Google Chrome OS Flex перетворить старий PC або Mac на Chromebook

Компанія Google анонсувала безкоштовний програмний інструмент Chrome OS Flex — він може дати “друге життя” багатьом застарілим комп’ютерам. Користувачі зможуть скористатись опцією Chrome OS, завантаживши програмне забезпечення з USB-накопичувача для перевірки його можливостей або встановивши його на свій комп’ютер.

Рішення підійде тим, у кого є старий комп’ютер, який завантажує ОС повільно або навіть дуже повільно — очікується, що його можливостей буде достатньо для використання Chrome OS Flex. Інструмент сумісний як із ПК з Windows, так і з продуктами Apple. Фактично, він дозволяє безкоштовно перетворити ваш пристрій на Chromebook або Chromebox. Хоча Google просуває Flex як безкоштовне рішення для підприємств та навчальних закладів, його можуть використовувати приватні клієнти.

Google анонсує Chrome OS Flex, який перетворює старий ПК або Mac на Chromebook

Google Chrome OS Flex

Ядро Chrome OS Flex насправді відповідає тому, що використовується в Chrome OS і встановлено на справжніх Chromebook. Іншими словами, користувач отримує доступ до всіх можливостей операційної системи: Google Assistant, щомісячні оновлення та, звичайно ж, магазин Google Play.

Компанія вже надала ранній доступ до програмного забезпечення, отримати більш детальну інформацію та запросити завантаження «дистрибутива» можна на одному з сайтів Google. У компанії розуміють, що перехід зі звичайного комп’ютера на Chrome OS може виявитися непростим завданням для користувача, тому охочі зможуть завантажити Flex спочатку на USB-накопичувач, створивши завантажувальний диск – за інструкцією Google це буде можливо. Потім для проби запустити з флешки, а вже потім вирішити, чи варто переходити на нову ОС? За даними Google, система сумісна з комп’ютерами віком від 10 років.

По суті, Chrome OS Flex – це модифікована версія рішення CloudReady. У 2020 році Google придбала Neverware, розробника інструменту. Клієнти, які вже використовують CloudReady, отримають автоматичне оновлення до Chrome OS Flex, як тільки програмне забезпечення перейде до попередньої версії. За словами компанії, це відбудеться найближчими місяцями.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 5 оцінок, середнє 3.2 з 5 )
GizChina.Com.Ua