Як використовувати фокус камери для найкращих зображень

 

За оптичним принципом фокусна точка має тільки одну площину. Це фокальна площина, і область у фокальній площині найчіткіша. Фокус камери гарантує, що камера отримає найкраще зображення. Коли під час знімання об’єкт знаходиться лише у фокальній площині, він знаходиться у фокусі. Нижче наведено необхідні відомості про фокус камери

фокус камери

Глибина різкості

Об’єкт на фокальній площині найгостріший. Однак деяка частина об’єкта поза фокальною площиною також є різкою – це глибина різкості. Глибина різкості перед фокальною площиною є глибиною переднього плану. Так само глибина різкості за фокальною площиною є глибиною різкості. Чим далі від фокальної площини, тим менша різкість, поки вона не досягає певної межі, а потім стає розмитою. Якщо ви хочете зробити фотографію з сильним боке, зменште глибину різкості, інакше збільште глибину різкості.

фокус камери

Що стосується глибини різкості, існують формули розрахунку та програми, які безпосередньо генерують результати розрахунку. Наведіть формулу розрахунку глибини різкості.

фокус камери

Є 3 загальні фактори, які впливають на глибину різкості. Такими факторами є діафрагма, фокусна відстань і відстань до об’єкта.

  • Чим більше діафрагма, тим менша глибина різкості.
  • Чим більша фокусна відстань, тим менша глибина різкості.
  • Чим менша відстань до об’єкта, тим менша глибина різкості.

Автофокус і ручне фокусування

Першим кроком у фокусуванні є налаштування положення фокальної площини, щоб вона була правильно у фокусі щодо об’єкта. Існує два типи методів фокусування: ручне фокусування (MF) і автоматичне фокусування (AF). Під час фокусування вручну ви повертаєте кільце фокусування на об’єктиві рукою, і фокальна площина змінюється, рухаючись від найближчої до найдальшої. Прагнення до фотографії в епоху цифрових технологій полягає в тому, щоб полегшити швидкі клавіші. Ручне фокусування надто клопітне. Однак якщо діафрагма менша за точку фокусування, це призведе до збою автофокусування. Виникне потреба в ручному фокусуванні.

фокус камери

У стані автофокусування (AF) наполовину натисніть кнопку затвора камери, і об’єктив автоматично сфокусується. Прагнення до автофокусування – це зручність. Для більшої зручності є 3 загальні режими: одиничний AF, безперервний AF і інтелектуальний AF.

Покадровий AF (або одиничний AF)

Камера фокусується лише один раз і не зміниться після вирівнювання. Навіть якщо об’єкт знімання втікає, а камера рухається, відстань у фокальній площині не зміниться. Цей спосіб підходить для знімання нерухомих об’єктів, і цей режим фокусування використовується в більшості випадків.

Безперервний AF

Поки ви натискаєте затвор наполовину, система фокусування завжди працюватиме. Якщо об’єкт рухається, фокус буде слідувати за ним, забезпечуючи, щоб об’єкт завжди перебував у фокальній площині.

Інтелектуальний автофокус

Його можна вільно регулювати між одиничним і безперервним відповідно до стану об’єкта, який потрібно сфотографувати. Це також режим АФ, який постійно виконує автоматичне фокусування на рухомих об’єктах. Цей метод фокусування також підходить для знімання рухомих об’єктів.

датчик

Діапазон фокусування

Найдальша точка — це нескінченність, а найдальша точка — фокальна площина. У цей час глибини різкості фону немає, залишається лише глибина переднього плану. Якщо ваша найближча дистанція фокусування становить 0,5 м, ви можете фокусуватися на об’єктах у межах 0,5 м і далі, а об’єкти в межах 0,5 м не повинні бути у фокусі. Зауважте, що метод обчислення 0,5 м – це відстань від «точки фокусування» до «датчика камери», а не відстань до передньої частини об’єктива. Камера зазвичай використовує символ на малюнку нижче, щоб позначити положення датчика.

точка фокусування

Гіперфокальна довжина

Зі зміною фокусної відстані змінюється і глибина різкості. При зніманні пейзажів часто необхідно бути чітким здалеку і поблизу, іншими словами, максимально збільшити глибину різкості. Під час фокусування на певній точці задня межа задньої глибини різкості просто падає на нескінченність. Діапазон глибини різкості в цей час найбільший. Ця точка фокусування є «гіперфокальною відстанню». Діафрагма та фокусна відстань впливатимуть на глибину різкості, тому різні комбінації діафрагми та фокусної відстані створять різні гіперфокальні відстані. Під час знімання зоряного неба сфокусуйтеся на нескінченність, а потім поверніть кільце фокусування назад, щоб знайти гіперфокальну відстань. Це допоможе отримати найбільший чіткий діапазон і очистити передній план.

точка

Continuously escalating focus

Виробники також постійно вдосконалюють можливості систем фокусування камер і об’єктивів. Вони роблять це, щоб зробити автофокус «швидшим» і «точнішим». Варто лише наполовину натиснути на затвор, і апарат швидко знайде об’єкт для фокусування та успішно сфокусується на ньому.

фокус камери

Принцип фокусування

Принцип фокусування можна розділити на фазове фокусування і контрастне фокусування.

Фазове фокусування

Режим фазового фокусування зазвичай використовується дзеркальними камерами. Світло, що потрапляє в об’єктив, заломлюється на модуль фокусування, що призводить до різниці фаз. Потім модуль фокусування оцінює метод фокусування положення точки фокусування відповідно до різниці фаз.

Контрастне фокусування

Світло, що потрапляє в об’єктив, проєктується безпосередньо на фоточутливий чіп камери. Головний фоточутливий чип визначає спосіб фокусування положення фокуса шляхом розрахунку контрастності зображення.

зображення

Здатність до розпізнавання

Здатність розпізнавання поділяється на лінійний фокус, перехресний фокус і подвійний перехресний фокус.

Лінійне фокусування

Лінійність модуля фокусування ділиться на вертикальні лінії та горизонтальні лінії. Коли лінії об’єкта перетинаються з вертикальними або горизонтальними лініями, камера може розпізнати та сфокусуватися. Якщо він паралельний, він не буде у фокусі.

Перехресний фокус

Лінійний фокус — це одна лінія, а перехресний — дві лінії, що утворюють «хрест», що покращує фокусування.

Подвійний перехресний фокус

Поверх оригінального хреста додається ще один хрест. Таким чином, здатність до фокусування стає сильнішою.

Сфокусуйтесь на робочій зоні

Існує також робоча область фокусування, яка в основному показує кількість точок фокусування та область, яку кожна точка фокусування може розпізнати.

фокус камери

1. Повний фокус автофокусування

Якщо ви ввімкнете автофокус для всіх фокусів, це еквівалентно передачі фокуса камері. Камера вибере місце фокусування на основі всього кадру. Цей спосіб фокусування підходить для трекінгового знімання. При використанні в поєднанні з безперервним режимом автофокусування фокус камери може постійно змінюватися слідом за рухомим об’єктом.

2. Одноточковий автофокус

Ви можете вибрати точку фокусування самостійно за допомогою клавіш зі стрілками, щоб було чітко визначене місце на зображенні. Наприклад, переконайтеся, що очі об’єкта знімання чіткі під час знімання портрета, або сфокусуйтеся на одній квітці в морі квітів. Цей метод є точним і швидким, але вам потрібно ретельно вибирати, на що зосередитися. У режимі One-Shot AF (одноточкове автофокусування) наполовину натисніть кнопку затвора, щоб увімкнути та зафіксувати автофокусування. Таким чином, ви не матимете зміщення фокуса під час зміни композиції знімка.

3. Група точок автофокусування

Деякі з більш досконалих камер дозволяють вибрати набір точок фокусування. Це збільшує швидкість автофокусування. Це добре для відстеження дрібниці, оскільки важко відстежити фокус, якщо є лише одна точка фокусування. Коли ви вручну вибираєте точку автофокусування, камера автоматично використовує навколишні точки автофокусування для відстеження об’єктів у русі.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 3 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Как использовать фокус камеры для лучших изображений

 

По оптическому принципу фокусная точка имеет только одну плоскость.  Это фокальная плоскость, и область в фокальной плоскости наиболее четкая.  Фокусировка камеры гарантирует, что камера получит наилучшее изображение.  При объекте объекта только в фокальной плоскости он находится в фокусе.  Ниже приведены необходимые сведения о фокусе камеры

фокус камери

Глубина резкости

Объект на фокальной плоскости самый острый.  Однако некоторая часть объекта вне фокальной плоскости также резкой – это глубина резкости.  Глубина резкости перед фокальной плоскостью является глубиной переднего плана.  Так же глубина резкости по фокальной плоскости является глубиной резкости.  Чем дальше от фокальной плоскости, тем меньше резкость, пока она не достигает определенного предела, а затем становится размытой.  Если вы хотите сделать фотографию с сильным боком, уменьшите глубину резкости, иначе увеличьте глубину резкости.

фокус камери

Что касается глубины резкости, существуют формулы расчета и программы, непосредственно генерирующие результаты расчета.  Приведите формулу расчета глубины резкости.

фокус камери

Есть 3 общих фактора, которые влияют на глубину резкости.  Такими факторами являются диафрагма, фокусное расстояние и расстояние до объекта.

  • Чем больше диафрагма, тем меньше глубина резкости.
  • Чем больше фокусное расстояние, тем меньше глубина резкости.
  • Чем меньше расстояние до объекта, тем меньше глубина резкости.

Автофокус и ручная фокусировка

Первым шагом в фокусировке является настройка положения фокальной плоскости, чтобы она была правильно в фокусе относительно объекта.  Существует два типа методов фокусировки: ручная фокусировка (MF) и автоматическая фокусировка (AF).  При фокусировке вручную вы поворачиваете кольцо фокусировки на объективе рукой, и фокальная плоскость меняется, двигаясь от ближайшей к самой дальней.  Стремление к фотографии в эпоху цифровых технологий состоит в том, чтобы облегчить быстрые клавиши.  Ручная фокусировка слишком хлопотная.  Однако если диафрагма меньше точки фокусировки, это приведет к сбою автофокусировки.  Возникнет потребность в ручной фокусировке.

фокус камери

В состоянии автофокусировки (AF) нажмите наполовину кнопку затвора камеры, и объектив автоматически сфокусируется.  Стремление к автофокусировке – это удобство.  Для большего удобства есть 3 общих режима: единичный AF, непрерывный AF и интеллектуальный AF.

Покадровый AF (или единичный AF)

Камера фокусируется только один раз и не изменится после выравнивания.  Даже если объект съемки убегает, а камера движется, расстояние в фокальной плоскости не изменится.  Этот способ подходит для съемки неподвижных объектов, и этот режим фокусировки используется в большинстве случаев.

Непрерывный AF

При нажатии затвора наполовину система фокусировки всегда будет работать.  Если объект движется, фокус будет следовать за ним, обеспечивая, чтобы объект всегда находился в фокальной плоскости.

Интеллектуальный автофокус

Его можно свободно регулировать между единичным и непрерывным в соответствии с состоянием объекта, который нужно сфотографировать.  Это также режим АФ, который постоянно выполняет автоматическую фокусировку на движущихся объектах.  Этот метод фокусировки также подходит для съемки движущихся объектов.

датчик

Диапазон фокусировки

Самая дальняя точка – это бесконечность, а самая дальняя точка – фокальная плоскость.  В настоящее время глубины резкости фона нет, остается лишь глубина переднего плана.  Если ближайшая дистанция фокусировки составляет 0,5 м, вы можете фокусироваться на объектах в пределах 0,5 м и далее, а объекты в пределах 0,5 м не должны быть в фокусе.  Обратите внимание, что метод вычисления 0,5 м – это расстояние от точки фокусировки до датчика камеры, а не расстояние до передней части объектива.  Камера обычно использует символ на рисунке ниже, чтобы указать положение датчика.

точка фокусування

Гиперфокальная длина

С изменением фокусного расстояния изменяется и глубина резкости.  При съемке пейзажей часто необходимо быть четким издалека и поблизости, иными словами, максимально увеличить глубину резкости.  При фокусировке на определенной точке задняя граница задней глубины резкости просто падает на бесконечность.  Диапазон глубины резкости в это время самый большой.  Эта точка фокусировки является «гиперфокальным расстоянием».  Диафрагма и фокусное расстояние будут влиять на глубину резкости, поэтому разные комбинации диафрагмы и фокусного расстояния создадут разные гиперфокальные расстояния.  Во время съемки звездного неба сфокусируйтесь на бесконечность, затем верните кольцо фокусировки назад, чтобы найти гиперфокальное расстояние.  Это поможет получить самый четкий диапазон и очистить передний план.

точка

Continuously escalating focus

Производители также постоянно усовершенствуют возможности систем фокусировки камер и объективов.  Они делают это, чтобы сделать автофокус «быстрее» и «точнее».  Только наполовину нажмите на затвор, и аппарат быстро найдет объект для фокусировки и успешно сфокусируется на нем.

фокус камери

Принцип фокусировки

Принцип фокусировки можно разделить на фазовую фокусировку и контрастную фокусировку.

Фазовая фокусировка

Режим фазовой фокусировки обычно используется зеркальными камерами.  Попадающий в объектив свет преломляется на модуль фокусировки, что приводит к разности фаз.  Затем модуль фокусировки оценивает метод фокусировки положения точки фокусировки в соответствии с разностью фаз.

Контрастная фокусировка

Свет, попадающий в объектив, проецируется непосредственно на фоточувствительный чип камеры.  Главный фоточувствительный чип определяет способ фокусировки положения фокуса путем расчета контрастности изображения.

зображення

Способность к распознаванию

Способность распознавания делится на линейный фокус, перекрестный фокус и двойной перекрестный фокус.

Линейная фокусировка

Линейность модуля фокусировки делится на вертикальные и горизонтальные линии.  Когда линии объекта пересекаются с вертикальными или горизонтальными линиями, камера может распознать и сфокусироваться.  Если он параллелен, он не будет в фокусе.

Перекрестный фокус

Линейный фокус – это одна линия, а перекрестный – две линии, образующие «крест», улучшающий фокусировку.

Двойной перекрестный фокус

Поверх оригинального креста добавляется еще один крест.  Таким образом, способность к фокусировке становится сильнее.

Сфокусируйтесь на рабочей зоне

Существует также рабочая область фокусировки, которая показывает в основном количество точек фокусировки и область, которую каждая точка фокусировки может распознать.

фокус камери

1. Полный фокус автофокусировки

Если вы включите автофокус для всех фокусов, это эквивалентно передаче фокуса камере.  Камера выберет место фокусировки на основе всего кадра.  Этот способ фокусировки подходит для трекинговой съемки.  При использовании в сочетании с непрерывным режимом автофокуса фокус камеры может постоянно изменяться вслед за движущимся объектом.

2. Одноточковий автофокус

Вы можете выбрать точку фокусировки самостоятельно, используя клавиши со стрелками, чтобы четко определить место на изображении.  Например, убедитесь, что глаза объекта съемки четкие при съемке портрета, или сфокусируйтесь на одном цветке в море цветов.  Этот метод точен и быстр, но вам нужно тщательно выбирать, на что сосредоточиться.  В режиме One-Shot AF наполовину нажмите кнопку затвора, чтобы включить и зафиксировать автофокусировку.  Таким образом, вы не будете смещение фокуса во время изменения композиции снимка.

3. Группа точек автофокусировки

Некоторые из более совершенных камер позволяют выбрать набор точек фокусировки.  Это увеличивает скорость автофокусировки.  Это хорошо для отслеживания мелочи, поскольку трудно отследить фокус, если есть только одна точка фокусировки.  Когда вы вручную выбираете точку автофокусировки, камера автоматически использует окружающие точки автофокусировки для отслеживания объектов в движении.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 3 з 5 )
GizChina.Com.Ua