Смартфони Samsung заборонили в Росії

Ентузіастам Samsung, що живуть в Росії, в майбутньому доведеться переглянути свій вибір смартфонів. Корейська фірма переживає напружену судову тяжбу на європейському ринку через звинувачення в порушенні патентних прав, пов’язаних з її сервісом Samsung Pay. Російські суди в першу чергу постановили припинити імпорт і продаж до 61 моделі смартфонів під управлінням Samsung Pai, включаючи топові моделі Samsung Galaxy Z Fold3 і Galaxy Z Flip3. Це відбувається через звинувачення в тому, що Samsung Pay порушує патент швейцарській компанії мобільних платежів Sqwin Sa.

Заборона поширюється від Galaxy J5 до Galaxy Z Fold3

Цікаво, що проблема виникла у 2013 році, коли Віктор Гульченко подав патент на систему онлайн-транзакцій. Ця система була зареєстрована у квітні 2019 року і надана Sqwin Sa. Samsung Pay був представлений у 2015 році та з’явився на російському ринку роком пізніше, у 2016 році. Samsung Pay швидко прижився в країні. Безготівковий гаманець — третя за популярністю система безконтактних платежів в Росії. Зараз він становить 17% від загального числа транзакцій. У Apple Pay 30 відсотків, а Google Pay домінує з 32 відсотками платежів. На думку юристів, останні дві служби також можуть стати жертвами патенту Sqwin Sa.

Смартфони Samsung заборонили в Росії

У липні суд заборонив відповідачам ТОВ «Самсунг Електронікс Рус Компані» і «Самсунг Електронікс» використовувати свої продукти, в тому числі Samsung Pay. Він також забороняє ввезення цих пристроїв в Росію, а також їх продаж або навіть введення в цивільний оборот. Пристрої не розголошуються, але ми припускаємо, що в список входить безліч смартфонів Galaxy з підтримкою NFC. Зрештою, наявність NFC — важливий крок для системи безготівкових розрахунків. У список увійшли вищезгадані флагманські смартфони й навіть Samsung Galaxy J5.

Apple Pay і Google Pay можуть стати наступними жертвами

Цікаво, що Apple Pay і Google Pay також можуть підпадати під ці претензії в найближчі місяці. Якщо Samsung не вдасться захистити, це створить прецедент, що дозволяє російському суду заборонити також і ці платіжні системи. І рішення Apple, і Google підпадають під одну і ту ж проблему, пов’язану з патентом Sqwin SA.

Поки нам залишається тільки почекати та подивитися, як буде розвиватися ситуація в найближчі роки.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 4 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: