Інвестиції в Metaverse значно перевищують iPhone, Android і автомобілі без водія

Згідно з повідомленнями, Meta Platforms витратить щонайменше 70 мільярдів доларів на ставку на Metaverse. Чи стане це найбільш прибутковою ямою в історії індустрії технологій? Така можливість дійсно є. Попри те, що генеральний директор Meta Марк Цукерберг неодноразово заявляв, що Metaverse відкриє «нову главу» Інтернету, не важко озирнутися в історію, щоб виявити, що такі величезні інвестиції в нову технологічну платформу мають рідкісний прецедент. За словами самого Цукерберга, ставка окупиться лише «до кінця десятиліття». Іншими словами, принаймні ще вісім років для Meta, щоб потенційно отримати переваги. У зв’язку з цим постає запитання: чи достатньо доходів Meta, щоб виправдати інвестиції?

Метавсесвіт

Найкращий спосіб оцінити це — порівняти ставки Meta з інвестиціями інших технологічних компаній у нові платформи. Дивно, попри те, що Apple і Google раніше розробили революційні нові технології, такі як iPhone та Android, їхні інвестиції набагато нижчі, ніж Meta. Але і для Apple, і для Google ці інвестиції стали величезним успіхом. Apple і Google продовжують інвестувати в розробку нових технологій. Однак вони інвестують у продукцію після перевірки прийнятності на ринку, і віддача є більш імовірною.

Інвестиції в Metaverse є найбільшими на сьогодні

Найближче до ставок у метавсесвіті Meta — це безпілотні автомобілі та замовлення поїздок. Перший залучив такі гіганти, як Alphabet і General Motors, тоді як другий був піонером таких компаній, як Uber і Lyft. Варто зазначити, що сума інвестицій у ці проєкти все ще менша, ніж інвестиції Meta в Metaverse, і вони здійснюються кількома компаніями.

Метавсесвіт

Жодна з наведених вище компаній не розкрила загальні показники інвестицій, але Meta, можливо, розкрила найбільше. Чесно кажучи, ми повинні просто порівняти інвестиції до того, як продукт буде офіційно комерціалізований. Це допоможе краще оцінити, чи є проєкт метавсесвіту Meta економічно ефективним. Хоча Meta вже почала продавати гарнітури віртуальної реальності (VR), концепція метавсесвіту все ще перебуває на ранніх стадіях розробки. Цукерберг вважає, що ця технологія створить «цифровий світ», де люди зможуть відчувати присутність інших, де б вони не були. Потенційні сценарії застосування включають соціальну взаємодію, роботу та продаж різних цифрових продуктів.

Замовлення поїздок не враховується, оскільки основна увага приділяється інвестиціям перед запуском, навіть попри те, що галузь за будь-якими показниками спалює гроші – такі гравці, як Uber, лише зараз повільно повертаються. Інвестиції Meta також підіймають важливе питання: чи може створена компанія створити нові ринки з величезними інвестиціями? У минулому такі нові ринки часто створювали стартапи.

Meta робить те, чого не роблять великі компанії

Маргарет О’Мара, професор американської історії в Університеті Вашингтона, сказала: «Підхід Meta є новим, тому що вони роблять те, що великий бізнес намагався зробити в минулому». О’Мара каже, що великим компаніям часто важко створювати нові ринки, оскільки їхні величезні ресурси можуть стати каменем спотикання, а не допомогти. «Через велику кількість ресурсів він недостатньо гнучкий», — сказала вона. «Компанії можуть стати занадто конформістськими». Однак О’Мара також зазначає, що «з довгострокової перспективи впливу на економіку інвестувати багато грошей у дослідження майбутнього та побудову захопливих нових ринків усе ще краще, ніж викуп акцій».

Ось огляд найпривабливіших інвестицій технологічної галузі в нові технології за останні 15 років. Зауважте, однак, що ці цифри є початковими інвестиціями та без коригування інфляції.

1. Метавсесвіт

 • Загальна кількість потенційних інвестицій: 70 мільярдів доларів
 • Результат: невідомий

Підрозділ Meta Reality Labs відповідає за обладнання доповненої та віртуальної реальності для Metaverse. Reality Labs опублікувала операційний збиток у розмірі 21 мільярда доларів США з 2019 по 2021 рік, а річний збиток – 10 мільярдів доларів. Reality Labs втратила $5,76 млрд у першій половині 2022 року. Це говорить про те, що цього року підрозділ втратить ще більше. Проте в останні місяці Meta обмежила витрати між підрозділами.

Метавсесвіт

«Ми збираємося інвестувати та втратити багато грошей протягом наступних 3-5 років», — сказав Цукерберг на щорічних зборах акціонерів Meta цього року. Якщо припустити, що Meta інвестує щонайменше 10 мільярдів доларів на рік протягом наступних 5 років, інвестиції в такі проєкти, як обладнання та програмне забезпечення, досягнуть 70 мільярдів доларів до 2026 року. Але це лише консервативні цифри. Насправді їхні інвестиції на початку 2030-х років можуть легко наблизитися до 100 мільярдів доларів.

Інвестиції Meta також можна виміряти витратами на дослідження та розробки. Це вже становить 30% від загального доходу компанії у другому кварталі, що значно перевищує більшість технологічних гігантів.

2. Apple iPhone

 • Загальна сума інвестицій: до 3,4 мільярда доларів
 • Виплата: Продажі iPhone склали 1,6 трильйона доларів США та ростуть

За словами Стіва Джобса у 2010 році, Apple працює над iPhone з початку 2000-х років. Спочатку інженери компанії розробили сенсорний екран для планшета. Однак Джобс стверджує, що вважав, що застосувати екран на телефоні було б перспективним. Таким чином він скорегував напрямок проєкту.

IPhone 14

За роки до появи iPhone витрати Apple на дослідження та розробки з 2002 по 2007 рік становили 3,4 мільярда доларів. У деякі з цих років припадає до 8% від загального доходу Apple, але цей відсоток почав зменшуватися зі збільшенням доходу Apple. Хоча ця цифра також містить інші елементи поза iPhone, вона дає нам приблизне уявлення про розмір інвестицій в iPhone. Згідно з повідомленнями, інвестиції в перше покоління iPhone можуть перевищити 150 мільйонів доларів.

Тут немає розрахунку інвестицій Apple у наступні версії iPhone після випуску iPhone першого покоління. Якщо врахувати це, то вона має бути значно більшою за 3,4 мільярда доларів. Але подальших продажів iPhone достатньо, щоб підтвердити подальші дослідження та розробки. Насправді витрати Apple на дослідження та розробки у відсотках від доходу впали до 2,7% у 2010 році. У 2016 році вони становили 3%, але зараз удвічі більше.

3. Google Android

 • Приблизний загальний обсяг інвестицій: до кількох сотень мільйонів доларів
 • Повернення: Принаймні десятки мільярдів доларів доходу

Google також відносно мало інвестував у розробку Android. Цю мобільну операційну систему, швидше за все, вирішили розробити, щоб наздогнати Apple. Це правда, принаймні в очах Джобса – згідно з біографією Джобса, він стверджував, що Android був «краденим продуктом». Google купив стартап Android, щоб почати проєкт, але це не коштувало багато. У 2005 році, коли Google придбала Android, компанія здійснила 15 придбань на загальну суму 130 мільйонів доларів готівкою та акціями. Однак їх не вказували окремо, оскільки вони були невеликими.

Android

З 2005 по 2008 рік Google витратив 6,7 мільярда доларів на дослідження та розробки в рік випуску Android. За словами колишнього керівника, коли був випущений перший телефон Android, внутрішня команда Android Android налічувала менше ніж 100 осіб. Як і Apple, Google продовжує інвестувати в Android, щороку додаючи в систему нові функції. Однак Android також зробив великий внесок у доходи компанії від реклами.

У 2016 році Oracle оцінив, що дохід Android досягне 31 мільярда доларів США, що внесе 22 мільярди доларів у прибуток Google. Основним джерелом доходу є реклама на пристроях Android і комісія за цифрові транзакції з Play Store. За оцінками, Google буде платити щонайменше 10 мільярдів доларів на рік, щоб стати пошуковою системою за замовчуванням у браузері Apple Safari. Безсумнівно, Google заплатив би Apple та іншим розробникам мобільних операційних систем більше, якби не тримав у своїх руках картку Android.

4. Самокерований автомобіль

 • Приблизний загальний обсяг інвестицій: понад 27 мільярдів доларів
 • Повернення: Невеликий дохід

Наразі рівень спалювання готівки безпілотними транспортними засобами здається найближчим до Метавсесвіту. Але навіть якщо ці інвестиції розподілити між 30 компаніями, загальна сума все одно набагато менша, ніж інвестиції Meta у Metaverse.

автомобілі без водія

На початку 2020 року повідомлялося, що за останні кілька років 30 компаній інвестували щонайменше 16 мільярдів доларів у проєкти з безпілотними автомобілями. Відтоді ця цифра зросла до 27 мільярдів доларів. Як одна з шести ключових компаній, материнська компанія Google Alphabet Waymo, General Motors Cruise, Amazon Zoox, Argo AI, Motional і Apple разом інвестують щонайменше 4 мільярди доларів на рік. Alphabet має найбільші інвестиції в Waymo. На початку 2020 року повідомлялося, що на кінець 2019 року Waymo отримала загальні інвестиції в розмірі щонайменше 3,5 мільярда доларів США. Зараз вони оцінюються щонайменше в 5,5 мільярда доларів США, але після 13 років зростання компанія має дуже низький дохід. Тим часом Cruise, який контролюється General Motors, витратив щонайменше 5,5 мільярда доларів з моменту свого заснування у 2013 році та зараз отримує мізерні доходи від безпілотних послуг у Сан-Франциско.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Инвестиции в Metaverse значительно превышают iPhone, Android и автомобили без водителя

Згідно з повідомленнями, Meta Platforms витратить щонайменше 70 мільярдів доларів на ставку на Metaverse. Чи стане це найбільш прибутковою ямою в історії індустрії технологій? Така можливість дійсно є. Попри те, що генеральний директор Meta Марк Цукерберг неодноразово заявляв, що Metaverse відкриє «нову главу» Інтернету, не важко озирнутися в історію, щоб виявити, що такі величезні інвестиції в нову технологічну платформу мають рідкісний прецедент. За словами самого Цукерберга, ставка окупиться лише «до кінця десятиліття». Іншими словами, принаймні ще вісім років для Meta, щоб потенційно отримати переваги. У зв’язку з цим постає запитання: чи достатньо доходів Meta, щоб виправдати інвестиції?

Метавсесвіт

Лучший способ оценить это – сравнить ставки Meta с инвестициями других технологических компаний в новые платформы.  Удивительно, несмотря на то, что Apple и Google ранее разработали революционные новые технологии, такие как iPhone и Android, их инвестиции намного ниже, чем Meta.  Но и для Apple, и для Google эти инвестиции стали огромным успехом.  Apple и Google продолжают инвестировать в разработку новейших технологий.  Однако они инвестируют в продукцию после проверки приемлемости на рынке, и отдача более вероятно

Инвестиции в Metaverse являются самыми большими на сегодня

Ближе всего к ставкам в метавселенной Meta – это беспилотные автомобили и заказ поездок.  Первый привлек такие гиганты как Alphabet и General Motors, тогда как второй был пионером таких компаний, как Uber и Lyft.  Следует отметить, что сумма инвестиций в эти проекты все еще меньше, чем инвестиции Meta в Metaverse, и они производятся несколькими компаниями.

Метавсесвіт

Ни одна из приведенных выше компаний не раскрыла общие показатели инвестиций, но Meta, возможно, раскрыла больше всего.  Честно говоря, мы должны просто сравнить инвестиции до того, как продукт будет официально коммерциализирован.  Это поможет лучше оценить, является ли проект метавселенной Meta экономически эффективным.  Хотя Meta уже начала продавать гарнитуры виртуальной реальности (VR), концепция метамира все еще находится на ранних стадиях разработки.  Цукерберг считает, что эта технология создаст «цифровой мир», где люди смогут ощущать присутствие других, где бы они ни были.  Потенциальные сценарии применения включают в себя социальное взаимодействие, работу и продажу различных цифровых продуктов.

Заказ поездок не учитывается, поскольку основное внимание уделяется инвестициям перед запуском, несмотря на то, что отрасль по любым показателям сжигает деньги – такие игроки, как Uber, только сейчас медленно возвращаются.  Инвестиции Meta также затрагивают важный вопрос: может ли созданная компания создать новые рынки с огромными инвестициями?  В прошлом такие новые рынки часто создавали стартапы.

Meta делает то, чего не делают крупные компании

Маргарет О’Мара, профессор американской истории в Университете Вашингтона, сказала: «Подход Meta новый, потому что они делают то, что большой бизнес пытался сделать в прошлом».  О’Мара говорит, что крупным компаниям часто сложно создавать новые рынки, поскольку их огромные ресурсы могут стать камнем преткновения, а не помочь.  «Из-за большого количества ресурсов он недостаточно гибок», — сказала она.  Компании могут стать слишком конформистскими.  Однако О’Мара также отмечает, что «по долгосрочной перспективе влияния на экономику инвестировать много денег в исследование будущего и построение захватывающих новых рынков все еще лучше, чем выкуп акций».

Вот обзор наиболее привлекательных инвестиций технологической отрасли в новые технологии за последние 15 лет.  Однако, заметьте, что эти цифры являются первоначальными инвестициями и без корректировки инфляции.

 1. Metaverse

 • Общее количество потенциальных инвестиций: 70 миллиардов долларов
 • Результат: неизвестный

Подразделение Meta Reality Labs отвечает за оборудование дополненной и виртуальной реальности для Metaverse.  Reality Labs опубликовала операционный ущерб в размере 21 миллиарда долларов США с 2019 по 2021 год, а годовой ущерб – 10 миллиардов долларов.  Reality Labs потеряла $5,76 млрд в первой половине 2022 года.  Это говорит о том, что в этом году подразделение потеряет еще больше.  Однако в последние месяцы Meta ограничила расходы между подразделениями.

Метавсесвіт

“Мы собираемся инвестировать и потерять много денег в течение следующих 3-5 лет”, – сказал Цукерберг на ежегодном собрании акционеров Meta в этом году. Если предположить, что Meta инвестирует по меньшей мере 10 миллиардов долларов в год в течение следующих 5 лет, инвестиции в такие проекты как оборудование и программное обеспечение достигнут 70 миллиардов долларов к 2026 году. Но это только консервативные цифры. На самом деле, их инвестиции в начале 2030-х годов могут легко приблизиться к 100 миллиардам долларов.

Инвестиции Meta можно измерить затратами на исследования и разработки. Это уже составляет 30% общего дохода компании во втором квартале, что значительно превышает большинство технологических гигантов.

2. Apple iPhone

 • Общая сумма инвестиций: до 3,4 миллиарда долларов
 • Выплата: Продажи iPhone составили 1,6 триллиона долларов США и растут

По словам Стива Джобса в 2010 году, Apple работает над iPhone с начала 2000-х годов. Первоначально инженеры компании разработали сенсорный экран для планшета. Однако Джобс утверждает, что считал, что использовать экран на телефоне было бы перспективным. Таким образом, он скорректировал направление проекта.

IPhone 14

За годы до появления iPhone расходы Apple на исследования и разработки с 2002 по 2007 год составляли 3,4 миллиарда долларов. В некоторые из этих лет приходится до 8% общего дохода Apple, но этот процент начал уменьшаться с увеличением дохода Apple. Хотя эта цифра также содержит другие элементы вне iPhone, она дает нам примерное представление о размере инвестиций в iPhone. Согласно сообщениям, инвестиции в первое поколение iPhone могут превысить 150 миллионов долларов.

Здесь нет расчета инвестиций Apple в последующие версии iPhone после выпуска iPhone первого поколения. Если учесть это, то она должна быть значительно больше 3,4 миллиарда долларов. Но дальнейших продаж iPhone достаточно, чтобы подтвердить дальнейшие исследования и разработки. На самом деле, расходы Apple на исследования и разработки в процентах от дохода упали до 2,7% в 2010 году. В 2016 году они составляли 3%, но сейчас вдвое больше.

3. Google Android

 • Приблизительный общий объем инвестиций: до нескольких сотен миллионов долларов
 • Возврат: По крайней мере десятки миллиардов долларов дохода

Google тоже относительно мало инвестировал в разработку Android. Эту мобильную операционную систему, скорее всего, решили разработать, чтобы догнать Apple. Это правда, по крайней мере, в глазах Джобса – согласно биографии Джобса, он утверждал, что Android был «ворованным продуктом». Google купил стартап Android, чтобы начать проект, но это не стоило многое. В 2005 году, когда Google приобрела Android, компания совершила 15 приобретений на общую сумму 130 миллионов долларов наличными и акциями. Однако их не указывали по отдельности, поскольку они были невелики.

Android

С 2005 по 2008 год Google потратил 6,7 миллиарда долларов на исследования и разработки в год выпуска Android. По словам бывшего руководителя, когда был выпущен первый телефон Android, внутренняя команда Android Android насчитывала менее 100 человек. Как и Apple, Google продолжает инвестировать в Android, каждый год добавляя в систему новые функции. Однако Android также внес большой вклад в доходы компании от рекламы.

В 2016 году Oracle оценил, что доход Android достигнет 31 миллиарда долларов США, что внесет 22 миллиарда долларов в прибыль Google. Основным источником дохода является реклама на устройствах Android и комиссия по цифровым транзакциям из Play Store. По оценкам, Google будет платить минимум 10 миллиардов долларов в год, чтобы стать поисковой системой по умолчанию в браузере Apple Safari. Несомненно, Google заплатил бы Apple и другим разработчикам мобильных операционных систем больше, если бы не держал в своих руках карту Android.

4. Самоуправляемый автомобиль

 • Приблизительный общий объем инвестиций: более 27 миллиардов долларов
 • Возврат: Небольшой доход

В настоящее время уровень сжигания наличных беспилотными транспортными средствами кажется ближайшим к Метавселенной. Но даже если эти инвестиции распределить между 30 компаниями, общая сумма все равно намного меньше, чем инвестиции Meta в Metaverse.

автомобілі без водія

В начале 2020 года сообщалось, что за последние несколько лет 30 компаний инвестировали не менее 16 миллиардов долларов в проекты с беспилотными автомобилями.  С этого времени эта цифра выросла до 27 миллиардов долларов.  Как одна из шести ключевых компаний, материнская компания Google Alphabet Waymo, General Motors Cruise, Amazon Zoox, Argo AI, Motional и Apple вместе инвестируют не менее 4 миллиардов долларов в год.  Alphabet имеет самые большие инвестиции в Waymo.  В начале 2020 года сообщалось, что к концу 2019 года Waymo получила общие инвестиции в размере не менее 3,5 миллиарда долларов США.  Сейчас они оцениваются по меньшей мере в 5,5 миллиарда долларов США, но после 13 лет роста у компании очень низкий доход.  Тем временем Cruise, контролируемый General Motors, потратил не менее 5,5 миллиарда долларов с момента своего основания в 2013 году и сейчас получает скудные доходы от беспилотных услуг в Сан-Франциско.

What’s your Reaction?
Cool
1
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua