Подвійний зв’язок 5G – про що йдеться?

В епоху 5G з’явилося кілька нових термінів, які потребують пояснення. Мережа 5G є більш розвиненою та складною, ніж її попередник, 4G. Одним із таких термінів, який потребує пояснення, є «подвійне підключення 5G». Попередня мережа 4G далека від досконалості. Таким чином, 5G потрібно було зробити багато оновлень. Щоб розв’язувати проблему покриття та пропускної спроможності 4G, мережа нового покоління забезпечує «подвійне підключення 5G». Подвійне підключення 5G означає, що смартфон може підключатися до двох базових станцій одночасно. Ці дві базові станції можуть бути базовою станцією 4G і базовою станцією 5G. Однак це також можуть бути дві базові станції 5G. Тому їх також називають MR-DC (Multi-Radio Dual Connectivity) або NR-DC.

Подвійне підключення 5G

Архітектура начебто не складна. Проте з цим є кілька проблем. Чи є якісь первинні та вторинні точки між цими двома базовими станціями? Чи можуть співіснувати подвійне підключення та агрегація операторів? На якій базовій станції знаходиться контрольна площина? Як розділити дані площини користувача? Чи є якісь вимоги до базової мережі? Це кілька питань, які вимагають відповідей.

По-перше, хоча ці дві базові станції обслуговують користувачів, вони мають первинну та вторинну точки. Існує головний вузол (або вузол MN) з високим статусом. Крім того, є вторинний вузол (SN Node) з низьким статусом. Головний вузол також є основним вузлом. Коли смартфон потребує підключення 5G, він спочатку підключається до основного вузла. Згодом він додає вторинний вузол. Головний або основний вузол також є «точкою прив’язки», і він взаємодіє з площиною управління основною мережею.

MCG проти SCG

Незалежно від того, основний це вузол чи вторинний вузол, вони внутрішньо підтримують кілька опорних. Для головного вузла, коли внутрішню опорну агреговано, це еквівалентно упаковуванню кількох опорних у групу. Ми спільно називаємо цю групу Групою головних клітин (MCG). Подібним чином кілька клітинок у вторинному вузлі називаються вторинними групами клітинок (SCG).

Подвійне підключення 5G

Для MCG, подібно до звичайної агрегації носіїв, первинна клітина також називається Pcell. Крім того, вторинну комірку також називають Scell. Для SCG первинна комірка називається PSCell (первинна вторинна комірка). Інші звичайні вторинні клітини все ще називаються вторинними клітинами SCell. Незалежно від того, MCG це чи SCG, первинна клітина, безсумнівно, дуже важлива. Тому PCell і PSCell разом називаються Special Cell (скорочено spCell).

Носієм даних між мобільним телефоном і головним вузлом є канал MCG. Подібним чином, носій даних між мобільним телефоном і вторинним вузлом є носієм SCG. Якщо мобільний телефон має канал з первинним вузлом і вторинним вузлом одночасно, це розділений канал. Це означає, що дані розділені на певному вузлі. Базова станція підключається до смартфона та базової мережі одночасно. Це означає, що поле зору набагато ширше, ніж у смартфона. Коли смартфон отримує дані, він знає вузол, з якого вони виходять.

Наскільки складним є подвійне підключення 5G

Як ми вже говорили раніше, смартфон може підключатися до мережі 4G і 5G одночасно. Однак визначити, чи є з’єднання базовою мережею 4G, чи базовою мережею 5G, складно. Крім того, визначити, чи є базова станція базовою станцією 4G чи базовою станцією 5G, непросте завдання. Щоб спробувати пояснити це, ми можемо використати неавтономні (NSA) і автономні (SA) мережі. Ми використаємо варіант 3x архітектури NSA та варіант 2 архітектури SA як приклади, щоб побачити, як вони обидва реалізують подвійне підключення 5G.

5G NSA Варіант 3x

Варіант 3x — це, по суті, подвійне з’єднання 5G між базовою станцією 4G і базовою станцією 5G. Це також відоме як EN-DC. Основна мережа використовує 4G EPC, а базова станція 4G є основним вузлом. Це опорна точка керівної площини. У такому сценарії базова станція 5G є вторинним вузлом. Вторинний вузол також є контрольною точкою розподілу площини користувача.

5G

Для голосових послуг варіант 3x може використовувати лише 4G без розвантаження. Це формує MN-термінований носій MCG; для служб передачі даних. Якщо базова станція 5G не виконує розвантаження, це канал SCG із закінченням SN.

Варіант 2

Реалізація подвійного підключення 5G у варіанті 2 називається NR-DC. Це подвійне підключення між базовою станцією 5G і базовою станцією 5G. Основна мережа використовує 5GC, одна базова станція 5G використовує діапазон частот Sub6G як головний вузол і контрольну точку розвантаження. Інша базова станція 5G використовує міліметровий діапазон частот як вторинний вузол. З поглибленням розгортання 5G на основі незалежної мережі середнього діапазону 3,5 ГГц або 2,6 ГГц (варіант 2), а потім накладення міліметрових хвиль через NR-DC для досягнення надвисокої швидкості висхідного та низхідного каналів зв’язку, все більше операторів обирають це опція для подвійного підключення 5G.

Висновок

Значна частина деталей у цій статті — це технічні примітки, які пересічний користувач смартфона не зрозуміє. Однак суть полягає в тому, що подвійне підключення 5G означає, що смартфон може підключатися до двох базових станцій одночасно. Це забезпечить постійне підключення смартфона до Інтернету. Дані можна використовувати з будь-якої з мереж.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua