Коли ЄС планує уніфікувати інтерфейс зарядних пристроїв

Вже відомо, що Євросоюз намагається уніфікувати інтерфейс заряджання для пристроїв. Зараз ми часто чуємо такі питання, як «У вас є кабель для зарядки від Apple (або iPhone)?». І вам відповідають: «Ні, я використовую Android».

Ця ситуація може бути дійсно незручною, коли ви у скрутному становищі та не можете скористатися своїм пристроєм. Європа намагається приборкати цю ситуацію за допомогою уніфікації інтерфейсів зарядки. ЄС вимагає від електронної промисловості використання USB Type-C як стандарту для зарядного обладнання, щоб зменшити кількість електронних відходів і надати споживачам більш зручний інтерфейс користувача.

интерфейс зарядки

Європейська комісія запропонувала, щоб USB Type-C став стандартним портом для всіх смартфонів, планшетів, камер, гарнітур, динаміків Bluetooth та ігрових консолей. Знаходячись вдома або на прогулянці, вам знадобиться тільки один зарядний пристрій, незалежно від кількості пристроїв, що є у вас. Звичайно, так буде набагато зручніше.

Подивімось на чотири основні моменти, оскільки ЄС планує уніфікувати інтерфейс зарядки.

Пункт 1: Пропозиція ЄС

Насамперед слід взяти до уваги пропозицію ЄС. Всі ми знаємо, що ЄС хоче USB Type-C для всіх пристроїв. Однак це ще не все, що потрібне ЄС для уніфікації інтерфейсу заряджання. Інші вимоги включають:

  • Інші інтерфейси, як-от Lightning, будуть заборонені на європейському ринку.
  • Технологія швидкого заряджання матиме стандартну швидкість заряджання. Параметри зарядного пристрою кожного продавця мають бути на одному рівні. Це дозволить забезпечити сумісність різних пристроїв.
  • Зарядні пристрої продаватимуться окремо від електронних пристроїв. Споживачі можуть вибирати, чи потрібно купувати зарядні пристрої.
  • Виробник повинен чітко вказати параметри заряджання електронного пристрою. Споживач повинен вирішити, чи оновлювати зарядний пристрій.
  • Інакше кажучи, Європейський Союз хоче зробити уніфікованим як інтерфейс зарядки, так і стандарт швидкої зарядки.

интерфейс зарядки

Пункт 2: Поточна ринкова ситуація (інтерфейс заряджання)

Нині над ринком існує величезна неоднозначність щодо інтерфейсу зарядки. Для різних пристроїв є різні типи інтерфейсів зарядки. Однак інтерфейси USB і Lightning на сьогодні є найбільш поширеними, однак порт USB Type-C можна адаптувати до USB 3.0, він набагато потужніший за інтерфейс Lightning з точки зору швидкості передачі та потужності.

Пункт 3: неоднозначність у світі Android

Зарядні пристрої Android та Apple несумісні. Але чи можуть зарядні пристрої для Android різних виробників бути універсальними? Хоча більшість цих пристроїв Android використовують той самий інтерфейс USB Type-C, вони мають різні рівні потужності. До того ж різні виробники мобільних телефонів розробили власні унікальні технології швидкої зарядки. Зараз дуже популярна швидка зарядка потужністю понад 50 Вт.

Китайський виробник Xiaomi кілька років тому використав стандарт 50 Вт, а з Mi 10 Ultra цей стандарт злетів аж до 120 Вт. Vivo та Oppo мають технології швидкої зарядки до 120 Вт та 125 Вт відповідно.

Отже, чи можуть зарядні пристрої з іншою потужністю швидкого заряджання працювати з вашим пристроєм? Так, але не обов’язково. Пристрої, які не підтримують зарядну потужність зарядного пристрою, не показуватимуть швидкість заряджання. Наприклад, смартфон, який підтримує швидке заряджання 25 Вт, не заряджатиметься з потужністю 120 Вт, навіть якщо ви використовуєте при цьому швидкий зарядний пристрій на 120 Вт. Цей смартфон у кращому разі заряджатиметься максимум з 25 Вт, які він підтримує.

Тепер Європейський Союз хоче уніфікувати як тип інтерфейсу, а й стандарт швидкої зарядки. Таким чином, якщо у вас є зарядний пристрій для смартфона, то ні в кого не буде сумніву, що він зарядить будь-який смартфон.

Користувачам сподобається ця політика, оскільки вона знижує витрати. Вам не потрібно купувати інший зарядний пристрій, тому що у вас є новий смартфон.

Пункт 4: виробники не бажають уніфікувати

Однак ЄС доведеться зіткнутися із деякими складнощами. Багато виробників не дуже задоволені цією новою політикою, і головний з них Apple. Чому виробники не бажають співпрацювати? Адже вони, як і раніше, отримуватимуть прибуток від продажу цих зарядних пристроїв.

Виробники Android самостійно розробляють технологію швидкої зарядки, щоб досягти рекордного продажу. Оскільки вам доведеться купувати аксесуари, вам знадобиться зарядний пристрій. Виробники Android часто випускають смартфон, що підтримує швидку зарядку 120 Вт. Однак в коробці у вас буде швидкий зарядний пристрій на 50 Вт. Це означає, що якщо ви хочете отримати швидке заряджання потужністю 120 Вт, ви повинні купити швидкий зарядний пристрій на 120 Вт окремо.

Хоча десять років тому в галузі було досягнуто згоди з ініціативи Європейського Союзу про скорочення кількості зарядних пристроїв з 30 до трьох, кожен, як і раніше, намагається встановлювати технічні параметри самостійно.

Суперечка між Apple та стандартом універсальних зарядних пристроїв ЄС триває вже понад десять років. Пропозиція Євросоюзу цього разу довела ситуацію до критичної. На етапі, коли Європейський Союз ініціював використання єдиного стандарту micro-USB, Apple все ще розробляла інтерфейс Lightning самостійно та проігнорувала це положення, додавши адаптер micro-Lightning.

Згодом Європейський Союз знову включив до свого порядку денного єдиний стандарт зарядних пристроїв. Минулого року Європейський парламент проголосував та ухвалив резолюцію 582:40.

Apple негайно виступила із заявою, в якій йшлося про те, що цей крок ЄС «задушить інновації». Крім того, компанія стверджує, що «Реформа зарядного пристрою абсолютно екологічно небезпечна». Щоб довести, що збереження інтерфейсу Lightning може бути екологічно чистим, Apple випустила iPhone 12 без зарядного пристрою у коробці. За заявою компанії, цей захід заощадив 861 000 тонн металоресурсів. Однак через ексклюзивні чипи Apple споживачі повинні купувати зарядні пристрої окремо за високими цінами.

Висновок

Є підстави вважати, що Євросоюз зараз націлений на Apple. Одна з причин полягає в тому, що він усуває інтерфейс Apple Lightning, оскільки останній перебуває в дуже невигідному положенні з точки зору кількості пристроїв, які його використовують.

Однак глава промисловості ЄС сказав: «Ми не націлені на Apple, ми не націлені ні на кого». І з погляду споживача це має бути гарною ідеєю, тому що приємно знати, що будь-який зарядний пристрій, який потрапить вам до рук, може зарядити той пристрій, який ви побажаєте.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: