Ілон Маск втратив 50 мільярдів за 2 дні

Після створення у Твіттері опитування про продаж частини акцій Tesla глава компанії Ілон Маск спровокував різке зниження їхньої вартості. Усього за два дні ціна акцій компанії впала більш ніж на 200 доларів, а оцінка особистого статку Маска за цей час впала на 50 мільярдів доларів.

Таке різке падіння вартості особистих активів є рекордним за даними Bloomberg Billionaires Index — востаннє таке спостерігалося 2019 року, коли після розлучення засновника Amazon Джеффом Безоса (Jeff Bezos) його статки впали на 36 мільярдів доларів.

Маск опублікував результати опитування, проведеного на Twitter 7 листопада. Загалом у голосуванні взяли участь 3,5 мільйона людей. З них 57,9% проголосували за те, щоб мільярдер продав 10% акцій Tesla для сплати податків. Власник компанії пообіцяв виконати волю своїх читачів, хоч би якою вона виявилася. При цьому, як зазначалося, безпосередньо перед опитуванням його брат Кімбал Маск, який є членом ради директорів Tesla, продав свої активи. Внаслідок акції компанії впали на 12%.

Станом на 30 червня 2021 р. Маску належало 170,5 млн акцій Tesla. На момент закриття торгів 5 листопада вартість однієї акції становила 1222 долари — за цією ціною продаж 10% всього пакету принесе йому близько 21 мільярда доларів.

Тесла купил биткойн

Акції Tesla впали ще на 12% після новин про продаж великого пакета акцій братом Ілона Маска

Кімбал Маск є членом ради директорів Tesla, і документи, зареєстровані американськими регулювальними органами, показують, що минулої п’ятниці брат глави компанії продав близько 15% своїх акцій на загальну суму близько 100 мільйонів доларів. Це сталося ще до того, як Ілон Маск порушив питання необхідності продати 10% своїх акцій Tesla для голосування у Твіттері.

Наступного дня після оголошення результатів опитування обсяг торгів акціями компанії збільшився вдвічі у порівнянні зі звичайним рівнем. Маску належить близько 170 мільйонів акцій Tesla, якщо вона готова продати 10%, то ця цифра відповідає 17 мільйонам акцій. Вчора вранці за американським часом на ринок було викинуто 35 мільйонів акцій. Чи почав Ілон Маск продавати свої акції, стане відомо лише наприкінці цього тижня, оскільки закон зобов’язує його повідомляти про таку угоду, якщо вона відбулася.

Якщо взяти період із 28 жовтня по 5 листопада, то у продажу великих пакетів акцій Tesla в цей час були залучені й інші члени ради директорів компанії. Тоді капіталізація бізнесу цього автовиробника перевищила 1 трлн доларів і великі акціонери цілком очікувано скористалися моментом, щоб продати цінні папери з найбільшим прибутком.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 2 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: