Apple та Amazon оштрафовані на величезні суми в Італії

Після 16 місяців розслідування та перевірки італійське антимонопольне агентство нарешті вирішило накласти штраф у розмірі понад 200 мільйонів євро (228 мільйонів доларів) на Amazon та Apple. У той час, як Amazon отримала штраф у розмірі 68,7 мільйона євро (77 мільйонів доларів), Apple отримала штраф у розмірі до 134,5 мільйона євро (151 мільйон доларів). Як ми всі очікуємо, Apple та Amazon не погодяться з цим рішенням.

Логотип Apple

За даними італійського антимонопольного агентства, деякі пункти «обмежувальної угоди», підписаної двома компаніями у 2018 році, забороняють офіційним та неофіційним дистриб’юторам продуктів Apple та Beats використовувати amazon.it. Угода завдає шкоди інтересам споживачів та деяких продавців, а також порушує вільну конкуренцію. Це, до того ж є порушенням італійського законодавства та європейських стандартів.

Ця угода виключає роздрібних торговців, які не пов’язані з Apple, з італійського вебсайту Amazon. Таким чином, продаж продуктів під брендами Apple і Beats зарезервовані для Apple, Amazon і тільки авторизованих роздрібних продавців. Такий підхід запобігає продажу неавторизованими (незалежними) роздрібними продавцями через Amazon. Це незалежно від того, закупили вони продукцію в гуртових торговців легально чи ні.

"Знаменитости" Уличная съемка Ким Кардашьян демонстрирует новый продукт Apple: настоящие беспроводные наушники с шумоподавлением Beats Fit Pro

Італійське антимонопольне агентство вважає, що угода між Amazon та Apple вбила неавторизованих реселерів. Це також створює “серйозний бар’єр для виходу неофіційних реселерів на ринок онлайн-продажів”. Крім того, це скорочує онлайн-пропозицію продуктів Apple та Beats.

Бразилія оштрафує Apple за відсутність зарядного пристрою в комплекті з iPhone 13

Бразильська організація захисту прав споживачів заявила, що оштрафує Apple за відмову включити зарядний пристрій в комплект iPhone 13 і та зобов’язана безкоштовно надати зарядний пристрій для всіх.

Згідно з бразильським виданням TechTudo, штраф у розмірі 1,9 мільйона доларів є максимальним згідно із законом країни. Проте компанія Apple не зможе оскаржити це рішення менш ніж за шість місяців.

Через шість місяців після першого штрафу Apple запускає нові iPhone і Бразилія знову має намір оштрафувати компанію. Регулятор стверджує, що споживачі очікують отримати смартфон із зарядним пристроєм за ціною, вказаною виробником. Необхідність купувати зарядний пристрій за окрему платню має перебільшення.

Цікава особливість цього штрафу полягає в тому, що він не за те, що Apple не включила зарядний пристрій у комплект постачання. Штраф за те, що компанія не поінформувала клієнтів про виключення зарядного пристрою із комплекту.

Apple повідомляє на своєму вебсайті про те, що iPhone не поставляється із зарядним пристроєм, але регулятор заявляє, що цього недостатньо, заявивши, що ця інформація повинна бути показною, а не прихованою.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: