різними екранами меню, які ви відвідували. Це покращення досягнуто завдяки додаванню кнопок “Назад” і “Вперед”, які позбавляють вас від постійної прокрутки бічної панелі.

Зміни в реакціях FaceTime

macOS Sonoma FaceTime Reactions
Image Credit: Macrumors

Apple внесла деякі зміни в те, як FaceTime інтегрується з рядком меню. Параметри відеоефектів, які раніше знаходилися в Центрі керування, тепер розташовані у спеціальному зеленому пункті меню FaceTime. Цей новий пункт меню також містить міні-відображення веб-камери та кнопки для запуску реакцій під час викликів FaceTime.

Як працюють реакції у FaceTime

Реакції у FaceTime тепер включають в себе різні варіанти, такі як “Люблю”, “Подобається”, “Не подобається”, “Повітряні кульки”, “Дощ”, “Конфетті”, “Лазери” і “Феєрверк”. Цікаво, що деякі реакції автоматично спрацьовують від фізичних дій користувача. Наприклад, підняття великого пальця вгору під час дзвінка активує реакцію “Подобається”, а якщо ви піднімете два пальці вгору, то побачите вражаючий феєрверк. І навпаки, палець вниз відповідає реакції “Не подобається”, а два пальці вниз створять ефект віртуального дощового душу. Ці нові реакції додають веселощів та інтерактивності вашим розмовам у FaceTime.

Профілі в браузері Safari

macOS Sonoma
Image Credit: MacRumors

Safari тепер містить корисну функцію під назвою “Профілі”, яка допоможе вам керувати вебпереглядом у більш організований спосіб. Ця функція дозволяє створювати окремі профілі для різних цілей, наприклад, для роботи, навчання або особистого використання. Таким чином, ви зможете розділити перегляд вебсторінок і легко перемикатися між цими профілями відповідно до ваших поточних потреб. Це може допомогти вам підтримувати більш організовану та ефективну роботу в Інтернеті, особливо коли вам потрібно сегментувати свою діяльність в Інтернеті для різних аспектів вашого життя.

Як створювати профілі в Safari

У Safari ви можете отримати доступ до розділу “Профілі”, перейшовши до Safari -> Налаштування… Опинившись там, у вас є можливість створювати власні профілі відповідно до ваших потреб. Ви можете призначити унікальний символ і колір для кожного профілю, щоб легше розрізняти їх. Крім того, для кожного профілю можна вибрати окрему папку “Вибране”, що дозволить вам упорядкувати ваші закладки відповідно до типу перегляду, який ви здійснюєте в межах кожного профілю. Ця функція надає зручний спосіб ефективніше керувати своїми діями в Інтернеті та персоналізувати свій досвід перегляду вебсторінок.

Safari Profiles
Image Credit: MacRumors

Профілі – це корисний спосіб розділити вашу діяльність в Інтернеті. У межах кожного профілю в Safari ваша історія переглядів, групи вкладок і файли cookie зберігаються окремо, що забезпечує підвищену конфіденційність і впорядкованість. Крім того, ви можете гнучко призначати певні розширення для конкретних профілів, що дозволяє вам адаптувати роботу в Інтернеті відповідно до ваших конкретних завдань або потреб. Ця функція забезпечує рівень кастомізації та контролю, який може допомогти впорядкувати ваш робочий процес в Інтернеті та підвищити загальну ефективність роботи в браузері.

Введення з клавіатури та диктування

Keyboard Input and Dictation: MacOS Sonoma
Image Credit: MacRumors

З macOS Sonoma ви можете безперешкодно поєднувати введення з клавіатури та диктування, забезпечуючи плавний і безперервний потік ваших думок та ідей. Ця функція забезпечує гнучкішу та ефективнішу взаємодію з вашим комп’ютером Mac, задовольняючи різні уподобання та потреби, коли йдеться про введення тексту. Незалежно від того, чи надаєте ви перевагу друку або диктуванню, macOS Sonoma гарантує, що ваш творчий процес буде безперервним, допомагаючи вам працювати та спілкуватися більш ефективно.

Простіше кажучи, ви можете продовжувати набирати текст навіть після використання функції Диктування. Ви можете налаштувати ярлик для диктування в системних налаштуваннях, і коли вам потрібно зробити перерву в наборі тексту, ви можете проговорити речення вголос, щоб завершити його. Це забезпечує плавний перехід між введенням тексту та промовлянням, надаючи вам більше гнучкості при введенні тексту на вашому Mac.

Накладення доповідача

MacOS Sonoma: Presenter Overlay
Image Credit: MacRumors

Під час виклику FaceTime або Zoom ви можете натиснути й утримувати значок зеленого світлофора в кутку відкритого вікна програми. Це дасть вам можливість поділитися своїм екраном з іншими учасниками виклику, щоб показати їм, що відбувається на вашому екрані.

Крім того, з’явилася нова функція накладання доповідача, яка допомагає залишати вас видимими на екрані, поки ви вказуєте на певні деталі. Це може бути особливо корисно, коли ви проводите презентацію або обговорюєте щось візуальне під час дзвінка.

Під час відеодзвінка у вас є два варіанти того, як ви виглядатимете для інших. Ви можете розташуватися всередині рухомої бульбашки в кутку вікна або робочого столу, до якого надаєте спільний доступ, або ж розмістити екранний вміст на тлі власного оточення. Це створює ілюзію, що ви стоїте прямо перед вмістом, який обговорюєте, що робить вашу презентацію або дискусію більш захоплюючою та інтерактивною.

Стикування вебпрограм

Decking Web AppsЗавдяки новій функції в Safari ви можете створювати окремі веб-програми та додавати їх до Dock, поряд зі звичайними програмами. Це забезпечує легкий доступ до ваших улюблених веб-сайтів, як до звичайних додатків, покращуючи ваш досвід перегляду веб-сторінок.

Як підключити вебпрограми до док-станції в macOS Sonoma

Створення док-станції для вебдодатків – це простий процес. Просто відвідайте обраний вами вебсайт за допомогою Safari та виконайте наступні кроки:

1. Натисніть “Файл” в меню Safari.

2. Виберіть “Додати в док…”

3. Дайте веб-програмі назву.

4. Налаштуйте його іконку за бажанням.

Після того, як ви виконаєте ці кроки, ваш веб-додаток відкриється в окремому вікні з кнопками “Назад” і “Вперед” для зручної навігації. Ця функція спрощує доступ до ваших улюблених веб-сайтів, роблячи їх схожими на рідні програми у вашій системі.

Індикатор увімкнення клавіші Caps Lock

Caps Lock On
Image Credit: MacRumors

У macOS Sonoma, якщо ви випадково увімкнули клавішу Caps Lock на клавіатурі, біля курсору з’явиться корисний індикатор. Цей індикатор слугує візуальною підказкою, щоб запобігти ненавмисному введенню всіх великих літер, що може призвести до помилок при введенні пароля та інших проблем з набором тексту.

Apple зробила деякі візуальні покращення текстового курсору в macOS Sonoma. Курсор тепер трохи товстіший, що робить його більш помітним і легше помітити під час набору тексту. Крім того, колір курсору змінюється залежно від активної програми, що дає чіткіше уявлення про те, де з’явиться введене вами слово, коли ви почнете друкувати. Це покращення допомагає користувачам краще контролювати та усвідомлювати процес введення тексту в різних вікнах програм.

Надсилання нотаток до сторінок

Notes in Pages
Image Credit: MacRumors

В macOS Sonoma є зручна функція, яка дозволяє легко надсилати нотатки з програми Нотатки до Pages. Щоб зробити це, виконайте наступні кроки:

1. Відкрийте нотатку, яку ви хочете надіслати, у програмі “Нотатки”.
2. Натисніть кнопку “Поділитися” в додатку.
3. На аркуші спільного доступу, що з’явиться, виберіть “Відкрити в Pages”.

Ця функція спрощує процес перенесення вмісту з Нотаток на Сторінки, полегшуючи включення ваших нотаток у документи або презентації.

Надіславши нотатку з програми “Нотатки” до Pages у macOS Sonoma, ви можете легко продовжити роботу над нею у Pages. Ця інтеграція дозволяє редагувати нотатку на свій смак, а потім зберігати або експортувати її в різні формати, такі як PDF, Word, EPUB та інші. Ця функція підвищує гнучкість і зручність роботи з нотатками та документами.

Віджети iPhone на Mac (macOS Sonoma)

iPhone Widgets on Mac
Image Credit: MacRumors

Функція Continuity від Apple гарантує, що ваша бібліотека віджетів у macOS Sonoma включає віджети з вашого iPhone, доступні в різних розмірах. Ця синхронізація між вашими пристроями забезпечує безперебійну роботу, оскільки ви можете отримувати доступ до віджетів і налаштовувати їх у всій екосистемі, підвищуючи продуктивність і зручність.

Widgets on Mac
Image Credit: MacRumors

Припустимо, у вас є кілька iPhone. У такому випадку ви можете гнучко вирішувати, які віджети з’являтимуться в бібліотеці віджетів вашого комп’ютера Mac. Ви можете легко керувати цим, перейшовши до “Системні налаштування” -> “Робочий стіл і док”. У розділі “Віджети” знайдіть спадне меню “iPhone”. Потім виберіть конкретний пристрій, який ви хочете синхронізувати з вашим Mac. Таким чином, ви зможете налаштувати віджети відповідно до своїх уподобань і потреб.

Висновок

Нова macOS Sonoma від Apple має багато нових функцій, які, безсумнівно, покращать користувацький досвід і настільні комп’ютери Apple в цілому. У цьому новому оновленні системи Apple приділила увагу майже кожній області операційної системи. Компанія прагне зробити так, щоб macOS залишалася максимально функціональною, і ця нова операційна система є кроком у правильному напрямку. Інші функції включають відеоконференції, нові шпалери та багато іншого. На своєму офіційному сайті Apple також розмістила PDF-файл, в якому описані всі нові функції. Щоб переглянути список усіх нових функцій, перейдіть за цим посиланням на сайт Apple, щоб завантажити PDF-файл.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

ТОП-10 функций Apple macOS Sonoma

Во вторник Apple выпустила macOS Sonoma, новейшую версию операционной системы для компьютеров Mac. Это обновление содержит ряд новых функций, в частности интерактивные виджеты для рабочего стола, веб-приложения, расширенные возможности видеоконференций и различные улучшения платформы. В этой статье мы составили список из 10 новых функций и малоизвестных изменений в macOS Sonoma, которые могут быть интересными для вас, если вы планируете обновление. Не стесняйтесь делиться своими мыслями о macOS Sonoma в разделе комментариев ниже.

Опция установки цвета виджета

macOS Sonoma
Image Source: MacRumors

Когда вы не используете их активно, интерактивные виджеты рабочего стола в macOS Sonoma отходят на задний план, принимая монохромный стиль. Такой дизайн позволяет сосредоточиться на активном приложении или окне, не отвлекаясь.

Как изменить цвет виджетов в macOS Sonoma

Если вам нравится такой внешний вид и вы хотите сделать его постоянным, вы можете сделать это, перейдя в “Системные настройки” -> “Рабочий стол и док”. В разделе “Виджеты” выберите “Монохромный” в качестве стиля виджетов. Это позволит сохранить монохромный стиль для виджетов вашего рабочего стола навсегда.

Изменения в навигации системных настроек

macOS Sonoma
Image Credit: MacRumors

В macOS Ventura Apple внесла изменения, заменив “Системные настройки” на “Настройки системы”, чтобы привести ее в соответствие с iOS и iPadOS. Однако новая организация элементов управления оставила многих пользователей недовольными.

В macOS Sonoma привычный интерфейс “Системных настроек” остался неизменным. Однако теперь стало проще переходить между различными экранами меню, которые вы посещали. Это улучшение достигнуто благодаря добавлению кнопок “Назад” и “Вперед”, которые избавляют вас от постоянной прокрутки боковой панели.

Изменения в реакциях FaceTime

macOS Sonoma FaceTime Reactions
Image Credit: Macrumors

Apple внесла некоторые изменения в то, как FaceTime интегрируется со строкой меню. Параметры видеоэффектов, которые ранее находились в Центре управления, теперь расположены в специальном зеленом пункте меню FaceTime. Этот новый пункт меню также содержит мини-отображение веб-камеры и кнопки для запуска реакций во время вызовов FaceTime.

Как работают реакции в FaceTime

Реакции в FaceTime теперь включают в себя различные варианты, такие как “Люблю”, “Нравится”, “Не нравится”, “Воздушные шарики”, “Дождь”, “Конфетти”, “Лазеры” и “Фейерверк”. Интересно, что некоторые реакции автоматически срабатывают от физических действий пользователя. Например, поднятие большого пальца вверх во время звонка активирует реакцию “Нравится”, а если вы поднимете два пальца вверх, то увидите впечатляющий фейерверк. И наоборот, палец вниз соответствует реакции “Не нравится”, а два пальца вниз создадут эффект виртуального дождевого душа. Эти новые реакции добавляют веселья и интерактивности вашим разговорам в FaceTime.

Профили в браузере Safari

macOS Sonoma
Image Credit: MacRumors

Safari теперь содержит полезную функцию под названием “Профили”, которая поможет вам управлять веб-просмотром более организованным способом. Эта функция позволяет создавать отдельные профили для разных целей, например, для работы, учебы или личного использования. Таким образом, вы сможете разделить просмотр веб-страниц и легко переключаться между этими профилями в соответствии с вашими текущими потребностями. Это может помочь вам поддерживать более организованную и эффективную работу в Интернете, особенно когда вам нужно сегментировать свою деятельность в Интернете для различных аспектов вашей жизни.

Как создавать профили в Safari

В Safari вы можете получить доступ к разделу “Профили”, перейдя в Safari -> Настройки… Оказавшись там, у вас есть возможность создавать собственные профили в соответствии с вашими потребностями. Вы можете назначить уникальный символ и цвет для каждого профиля, чтобы их было легче различать. Кроме того, для каждого профиля можно выбрать отдельную папку “Избранное”, что позволит вам упорядочить ваши закладки в соответствии с типом просмотра, который вы осуществляете в пределах каждого профиля. Эта функция предоставляет удобный способ эффективнее управлять своими действиями в Интернете и персонализировать свой опыт просмотра веб-страниц.

Safari Profiles
Image Credit: MacRumors

Профили – это полезный способ разделить вашу деятельность в Интернете. В рамках каждого профиля в Safari ваша история просмотров, группы вкладок и файлы cookie хранятся отдельно, что обеспечивает повышенную конфиденциальность и упорядоченность. Кроме того, вы можете гибко назначать определенные расширения для конкретных профилей, что позволяет вам адаптировать работу в Интернете в соответствии с вашими конкретными задачами или потребностями. Эта функция обеспечивает уровень кастомизации и контроля, который может помочь упорядочить ваш рабочий процесс в Интернете и повысить общую эффективность работы в браузере.

Ввод с клавиатуры и диктовка

Keyboard Input and Dictation: MacOS Sonoma
Image Credit: MacRumors

С macOS Sonoma вы можете беспрепятственно сочетать ввод с клавиатуры и диктовку, обеспечивая плавный и непрерывный поток ваших мыслей и идей. Эта функция обеспечивает более гибкое и эффективное взаимодействие с вашим компьютером Mac, удовлетворяя различные предпочтения и потребности, когда речь идет о вводе текста. Независимо от того, предпочитаете ли вы печатать или диктовать, macOS Sonoma гарантирует, что ваш творческий процесс будет непрерывным, помогая вам работать и общаться более эффективно.

Проще говоря, вы можете продолжать набирать текст даже после использования функции Диктовка. Вы можете настроить ярлык для диктовки в системных настройках, и когда вам нужно сделать перерыв в наборе текста, вы можете проговорить предложение вслух, чтобы завершить его. Это обеспечивает плавный переход между вводом текста и проговариванием, предоставляя вам больше гибкости при вводе текста на вашем Mac.

Наложение докладчика

MacOS Sonoma: Presenter Overlay
Image Credit: MacRumors

Во время вызова FaceTime или Zoom вы можете нажать и удерживать значок зеленого светофора в углу открытого окна приложения. Это даст вам возможность поделиться своим экраном с другими участниками вызова, чтобы показать им, что происходит на вашем экране.

Кроме того, появилась новая функция наложения докладчика, которая помогает оставлять вас видимыми на экране, пока вы указываете на определенные детали. Это может быть особенно полезно, когда вы проводите презентацию или обсуждаете что-то визуальное во время звонка.

Во время видеозвонка у вас есть два варианта того, как вы будете выглядеть для других. Вы можете расположиться внутри движущегося пузыря в углу окна или рабочего стола, к которому предоставляете общий доступ, или же разместить экранное содержимое на фоне собственного окружения. Это создает иллюзию, что вы стоите прямо перед содержимым, которое обсуждаете, что делает вашу презентацию или дискуссию более увлекательной и интерактивной.

Стыковка веб-приложений

Decking Web Apps

Благодаря новой функции в Safari вы можете создавать отдельные веб-приложения и добавлять их в Dock, наряду с обычными приложениями. Это обеспечивает легкий доступ к вашим любимым веб-сайтам, как к обычным приложениям, улучшая ваш опыт просмотра веб-страниц.

Как подключить веб-приложения к док-станции в macOS Sonoma

Создание док-станции для веб-приложений – это простой процесс. Просто посетите выбранный вами веб-сайт с помощью Safari и выполните следующие шаги:

1. Нажмите “Файл” в меню Safari.

2. Выберите “Добавить в док…”

3. Дайте веб-приложению название.

4. Настройте его иконку по желанию.

После того, как вы выполните эти шаги, ваше веб-приложение откроется в отдельном окне с кнопками “Назад” и “Вперед” для удобной навигации. Эта функция упрощает доступ к вашим любимым веб-сайтам, делая их похожими на родные приложения в вашей системе.

Индикатор включения клавиши Caps Lock

Caps Lock On
Image Credit: MacRumors

В macOS Sonoma, если вы случайно включили клавишу Caps Lock на клавиатуре, возле курсора появится полезный индикатор. Этот индикатор служит визуальной подсказкой, чтобы предотвратить непреднамеренный ввод всех заглавных букв, что может привести к ошибкам при вводе пароля и другим проблемам с набором текста.

Apple сделала некоторые визуальные улучшения текстового курсора в macOS Sonoma. Курсор теперь немного толще, что делает его более заметным и легче заметить во время набора текста. Кроме того, цвет курсора меняется в зависимости от активного приложения, что дает более четкое представление о том, где появится введенное вами слово, когда вы начнете печатать. Это улучшение помогает пользователям лучше контролировать и осознавать процесс ввода текста в различных окнах программ.

Отправка заметок к страницам

Notes in Pages
Image Credit: MacRumors

В macOS Sonoma есть удобная функция, которая позволяет легко отправлять заметки из приложения Заметки в Pages. Чтобы сделать это, выполните следующие шаги:

1. Откройте заметку, которую вы хотите отправить, в программе “Заметки”.
2. Нажмите кнопку “Поделиться” в приложении.
3. На появившемся листе общего доступа выберите “Открыть в Pages”.

Эта функция упрощает процесс переноса содержимого из Заметок на Страницы, облегчая включение ваших заметок в документы или презентации.

Отправив заметку из приложения “Заметки” в Pages в macOS Sonoma, вы можете легко продолжить работу над ней в Pages. Эта интеграция позволяет редактировать заметку на свой вкус, а затем сохранять или экспортировать ее в различные форматы, такие как PDF, Word, EPUB и другие. Эта функция повышает гибкость и удобство работы с заметками и документами.

Виджеты iPhone на Mac (macOS Sonoma)

iPhone Widgets on Mac
Image Credit: MacRumors

Функция Continuity от Apple гарантирует, что ваша библиотека виджетов в macOS Sonoma включает виджеты с вашего iPhone, доступные в разных размерах. Эта синхронизация между вашими устройствами обеспечивает бесперебойную работу, поскольку вы можете получать доступ к виджетам и настраивать их во всей экосистеме, повышая производительность и удобство.

Widgets on Mac
Image Credit: MacRumors

Предположим, у вас есть несколько iPhone. В таком случае вы можете гибко решать, какие виджеты будут появляться в библиотеке виджетов вашего компьютера Mac. Вы можете легко управлять этим, перейдя в “Системные настройки” -> “Рабочий стол и док”. В разделе “Виджеты” найдите раскрывающееся меню “iPhone”. Затем выберите конкретное устройство, которое вы хотите синхронизировать с вашим Mac. Таким образом, вы сможете настроить виджеты в соответствии со своими предпочтениями и потребностями.

Вывод

Новая macOS Sonoma от Apple имеет много новых функций, которые, несомненно, улучшат пользовательский опыт и настольные компьютеры Apple в целом. В этом новом обновлении системы Apple уделила внимание почти каждой области операционной системы. Компания стремится сделать так, чтобы macOS оставалась максимально функциональной, и эта новая операционная система является шагом в правильном направлении. Другие функции включают видеоконференции, новые обои и многое другое. На своем официальном сайте Apple также разместила PDF-файл, в котором описаны все новые функции. Чтобы просмотреть список всех новых функций, перейдите по этой ссылке на сайт Apple, чтобы загрузить PDF-файл.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua