Як вибрати мережевий кабель для хорошої швидкості інтернету

Часто вважають, що повільний доступ до Інтернету, зависання відеоконференцій та інші проблеми з мережею пов’язані зі зниженою швидкістю мережі. Однак у чому причина низької швидкості мережі? Це помилка роутера? Або широкосмуговий зв’язок не потужний? Або, можливо, ви просто використовуєте неправильний мережевий кабель. У ланці передачі мережевого сигналу мережевий кабель є ланкою, яку найпростіше не помітити. Однак мережевий кабель — це міст, що з’єднує різні пристрої. Якщо мережевий кабель вибрано неправильно, це також вплине на швидкість передачі даних мережі на обох кінцях пристроїв. Наприклад, маршрутизатор має швидкість 1000 Мбіт/с, а широкосмуговий зв’язок — 500 Мбіт/с. Якщо використовується мережевий кабель зі швидкістю 100 Мбіт/с, кінцева швидкість мережі становить лише 100 Мбіт/с.

Мережевий кабель

Класи мережевих кабелів

Зараз мережеві кабелі на ринку представлені в основному п’ятьма категоріями.

  • Категорія 5
  • Категорія 6
  • Категорія 7
  • Категорія 8

Мережевий кабель

Категорія 5 і попередні кабелі поступово залишають ринки. Це пояснюється їх низькою швидкістю передачі даних. Їх швидкість передачі не може задовольнити вимоги побутового широкосмугового зв’язку.

Категорія 5

На зовнішньому боці кабелю є позначка CAT.5E. Максимальна частота передачі цих кабелів становить 100 МГц. Це може забезпечити швидкість передачі 1000 Мбіт/с на відстані 100 метрів і підходить для гігабітних мереж.

Категорія 6

На зовнішньому боці мережевого кабелю є позначка CAT.6. Максимальна частота передачі становить 250 МГц, що може відповідати швидкості передачі 1000 Мбіт/с на відстані 100 метрів. Він також підходить для гігабітних мереж. Щоб краще зменшити перехресні перешкоди, більшість кабелів Категорії 6 додають скелет перехресної ізоляції. Порівняно з категорією 5e, діаметр серцевини дроту категорії 6 більший. Він має стабільну передачу, відстань довша, а продуктивність краща. Кваліфіковані кабелі категорії 6 можуть підтримувати мережі 10 Gigabit в межах 55 метрів.

Також є кабель із маркуванням CAT.6A на зовнішній стороні кабелю. Максимальна частота передачі становить 500 МГц, а максимальна швидкість передачі в межах 100 метрів може досягати 10 Гбіт/с. Він підтримує до 10 гігабітних мереж. Що стосується деяких мережевих кабелів, позначених як CAT.6E, вони не належать до категорії стандартних мережевих кабелів. Ефективність передачі не може бути гарантована.

Категорія 7

На зовнішньому боці мережевого кабелю є позначка CAT.7. Максимальна частота передачі – 600 МГц. Крім того, максимальна швидкість передачі в межах 100 метрів може досягати 10 Гбіт/с. Ці кабелі також підтримують до 10 гігабітних мереж. Кабелі категорії 7 почали застосовувати подвійне екранування. Це може краще боротися із загасанням сигналу та перехресними перешкодами.

Категорія 8

На зовнішній стороні мережевого кабелю є позначка CAT.8, надвисока смуга пропускання 2000 МГц, а максимальна швидкість передачі даних може досягати 40 Гбіт/с, але вона обмежена відстанню передачі 30 метрів, тому зазвичай використовується для коротких дистанційне підключення серверів, комутаторів, патчпанелей та іншого обладнання.

Мережевий кабель

Тип екранування кабелю

Усі типи мережевих кабелів, згадані вище, є крученими парами. Вони утворені парою ізольованих провідників, намотаних проти годинникової стрілки. Такий спосіб намотування один одного може зменшити перешкоди сигналу. Чим щільніше намотані дроти, тим сильніше перешкодозахисна здатність. Щоб ще більше посилити здатність захисту від перешкод, деякі мережеві кабелі також збільшать екранувальний шар. Залежно від шару екранування кабелі бувають двох типів. Розрізняють екрановану виту пару (STP) і неекрановану виту пару (UTP).

Екранована вита пара (STP)

Екранована кручена пара додає один або кілька металевих екранувальних шарів в ізоляційну оболонку. Металевий захисний шар може зменшити випромінювання та захистити від перешкод. Він захищає електромагнітний сигнал від зовнішнього світу. Однак він також блокує електромагнітний витік самого кабелю. Тому якість передачі сигналу по витій парі з екранувальним шаром вище. Крім того, він також має хороші показники конфіденційності. Однак ціна екранованих кабелів вища, а процес монтажу складніший.

Мережевий кабель

Подвійне екранування, згадане вище, означає, що кожна пара жил має незалежний екранувальний шар. Зовнішні шари мають один або кілька захисних шарів. Як показано на малюнку вище, кожна пара провідників має шар екранування з алюмінієвої фольги. Це зменшує загасання сигналу та перехресні перешкоди. Зовнішній шар також має шар металевого плетеного екрана. Це може зменшити вплив зовнішніх магнітних полів і сигналів. Це також може збільшити силу тяги троса.

Неекранована вита пара (UTP)

Неекранована вита пара лише обгорнута шаром ізоляційної гумової оболонки. Він не має металевого екранувального матеріалу. Характеризується легкістю, малим загальним діаметром дроту. Цей кабель також легко згинати, має гнучку мережу та відносно дешевий.

кабель

Як вибрати кабель для домашньої мережі

Вибрати мережевий кабель не так складно, як багато хто вважає. Простіше кажучи, чим вищий рівень кабелю, тим якісніший кабель. Крім того, чим вищий рівень, тим більший діаметр жили та інших компонентів (екранувальний шар, поперечна рама тощо). Таким чином, чим вищий рівень кабелю, тим краща продуктивність і, звичайно, вища ціна.

дріт

Тож коли ми обираємо кабелі, чи варто купувати дорожчі?

Якщо використовується екранований мережевий кабель, це може відігравати позитивну роль, лише якщо обидва кінці мережевого кабелю належним чином заземлені. Це вимагає, щоб мережеве обладнання та кристалічні головки, патч-панелі, порти тощо на лінії могли бути заземлені. Конструкція кабелю також повинна мати хорошу систему заземлення. Екранований дріт також може добре екранувати перешкоди та забезпечити продуктивність передачі. Якщо заземлення неправильне, екранувальний шар може створювати перешкоди. Це може стати найбільшим джерелом перешкод у самій лінії електропередачі.

Надшвидкісні мережеві кабелі категорій 7 і 8 мають подвійне екранування. Загальний діаметр дроту відносно товстий, а кабель дуже жорсткий. Зігнути кабель нелегко, а вартість висока. Однак комплексного сильного втручання в домашню обставу немає. З усім тим, якщо вам потрібно зігнути дріт, вам слід уникати кабелів категорії 7 і категорії 8. Важливо відзначити, що для передачі на короткі відстані достатньо кабелю категорії 5. Якщо вам потрібна більша швидкість і більша стабільна відстань передачі, ви можете вибрати неекранований кабель категорії 6 або категорії 6e.

дріт

Висновок

Для домашнього використання достатньо неекранованих кабелів категорії 5e, категорії 6 або категорії 6e. Якщо використовуються екрановані кабелі, проблеми із заземленням кожного пристрою та порту потрібно вирішувати належним чином. Крім того, вибирайте мережеві кабелі марок, які продаються через офіційні канали. Мережевий кабель, куплений у придорожньому магазині, може навіть не мати офіційного логотипа. Таким чином, немає гарантії на якість кабелю.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua

Как выбрать сетевой кабель для хорошей скорости интернета

Часто считают, что медленный доступ в Интернет, зависание видеоконференций и другие проблемы с сетью связаны с пониженной скоростью.  Однако в чем причина низкой скорости сети?  Это ошибка роутера?  Или широкополосная связь не мощна?  Или, возможно, вы просто используете неверный сетевой кабель.  В звене передачи сетевого сигнала сетевой кабель является звеном, которое проще не заметить.  Однако сетевой кабель – это мост, соединяющий различные устройства.  Если сетевой кабель выбран неправильно, это также повлияет на скорость передачи данных сети на обоих концах устройств.  К примеру, маршрутизатор имеет скорость 1000 Мбит/с, а широкополосная связь – 500 Мбит/с.  Если используется сетевой кабель со скоростью 100 Мбит/с, конечная скорость сети составляет всего 100 Мбит/с.

Мережевий кабель

Классы сетевых кабелей

Сейчас сетевые кабели на рынке представлены в основном пятью категориями.

  • Категория 5
  • Категория 6
  • Категория 7
  • Категория 8

Мережевий кабель

Категория 5 и предыдущие кабели постепенно покидают рынки.  Это объясняется их низкой скоростью передачи данных.  Их скорость передачи данных не может удовлетворить требования бытовой широкополосной связи.

Категория 5

На наружной стороне кабеля имеется отметка CAT.5E.  Максимальная частота передачи данных кабелей составляет 100 МГц.  Это может обеспечить скорость передачи данных 1000 Мбит/с на расстоянии 100 метров и подходит для гигабитных сетей.

Категория 6

На наружной стороне сетевого кабеля имеется отметка CAT.6.  Максимальная частота передачи составляет 250 МГц, что может соответствовать скорости передачи 1000 Мбит/с на расстоянии 100 метров.  Он также подходит для гигабитных сетей.  Чтобы лучше уменьшить перекрестные помехи, большинство кабелей Категории 6 добавляют скелет перекрестной изоляции.  По сравнению с категорией 5e диаметр диаметра проволоки категории 6 больше.  Он имеет стабильную передачу, расстояние длиннее, а производительность лучше.  Квалифицированные кабели категории 6 могут поддерживать сети 10 Gigabit в пределах 55 метров.

Также имеется кабель с маркировкой CAT.6A на внешней стороне кабеля.  Максимальная частота передачи составляет 500 МГц, а максимальная скорость передачи данных в пределах 100 метров может достигать 10 Гбит/с.  Он поддерживает до 10 гигабитных сетей.  Что касается некоторых сетевых кабелей, обозначенных как CAT.6E, то они не относятся к категории стандартных сетевых кабелей.  Эффективность передачи не может быть гарантирована.

Категория7

На наружной стороне сетевого кабеля имеется отметка CAT.7.  Максимальная частота передачи – 600 МГц.  Кроме того, максимальная скорость передачи данных в пределах 100 метров может достигать 10 Гбит/с.  Эти кабели также поддерживают до 10 гигабитных сетей.  Кабели категории 7 начали использовать двойное экранирование.  Это может лучше бороться с затуханием сигнала и перекрестными помехами.

Категория 8

На внешней стороне сетевого кабеля имеется отметка CAT.8, сверхвысокая полоса пропускания 2000 МГц, а максимальная скорость передачи данных может достигать 40 Гбит/с, но она ограничена расстоянием передачи 30 метров, поэтому обычно используется для коротких дистанционных подключений серверов, коммутаторов, патч панелей другого оборудования.

Мережевий кабель

Тип экранирования кабеля

Все типы сетевых кабелей, упомянутые выше, представляют собой витые пары.  Они образованы парой изолированных проводников, намотанных против часовой стрелки.  Такой способ намотки друг друга может снизить помехи сигнала.  Чем плотнее намотаны провода, тем сильнее помехозащитная способность.  Чтобы еще больше усилить защиту от помех, некоторые сетевые кабели также увеличат экранированный слой.  В зависимости от слоя экранирования кабели бывают двух типов.  Различают экранированную витую пару (STP) и неэкранированную витую пару (UTP).

Экранированная витая пара (STP)

Экранированная витая пара добавляет один или несколько металлических экранирующих слоев в изоляционную оболочку.  Металлический защитный слой может снизить излучение и защитить от помех.  Он защищает электромагнитный сигнал от внешнего мира.  Однако он также блокирует электромагнитную утечку самого кабеля.  Поэтому качество передачи сигнала по витой паре с экранирующим слоем выше.  Кроме того, у него также есть хорошие показатели конфиденциальности.  Однако цена экранированных кабелей выше, а процесс монтажа более сложный.

Мережевий кабель

Двойное экранирование, упомянутое выше, означает, что каждая пара жил имеет независимый экранирующий слой.  Наружные слои имеют один или несколько слоев защиты.  Как показано на рисунке выше, каждая пара проводников имеет слой экранирования из алюминиевой фольги.  Это уменьшает затухание сигнала и перекрестные помехи.  Наружный слой также имеет слой плетеного металлического экрана.  Это может снизить влияние внешних магнитных полей и сигналов.  Это также может увеличить силу тяги.

Неэкранированная витая пара (UTP)

Неэкранированная витая пара лишь обернута слоем изоляционной резиновой оболочки.  У него нет металлического экранированного материала.  Характеризуется легкостью, малым общим диаметром проволоки.  Этот кабель также легко сгибается и относительно дешевый.

кабель

Как выбрать кабель для домашней сети

Вибрати мережевий кабель не так складно, як багато хто вважає. Простіше кажучи, чим вищий рівень кабелю, тим якісніший кабель. Крім того, чим вищий рівень, тим більший діаметр жили та інших компонентів (екранувальний шар, поперечна рама тощо). Таким чином, чим вищий рівень кабелю, тим краща продуктивність і, звичайно, вища ціна.

дріт

Итак, когда мы выбираем кабели, стоит ли покупать более дорогие?

Если используется экранированный сетевой кабель, это может играть положительную роль, только если оба конца сетевого кабеля должным образом заземлены.  Это требует, чтобы сетевое оборудование и кристаллические головки, патч-панели, порты и т.п. на линии могли быть заземлены.  Конструкция кабеля должна иметь хорошую систему заземления.  Экранированная проволока также может хорошо экранировать помехи и обеспечить производительность передачи.  Если заземление неправильно, экранирующий слой может создавать помехи.  Это может стать самым большим источником помех в самой линии электропередачи.

Сверхскоростные сетевые кабели категорий 7 и 8 имеют двойное экранирование.  Общий диаметр проволоки относительно толстый, а кабель очень жесткий.  Согнуть кабель нелегко, а стоимость высока.  Однако комплексного сильного вмешательства в домашнее положение нет.  Со всем тем, если вам нужно согнуть проволоку, следует избегать кабелей категории 7 и категории 8. Важно отметить, что для передачи на короткие расстояния достаточно кабеля категории 5. Если вам нужна большая скорость и большее стабильное расстояние передачи, вы можете выбрать неэкранированный кабель категории 6 или категории 6e.

дріт

Вывод

Для домашнего использования достаточно неэкранированных кабелей категории 5e, категории 6 или категории 6e.  При использовании экранированных кабелей необходимо устранить проблемы с заземлением каждого устройства и порта.  Кроме того, выбирайте сетевые кабели марок, продаваемых через официальные каналы.  Сетевой кабель, купленный в придорожном магазине, может даже не иметь официального логотипа.  Таким образом, нет гарантии качества кабеля.

 

 

 

 

What’s your Reaction?
Cool
3
Cool
Happy
2
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua