Продажі комп’ютерів досягли рівня 2012 року, але почнуть падати

Дослідницька компанія Canalys заявила вчора, що постачання комп’ютерів у 2021 році зросло на 15% у порівнянні з попереднім звітним періодом. Аналітики IDC теж мають свою статистику. За їхніми даними, минулого року ринок ПК зріс на 14,8%. Примітно, що відвантаження десктопів, ноутбуків та робочих станцій досягли рекордного значення з 2012 року — саме тоді були порівнянні обсяги продажів, а потім почалося багаторічне зниження.

За даними IDC, у порівнянні з 2017 роком, який став найгіршим для комп’ютерного ринку роком, відвантаження зросли на 34% до 349 млн одиниць (341 млн за статистикою Canalys). Це відмінний показник для сектора, який інвестори тривалий час вважали досить депресивним, оскільки смартфони стали найважливішим та основним продуктом на ринку електроніки.

Відновленню ринку активно сприяли численні локдауни, пов’язані з пандемією COVID-19 – тисячі домогосподарств та компаній закупили нові ноутбуки та ПК для дистанційного навчання школярів та організації віддаленої роботи. Примітно, що ажіотаж припав на рік найгострішого дефіциту чипів, який торкнеться більшості промислових секторів світу.

Продажі комп'ютерів досягли рівня 2012 року, але почнуть падати

Продаж комп’ютерів злетів до рівня 2012 року, але після пандемії почне падати

Деякі експерти передбачали, що великі продажі комп’ютерів не продовжаться після пандемії. За прогнозами IDC, у 2022 році на цьому ринку відбуватиметься уповільнення продажу. З усім тим, багато виробників зберігають оптимізм, очікуючи, що зростання продажів ПК продовжиться відповідно до поточної траєкторії.

За словами Рахула Тіку, старшого віцепрезидента Dell Client Product Group, світ переходить від моделі, в якій один комп’ютер на домогосподарство, до моделі, в якій кожен має комп’ютер, за аналогією зі смартфонами, і такі моделі покупок поведінка продовжуватиметься в майбутньому. Згідно зі статистикою IDC, Lenovo, HP, Dell, Apple, ASUS та Acer стали найбільшими постачальниками комп’ютерної техніки за кількістю проданих моделей у 2021 році.

«Ми переходимо від одного ПК на домогосподарство до одного ПК на людину в домогосподарстві, що є моделлю смартфона».

Ще одним бенефіціаром вибухового зростання ринку була Microsoft, чиї операційні системи встановлені на більшості комп’ютерів у світі. Хоча софтверний гігант нещодавно перемикнув свою увагу на хмарні сервіси, такі як Azure, Windows, як і раніше, залишається важливою частиною бізнесу. При цьому продажі ОС досягли 5,68 млрд доларів лише у третьому кварталі, що на 10% більше, ніж за той же період 2020 року.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 3 оцінки, середнє 2.33 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: