Скоро ви зможете відремонтувати Apple iPhone, не виходячи з дому

На цьому тижні Apple робить безпрецедентний крок. Схоже, після багатьох років затвердження важливості авторизованих сервісних центрів компанія дозволить користувачам виконувати ремонт своїми руками. Згідно з новим звітом, компанія планує почати продавати запчастини та інструменти й пропонувати інструкції з ремонту продуктів Apple у домашніх умовах, без необхідності приносити їх до магазину чи сторонньої ремонтної майстерні.

Apple почне з iPhone 12 та 13, але програма розшириться до Mac з чіпами M1. Незабаром користувачі зможуть замінювати дисплей, батарею та камеру iPhone, використовуючи деталі, отримані від Apple. Інші варіанти також будуть доступні у майбутньому.

Як було сказано раніше, для Apple це великий крок вперед. Зрештою, компанія завжди була борцем проти неофіційного ремонту своєї продукції. Щось змінилося у філософії компанії, і перший зсув проявився на початку цього тижня. Компанія відмовилася від програмного забезпечення, яке заважало роботі Face ID, якщо клієнти замінювали свій власний екран.

Співробітники Ifixit відзначають цей крок, але заявляють, що все ще є деякі суттєві застереження щодо того, що Apple називає “Самостійним ремонтом”.

iPhone

Самостійний ремонт Apple

Програма зі смішною назвою стартує на початку наступного року в Сполучених Штатах, а потім досягне інших країн. За заявою компанії, програма призначена для «окремих технічних фахівців, які мають знання та досвід у ремонті електронних пристроїв», і більшість клієнтів, як і раніше, повинні звертатися до професіоналів.

У будь-якому випадку приємно бачити, що Apple нарешті дає користувачам можливість робити деякі речі самостійно, якщо вони мають необхідні навички. Цікаво, що самостійний ремонт не анулює гарантії на iPhone. Проте пошкодження пристрою в процесі все ж таки може статися. І тоді на допомогу приходить стара добра відмова від відповідальності: «Ми не несемо відповідальності за будь-які пошкодження, нанесені вашому пристрою в процесі ремонту».

Apple вже має програму з продажу «справжніх» запчастин стороннім ремонтним майстерням. Наразі ці деталі зможуть купити навіть звичайні покупці. Схоже, це ще один крок Apple, щоб відмовити покупців від придбання неофіційних запчастин.

За словами Елізабет Чемберлен, директора iFixit зі сталого розвитку, рішення Apple — «чудова поступка нашій колективної компетенції». Це зводить нанівець багато аргументів, які Apple та інші компанії висували проти права на ремонт. З усім тим, вона стверджує, що це все ще не реалізація мрії про «революцію ремонту з відкритим вихідним кодом». Цей метод, як і раніше, має обмеження, що вимагають, щоб запчастини купувалися прямо в Apple.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 3 оцінки, середнє 3.67 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: