TikTok і YouTube — рекордсмени зі збору даних користувачів

Дослідження URL Genius показало, що TikTok і YouTube збирають більше даних, ніж будь-яка програма для соціальних мереж. Дослідження показало, що YouTube, відеосервіс, що належить Google, збирає дані в першу чергу для власної вигоди. Наприклад, це робиться для відстеження історії перегляду або розташування, щоб показувати користувачеві релевантну рекламу. Водночас TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, в основному дозволяє стороннім трекерам збирати дані, тому важко сказати, куди ця інформація йде і як вони її використовують.

TikTok і YouTube збирають більше даних, ніж будь-яка програма для соціальних мереж

ТикТок-2

У випадку зі сторонніми трекерами практично неможливо зрозуміти, хто збирає дані користувача і що це за інформація. Це можуть бути різні дані, включаючи інформацію про місцеперебування, а також особисту інформацію, до якої програма має доступ. Також відзначимо, що сторонні трекери можуть відстежувати активність користувача навіть після виходу з програми.

“Зараз споживачі не можуть бачити, які дані отримують сторонні мережі або як їх дані використовуватимуться”, — пишуть автори звіту.

У дослідженні URL Genius використовувалася функція запису активності програм, доступна на пристроях iOS. З її допомогою вдалося визначити, скільки різних доменів відстежують активність користувачів у програмах YouTube, TikTok, Twitter, Telegram, LinkedIn, Instagram, Facebook, Snapchat, Messenger та WhatsApp протягом однієї сесії. YouTube та TikTok встановили по 14 мережевих контактів кожен, що значно більше, ніж в інших програм, у яких в середньому всього 6 мережевих підключень.

Також вдалося встановити, що до сервісу належать 10 YouTube-трекерів. Це означає, що платформа в основному відстежує активність користувачів у своїх інтересах. При цьому чотири трекери передавали дані третій стороні. У випадку з TikTok 13 з 14 трекерів поділилися даними з третіми особами й відстеження не припинялося, навіть якщо користувач не давав дозволу налаштування програми.

TikTok в минулому піддавався критиці за збір та використання даних користувача, особливо у разі неповнолітніх користувачів платформи. Торік у політиці конфіденційності TikTok згадувалося, що TikTok може передавати власні дані материнської компанії сервісу, хоча були заяви про те, що платформа дотримувалася заходів безпеки для «захисту конфіденційності даних користувача».

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 6 оцінок, середнє 3 з 5 )
GizChina.Com.Ua