Як використовувати камеру смартфона

Комп’ютерна фотографія дозволяє кожному робити дивовижні фотографії за допомогою своїх смартфонів. Однак це не так розумно, як може здатися. Наприклад, у багатьох випадках вони можуть бути не в змозі відтворити справжні кольори, ефект розмиття може не працювати добре для складних сцен, і, що бачиться частіше, існують лише смартфони, які можуть робити хороші нічні фотографії. Тож є всі підстави стверджувати, що нинішні камери смартфонів не такі зрілі, як ви думаєте.

Існують різні причини, чому сучасні мобільні камери не здатні робити реалістичні фотографії та не справляються з конкретними сценами:

 1. Алгоритми надмірної візуалізації призводять до надмірної яскравості на нічних знімках.
 2. Фотографії з яскравими кольорами мають вищу насиченість.
 3. Функції прикраси більше зосереджені на маркетингу, ніж на справжньому відтворенні кольорів.
 4. Зазвичай і основний, і надширококутний об’єктиви є ширококутними датчиками. (Коли «край подовжений, а середина стиснута», ми називаємо їх ширококутними об’єктивами.)
 5. Нарешті, на екрані телефону будуть відображатися кольори, які не мають нічого спільного з реальними кольорами. Тож одне й те саме фото виглядатиме по-різному на різних екранах.

Як розв’язати типові проблеми з камерою смартфона?

 1. Вимкніть режим фотографування AI

Майже всі смартфони, випущені за кілька років, мають спеціальну функцію штучного інтелекту, крім iPhone. Його мета — розпізнати сцену та провести цілеспрямовану оптимізацію. Чесно кажучи, жоден із сучасних телефонів не може точно відновити реальну сцену. Коли він увімкнений, фотографії завжди яскраві.

 1. Використовуйте рідну програму камери

Ви знаєте, що кожен виробник смартфонів має власний додаток для камери. Загалом, усі вони хороші. Але програмне забезпечення добре працює лише для конкретного обладнання. Тож один додаток для камери, який точно працює на конкретному бренді, може дати жахливі результати на іншому. У цьому сенсі, можливо, GCam є винятком. Але в решті випадків ми не рекомендуємо використовувати програми інших виробників.

Це особливо вірно для фронтальних камер, які зазвичай мають нижчу роздільну здатність і мають більше оптимізацій в додатку.

 1. Пройдіть кілька курсів фотографії

Говорячи це, ми не лише маємо на увазі, що ви повинні мати певні знання про ефекти світла та тіні, але також знати, як працюють різні лінзи. Наприклад, краї будуть розтягнуті, коли об’єкт знаходиться посередині дисплея.

 1. Використовуйте професійний режим правильно

Більшість камер смартфонів мають так званий Pro Mode. Якщо ні, ви можете отримати його через App Market. Наприклад, користувачі iPhone можуть завантажити ProCam з App Store. Професійний режим може вручну керувати потрібними параметрами знімання та зменшити втручання алгоритмів ШІ.

Ми рекомендуємо використовувати професійний режим у таких ситуаціях:

Пейзажне фотографування

Щоб зробити хорошу пейзажну фотографію, ви повинні мати хороше положення камери, час і метод постобробки.

Альбомний режим

Спробувати зафіксувати реальну сцену краще, якщо ви новачок у цій галузі. Це залишить більше місця для подальшої обробки.

У професійному режимі встановлення формату фотографії на «Формат RAW» може максимально зберегти вихідні дані камери. Крім того, він отримає більший динамічний діапазон і налаштує параметри експозиції відповідно до погодних умов.

Фотографія зоряного неба

Ми припускаємо, що ви знайомі з режимом фотографування зоряного неба на більшості телефонів. На жаль, не всі камери смартфонів можуть продемонструвати хороші результати.

режим зоряне небо

Причина в тому, що камері смартфона буде важко фокусуватися на далеких зорях у темряві. Щоб подолати цю проблему, по-перше, ми можемо збільшити ISO, щоб покращити яскравість зображення; по-друге, ми можемо використовувати ручне фокусування. Після цього ми можемо налаштувати ISO приблизно до 800, коли досягнемо потрібного фокусу. Час затвора не повинен перевищувати 30 секунд. Інакше утвориться мазок. Знизьте ISO, якщо фотографія надто яскрава, і зменште витримку, якщо зірки розмазані.

Нічний вид на місто

Є два варіанти знімання нічних сцен міста. Одним з них є режим нічної сцени. Камера використовує подібний метод стека, щоб представити фотографію з деталями в темряві та недотриманими світлими ділянками. Але ви повинні знати, що ефект від цієї фотографії буде відрізнятися від того, що ми бачимо неозброєним оком.

Камера смартфона Huawei 40 Pro

Другий спосіб – професійний режим. Щоб використовувати професійний режим для знімання сцен нічного міста, необхідно підготувати штатив. Під час знімання зменште ISO приблизно до 100, щоб зменшити шум зображення. Час затвора становить близько 1 секунди. Звичайно, вам потрібно налаштувати час затвора відповідно до середовища сцени.

Спортивний знімок

В умовах слабкого освітлення камера «подбає» про експозицію всієї фотографії. Тому ймовірність захоплення руху у звичайному режимі часто не дуже висока.

Під час знімання автомобіля, що рухається, ми можемо встановити витримку 1/100 і ISO близько 200 у професійному режимі та використовувати режим безперервного знімання.

Розфокусована фотографія

На камерах смартфонів автоматичний фокус і експозиція взаємопов’язані. Отже, коли ми фіксуємо фокус, експозиція також буде зафіксована. Це спричинить неточну експозицію під час знімання віддалених сцен.

Тому ми повинні пересунути точку фокусування вліво в професійному режимі, щоб зробити зображення розмитим. Потім ми можемо налаштувати експозицію фотографії за допомогою ISO та затвора.

Глосарій камери смартфона

ISO (чутливість): збільшення значення ISO робить зображення яскравішим за слабкого освітлення. Однак у той же час на темних ділянках фотографії буде помітна зернистість або шум. Тому майте на увазі: чим менше значення ISO, тим менше шумів на фотографії та чіткіше зображення.

ISO

EV (компенсація експозиції): якщо потягнути ліворуч, то зображення стане темнішим, а якщо потягнути праворуч, то стане яскравішим. При цьому значення ISO і витримки також зміняться.

EV

Камера смартфона має три способи фокусування: AF-S, AF-C і MF.

методи фокусування

AF-C (автофокус): телефон автоматично налаштовує точку фокусування відповідно до змін навколишнього середовища.

AF-S (один фокус): зміни середовища не вплинуть на точку фокусування камери після клацання для фокусування.

MF (ручне фокусування): ми можемо перетягувати лінійку фокусування, щоб контролювати відстань фокусування. Перетягніть його ліворуч, щоб сфокусуватися на близькій відстані, і перетягніть праворуч, щоб сфокусуватися на великій відстані.

Існує також три способи вимірювання:

Матричне вимірювання: виконайте середнє вимірювання в середовищі знімання, щоб отримати фотографію з відносно середньою експозицією. Підходить для знімання пейзажів.

матричне вимірювання в камері смартфона

Вимірювання по центру: камера виконує точкове вимірювання в центрі кадру, щоб отримати фотографію з трохи темнішими краями посередині.

центр вимірювання в камері смартфона

Точковий замір: камера вимірює освітленість у певній точці екрана, щоб отримати фотографію з помітним об’єктом, яка підходить для знімання силуетів або пелюсток із великим контрастом між світлим і темним.

точковий замір

Вибір формату фото

JPG: за допомогою технології пікселів «чотири в одному» фотографії з роздільною здатністю 48 Мп стискаються до 12 Мп. Тож ви отримаєте чіткіші фотографії за нормальних умов освітлення.

JPG-L: це повнопіксельний формат. Таким чином, ви можете отримати більше деталей при хорошому освітленні. Однак ефект фотографій не такий хороший, як у форматі JPG, якщо недостатньо світла.

RAW: цей формат може зберігати найбільш оригінальні фотодані. Оригінальна фотографія має більше місця для подальшої обробки, але дані для зберігання фотографій великі. Крім того, він повинен пройти багато етапів постобробки. Тому це в основному для професіоналів.

What’s your Reaction?
Cool
2
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Как использовать камеру смартфона

Компьютерная фотография позволяет каждому делать удивительные фотографии с помощью смартфонов.  Однако это не так разумно, как может показаться.  К примеру, во многих случаях они могут быть не в состоянии воспроизвести настоящие цвета, эффект размытия может не работать хорошо для сложных сцен, и, что видится чаще, существуют только смартфоны, которые могут делать хорошие ночные фотографии.  Есть все основания утверждать, что нынешние камеры смартфонов не так зрелы, как вы думаете.

Есть разные причины, почему современные мобильные камеры не способны делать реалистичные фотографии и не справляются с конкретными сценами:

 1. Алгоритмы чрезмерной визуализации приводят к чрезмерной яркости на ночных снимках.
 2. Фотографии с яркими цветами обладают более высокой насыщенностью.
 3.  Функции украшения больше сосредоточены на маркетинге, чем на подлинном цветовом воспроизведении.
 4. Обычно и основной, и сверхшироугольный объективы являются широкоугольными датчиками.  (Когда «край удлиненный, а середина сжата», мы называем их широкоугольными объективами.)
 5. Наконец, на экране телефона будут отображаться цвета, не имеющие ничего общего с реальными цветами.  Так что одно и то же фото будет выглядеть по-разному на разных экранах.

Как решить проблемы с камерой смартфона?

 1. Выключите режим съемки AI

Почти все смартфоны, выпущенные через несколько лет, имеют специальную функцию искусственного интеллекта, кроме iPhone.  Его цель – распознать сцену и провести целенаправленную оптимизацию.  Честно говоря, ни один из современных телефонов не может точно восстановить реальную сцену.  Когда он включен, фотографии всегда яркие.

 1. Используйте родную программу камеры

Вы знаете, что каждый изготовитель смартфонов имеет собственное приложение для камеры.  В общем, все они хорошие.  Но программное обеспечение хорошо работает только для конкретного оборудования.  Поэтому одно приложение для камеры, точно работающее на конкретном бренде, может дать ужасные результаты на другом.  В этом смысле, возможно, GCam является исключением.  Но в остальных случаях мы не рекомендуем использовать программы других производителей.

Это особенно верно для фронтальных камер, которые обычно имеют более низкое разрешение и имеют больше оптимизации в приложении.

 1. Пройдите несколько курсов фотографии

Говоря это, мы не только подразумеваем, что вы должны иметь определенные знания об эффектах света и тени, но также знать, как работают разные линзы.  Например, края будут растянуты, когда объект находится в центре дисплея.

 1. Используйте профессиональный режим правильно

Большинство камер смартфонов имеют так называемый Pro Mode.  Если нет, вы можете получить его через App Market.  Например, пользователи iPhone могут скачать ProCam из App Store.  Профессиональный режим может вручную управлять требуемыми параметрами съемки и уменьшить вмешательство алгоритмов ИИ.

Мы рекомендуем использовать профессиональный режим в следующих ситуациях:

Пейзажная фотография

Чтобы сделать хорошую пейзажную фотографию, вы должны иметь хорошее положение камеры, время и метод постобработки.

Альбомний режим

Попытаться зафиксировать реальную сцену лучше, если вы новичок в этой области.  Это оставит больше места для дальнейшей обработки.

В профессиональном режиме установка формата фотографии на формат RAW может максимально сохранить исходные данные камеры.  Кроме того, он получит больший динамический диапазон и настроит параметры экспозиции в соответствии с погодными условиями.

Фотография звездного неба

Мы предполагаем, что вы знакомы с режимом съемки звездного неба на большинстве телефонов.  К сожалению, не все камеры смартфонов могут показать хорошие результаты.

режим зоряне небо

Причина в том, что камере смартфона будет трудно фокусироваться на далеких звездах в темноте.  Чтобы устранить эту проблему, во-первых, мы можем увеличить ISO, чтобы улучшить яркость изображения;  во-вторых, мы можем использовать ручную фокусировку.  После этого мы можем настроить ISO до 800, когда достигнем нужного фокуса.  Время затвора не должно превышать 30 секунд.  Иначе образуется мазок.  Снизьте ISO, если фотография слишком яркая, и уменьшите выдержку, если звезды размазаны.

Ночной вид на город

Есть два варианта съемки ночных сцен города.  Одним из них есть режим ночной сцены.  Камера использует схожий метод стека, чтобы представить фотографию с деталями в темноте и невыполненными светлыми участками.  Но вы должны знать, что эффект от этой фотографии будет отличаться от того, что мы видим невооруженным глазом.

Камера смартфона Huawei 40 Pro

Второй способ – профессиональный режим.  Для использования профессионального режима для съемки сцен ночного города необходимо подготовить штатив.  Во время съемки уменьшите ISO до 100, чтобы уменьшить шум изображения.  Время затвора составляет около 1 секунды.  Конечно, вам нужно настроить время затвора в соответствии со средой сцены.

Спортивный снимок

В условиях слабого освещения камера позаботится об экспозиции всей фотографии.  Поэтому вероятность захвата движения в обычном режиме часто не слишком высока.

При съемке движущегося автомобиля мы можем установить выдержку 1/100 и ISO около 200 в профессиональном режиме и использовать режим непрерывной съемки.

Расфокусированная фотография

На камерах смартфонов автоматический фокус и экспозиция взаимосвязаны.  Итак, когда мы фиксируем фокус, экспозиция также будет зафиксирована.  Это приведет к неточной экспозиции во время съемки удаленных сцен.

Поэтому мы должны переместить точку фокусировки влево в профессиональном режиме, чтобы сделать изображение размытым.  Затем можно настроить экспозицию фотографии с помощью ISO и затвора.

Глоссарий камеры смартфона

ISO (чувствительность): увеличение значения ISO делает изображение ярче слабого освещения.  Однако в то же время на темных участках фотографии будет заметна зернистость или шум.  Поэтому имейте в виду: чем меньше значение ISO, тем меньше шумов на фотографии и более четкое изображение.

ISO

EV (компенсация экспозиции): если потянуть налево, то изображение станет темнее, а если потянуть направо, то станет ярче.  При этом значения ISO и выдержки изменятся.

EV

Камера смартфона имеет три способа фокусировки: AF-S, AF-C и MF.

методи фокусування

AF-C (автофокус): телефон автоматически настраивает точку фокусировки в соответствии с изменениями окружающей среды.

AF-S (один фокус): изменение среды не повлияет на точку фокусировки камеры после щелчка фокусировки.

MF (ручная фокусировка): мы можем перетаскивать линейку фокусировки, чтобы контролировать расстояние фокусировки.  Перетащите его влево, чтобы сфокусироваться на близком расстоянии, и перетащите вправо, чтобы сфокусироваться на большом расстоянии.

Существует также три способа измерения:

Матричный замер: выполните среднее измерение в среде съемки, чтобы получить фотографию с относительно средней экспозицией.  Подходит для съемки пейзажей.

матричне вимірювання в камері смартфона

Измерение по центру: камера выполняет точечное измерение в центре кадра, чтобы получить фотографию с более темными краями посередине.

центр вимірювання в камері смартфона

Точечный замер: камера измеряет освещенность в определенной точке экрана, чтобы получить фотографию с заметным объектом, подходящую для съемки силуэтов или лепестков с большим контрастом между светлым и темным.

точковий замір

Выбор формата фото

JPG: с помощью технологии пикселей «четыре в одном» фотографии с разрешением 48 Мп сжимаются до 12 Мп.  Вы получите более четкие фотографии при нормальных условиях освещения.

JPG-L – это полнопиксельный формат.  Таким образом, вы можете получить больше деталей при хорошем освещении.  Однако эффект фотографий не так хорош, как в формате JPG, если недостаточно света.

RAW: этот формат может хранить самые оригинальные фотоданные.  Оригинальная фотография имеет больше места для дальнейшей обработки, но данные для хранения фотографий велики.  Кроме того, он должен пройти многие этапы постобработки.  Потому это в основном для профессионалов.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua