Чи можуть iPhone отримати вірус? Що вам потрібно про це знати

Коли мова заходить про безпеку смартфона, кожен, хто розбирається в темі, скаже вам: Android дуже легко заразити вірусом, а ось iPhone в цьому плані сам надійний.

Дуже важко, якщо не майже неможливо, встановити шкідливі програми на iPhone з джерел, відмінних від Apple Store, оскільки Apple дуже турбується про безпеку своїх операційних систем. Але зауважте, що в iOS все ще є вразливості, хоча більшість із них швидко усуває відомий бренд. Так можна заразити айфони чи ні? Розберімось.

Як iOS захищає нас від шкідливих програм?

По-перше, Apple розробила iOS так, щоб користувач може завантажувати програми лише з магазину програм компанії. В Android, як і в Windows, ви можете встановлювати програми звідки завгодно – але платите за це високу ціну, тому що в сучасному, не дуже зручному Інтернеті дуже легко «підхопити» вірус.

Крім того, цензори Apple вручну перевіряють кожен окремий додаток на віруси. Якщо в програмному коді буде виявлено щось підозріле, програма повертається на доопрацювання.

вірус

По-друге, Apple часто випускає оновлення ОС. Це ще одна ключова перевага iOS перед Android. Особливо важливо, щоб усі сумісні пристрої негайно отримували кожну нову версію програмного забезпечення. Перегляньте статистику версій iOS, і ви відразу помітите, що більшість користувачів вже оновилися до останньої версії. Все це робиться для ідеального захисту гаджета і своєчасної нейтралізації навіть натяку на віруси.

По-третє, в iOS існує спеціальна практика, яка називається пісочницею. Це дозволяє переконатися, що застосування ніколи не виходить за встановлені межі. Що це означає? Наприклад, жодна з нововстановлених програм не матиме доступу до даних інших програм. Навіть якщо ви ненавмисно встановите підозрілий додаток, другий рівень захисту iOS не дасть йому доступу до ОС і файлів.

Де користувач iPhone може натрапити на вірус?

Попри те, що технології Apple чудові з точки зору безпеки, є ще багато зловмисників, які намагаються заразити iPhone. Шахраї пишуть безпосередньо потенційній жертві, ведуть невимушені розмови на сайтах знайомств або в додатках і в соціальних мережах. Зловмисники також надсилають у WhatsApp випадкові повідомлення з інвестиційними та торговими пропозиціями.

Як розпізнати повідомлення від шахраїв? Apple надає своїм клієнтам набір рекомендацій щодо того, як розпізнати електронні листи та повідомлення в соціальних мережах, які можуть становити загрозу для зараження iPhone. До них належать:

  • неправдиві повідомлення, надіслані від імені Apple та інших відомих компаній;
  • спливні вікна та реклама, які стверджують, що пристрій користувача має проблеми з безпекою;
  • телефонні дзвінки або повідомлення голосової пошти, нібито від служби підтримки Apple;
  • фальшиві акції, що обіцяють безкоштовні товари та призи;
  • сумнівні запрошення підписатися на будь-що.

Не піддавайтеся цим шахраям. І це стосується не лише користувачів iPhone.

Не відкидайте джейлбрейк

Отже, звичайний користувач iPhone ніколи не побачить вірус на своєму смартфоні, якщо не відкрити шкідливі посилання і не завантажувати сумнівні програми. Але ми ще не говорили про таке поняття, як джейлбрейк.

Джейлбрейк надає вам доступ до прав адміністратора iOS і дозволяє обійти всі обмеження безпеки Apple. В результаті користувач отримує можливість встановлювати додатки з будь-якого джерела і змінювати систему за своїм бажанням – загалом, все як на Android.

Це діра в безпеці. При цьому багато хто все ще купує зламані пристрої, які пройшли джейлбрейк. Тому, якщо ви все ще сумніваєтеся, чи може ваш iPhone бути вірусом, рекомендуємо перевірити його. як? Перевірте тут для отримання додаткової інформації.

Так чи потрібен мені антивірус?

Як бачите, антивірус для iPhone практично не потрібен – Apple вже подбала про вас, і вам не доведеться нести додаткові витрати, а наявні уразливості безпеки вірусами назвати важко: і щоб не загрожувати на iPhone достатньо просто не встановлювати шкідливі програми.

Однак антивірусів в App Store досить багато. Навіщо вони потрібні, якщо ризик підхопити шкідливі програми прагне до нуля?

Як правило, такі додатки допомагають знайти втрачений пристрій і захищають вас і вашу цифрову особистість від небезпечних вебсайтів, незахищеного Wi-Fi, крадіжки ідентифікаторів або злому. Тому мати в арсеналі такий додаток не буде зайвим.

Завершення

Отже, чи можна заразити iPhone вірусом? Теоретично це можливо. Але якщо ви здорова людина, ваш iPhone ніколи не буде заражений жодним вірусом.

Не робіть джейлбрейк iPhone, вчасно оновлюйте iOS, встановлюйте програми тільки з App Store, і ваш смартфон ніколи не зловить шкідливий код, оскільки його захист від вірусів близька до ідеальної. І якщо хакери раптом щось знайдуть, Apple дуже швидко розв’яже проблему і випустить латку. Не переживайте даремно – у вас дуже надійний в плані безпеки пристрій.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
1
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Могут ли iPhone получить вирус? Что вам нужно об этом знать

Когда речь заходит о безопасности смартфона, каждый разбирающийся в теме скажет вам: Android очень легко заразить вирусом, а вот iPhone в этом плане сам надежен.

Очень трудно, если не почти невозможно, установить вредоносные программы на iPhone из источников, отличных от Apple Store, поскольку Apple очень беспокоится о безопасности своих операционных систем.  Но заметьте, что у iOS все еще есть уязвимости, хотя большинство из них быстро устраняет известный бренд.  Так можно заразить айфоны или нет?  Разберемся.

Как iOS защищает нас от вредоносных программ?

Во-первых, Apple разработала iOS так, чтобы пользователь может загружать приложения только из магазина приложений компании.  В Android, как и в Windows, вы можете устанавливать программы откуда угодно – но платите за это высокую цену, потому что в современном не очень удобном Интернете очень легко «подхватить» вирус.

Кроме того, цензоры Apple вручную проверяют каждое отдельное приложение на вирусы.  Если в программном коде будет обнаружено что-то подозрительное, приложение возвращается на доработку.вірус

Во-вторых, Apple часто выпускает обновление ОС.  Это еще одно ключевое преимущество iOS перед Android.  Особенно важно, чтобы все совместимые устройства получали каждую новую версию программного обеспечения.  Просмотрите статистику версий iOS, и вы сразу заметите, что большинство пользователей уже обновились до последней версии.  Все это делается для идеальной защиты гаджета и своевременной нейтрализации даже намека на вирусы.

В третьих, в iOS существует специальная практика, которая называется песочницей.  Это позволяет убедиться, что приложение никогда не выходит за установленные пределы.  Что это значит?  Например, ни одно из новоустановленных программ не будет иметь доступа к данным других программ.  Даже если вы ненамеренно установите подозрительное приложение, второй уровень защиты iOS не даст ему доступа к ОС и файлам.

Где пользователь iPhone может попасть на вирус?

Несмотря на то, что технологии Apple отличные с точки зрения безопасности, есть еще много злоумышленников, пытающихся заразить iPhone.  Мошенники пишут непосредственно потенциальной жертве, ведут непринужденные разговоры на сайтах знакомств или в приложениях и социальных сетях.  Злоумышленники также посылают в WhatsApp случайные сообщения с инвестиционными и торговыми предложениями.

Как распознать сообщения от мошенников?  Apple предоставляет своим клиентам набор рекомендаций по поводу того, как распознать электронные письма и сообщения в социальных сетях, которые могут представлять угрозу для заражения iPhone.  К ним относятся:

  • ложные сообщения, отправленные от имени Apple и других известных компаний;
  • всплывающие окна и реклама, утверждающие, что устройство пользователя испытывает проблемы с безопасностью;
  • телефонные звонки или сообщения голосовой почты, якобы от службы поддержки Apple;
  • фальшивые акции, обещающие бесплатные товары и призы;
  • сомнительные приглашения подписаться на что угодно.

Не поддавайтесь мошенникам. И это касается не только пользователей iPhone.

Не отбрасывайте джейлбрейк

Итак, обычный пользователь iPhone никогда не увидит вирус на своем смартфоне, если не открыть вредоносные ссылки и не загружать сомнительные приложения.  Но мы еще не говорили о таком понятии как джейлбрейк.

Джейлбрейк предоставляет вам доступ к правам администратора iOS и позволяет обойти все ограничения безопасности Apple.  В результате пользователь получает возможность устанавливать приложения из любого источника и изменять систему по своему желанию – в общем-то, все как на Android.

Это дыра в безопасности.  При этом многие все еще покупают сломанные устройства, прошедшие джейлбрейк.  Поэтому если вы все еще сомневаетесь, может ли ваш iPhone быть вирусом, рекомендуем проверить его.  Как?  Проверьте здесь для получения дополнительной информации.

Так нужен ли мне антивирус?

Как видите, антивирус для iPhone практически не нужен – Apple уже позаботилась о вас, и вам не придется нести дополнительные затраты, а имеющиеся уязвимости безопасности вирусами назвать трудно: и чтобы не угрожать iPhone достаточно просто не устанавливать вредоносные программы.

Однако антивирусов в App Store достаточно много.  Зачем они нужны, если риск подхватить вредоносные программы стремится к нулю?

Как правило, такие приложения помогают найти утраченное устройство и защищают вас и вашу цифровую личность от опасных вебсайтов, незащищенного Wi-Fi, воровства идентификаторов или взлома.  Поэтому иметь в арсенале такое приложение не будет излишним.

Завершение

Итак, можно ли заразить iPhone вирусом?  Теоретически это может быть.  Но если вы здоровый человек, ваш iPhone никогда не будет заражен ни одним вирусом.

Не делайте джейлбрейк iPhone, своевременно обновляйте iOS, устанавливайте приложения только из App Store, и ваш смартфон никогда не поймает вредоносный код, поскольку его защита от вирусов близка к идеальной.  И если хакеры вдруг что-нибудь найдут, Apple очень быстро решит проблему и выпустит заплатку.  Не переживайте понапрасну – у вас очень надежное в плане безопасности устройство.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua