Чип Google Tensor — сучасна версія чипів Samsung Exynos

Минулого місяця були представлені Google Pixel 6 та Pixel 6 Pro, однією з особливостей яких був чип. Компанія позиціонує його як продукт власної розробки. Про це прямо не йшлося, але обізнані джерела говорять, що тут не обійшлося без Samsung. З’явилися нові докази, що компанія намагається продати Exynos під виглядом пропрієтарного Tensor.

Експерт ресурсу Anandtech Andrei Frumusanu, порившись у прошивці Pixel 6, виявив фрагменти коду, що свідчать про те, що Tensor належать до чипів Exynos. По суті, це проміжна версія між Exynos 2100 та Exynos 2200, що отримала номер моделі Exynos 9845 (S5E9845). Для інформації: номер моделі чіпа Exynos 2100 — Exynos 9840 (S5E9840).

Ця інформація лише підтверджує, що Google не створювала чип з нуля, а пішла шляхом налаштування Exynos. Правда над процесором виконана серйозна робота і над його продуктивністю особливо. Результати не визначні, але гідні. Неможливо не згадати спеціальний обчислювальний нейромодуль, який сприяє прискоренню та покращенню обробки фотографій.

Також варто нагадати, що компанія продовжила термін підтримки пристрою. Смартфони Pixel шостого покоління отримуватимуть поновлення безпеки протягом п’яти років.

Google Tensor

Google вже розробляє Tensor SoC другого покоління для наступного Pixel

Фахівці знайшли цікаве посилання у вихідному коді смартфонів Pixel 6. У ньому згадується те, що на думку експертів, схоже на друге покоління Google Tensor SoC. Чип, згаданий у коді, зараз має кодову назву Cloudripper.

Було висловлено припущення, що Cloudripper насправді не є кодовою назвою ні для майбутнього набору мікросхем, ні для передбачуваного Pixel 7. Це, ймовірно, кодове ім’я платформи, яка використовується для розробки чипа, який ми також знаємо як GS201.

Поточний чип Tensor — GS101. Не дивно, що компанія розпочала розробку нового чипа одразу після запуску моделі поточного покоління. Однак це також означає, що набір мікросхем Tensor не був разовою розробкою, але став родоначальником нової родини, як Apple A4 у 2010 році.

Нагадаємо, що чипсет Tensor, що ліг в основу смартфонів Pixel 6, має дещо незвичайне поєднання процесорних ядер. У ньому два високопродуктивні Cortex-X1 з частотою 2,8 ГГц, два трохи менш потужні ядра Cortex-A76 з частотою 2,25 ГГц і чотири енергоефективні Cortex-A55 з максимальною тактовою частотою 1,8 ГГц.

За обробку графіки відповідає GPU Mali-G78. Чипсет, як і всі сучасні флагманські рішення, зроблено за 5-нм техпроцесом.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 3 оцінки, середнє 2.33 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: