USB Type-C 2.1: Прощавай блок живлення

Кілька днів тому компанія USB-IF випустила останню версію стандартного протоколу інтерфейсу USB Type-C і кабелю версії 2.1. Новий стандарт відомий як USBC 2.1. Як повідомляє і демонструє компанія, потужність блоку живлення була збільшена з 100 Вт до 240 Вт. Простіше кажучи, ігрові ноутбуки, які підтримують цей стандарт, в майбутньому не будуть мати потребу в окремому блоці живлення.

«Завдяки новим можливостям більш високої потужності, яка забезпечується специфікацією USB PD 3.1, що забезпечує до 240 Вт через кабель і роз’єм USB Type-C, USB-IF побачила можливість ще більше зміцнити і спростити свою Certified Logo Program для кінцевого користувача, — сказав Джефф Рейвенкрафт , президент і головний операційний директор USB-IF. «З нашими оновленими логотипами споживачі можуть легко визначити продуктивність USB4 і можливості подачі живлення через USB сертифікованих кабелів USB-C, які підтримують екосистему побутової електроніки від ноутбуків і смартфонів до дисплеїв і зарядних пристроїв, що постійно розширюється».

 

USB Type-C 2.1: Прощавай блок живлення

Новий підхід USBC 2.1, що показує різну інформацію

Оголошуючи про новий стандарт, компанія більше уваги приділяла новим логотипам сертифікованих кабелів USB Type-C®. Вони демонструють потужність кабелю в ватах, що чітко вказує на підтримку 60 Вт або 240 Вт, як визначено в специфікації USB Power Delivery 3.1.

Чому це важливо? Починаючи з USB 3.1, організація USB-IF дійсно заплутала назви. USB 3.1 ділиться на Gen1 і Gen2. Останній USB 3.2 ще більш заплутаний. Повна назва — USB 3.2 Gen2x2. Попередні USB 3.1 і USB 3.0 були перейменовані в USB 3.2 Gen2 і USB 3.2 Gen1 відповідно. USB 3.0 зі швидкістю 5 Гбіт/с також можна перетворити в новий інтерфейс, такий як USB 3.2, через що користувачі не можуть визначити, наскільки він швидкий.

Раніше було досить складно знайти правильний кабель USB-C для наших пристроїв. Більш того, хоча роз’єми виглядають однаково, всі кабелі USB-C відповідають різним стандартам щодо швидкості подачі живлення, передачі даних і т. і.

USB Type-C 2.1: Прощавай блок живлення

Дещо все ще потребує роз’яснення

Ми розуміємо, що це не розв’язує проблему виробників аксесуарів, які не відповідають всім стандартам USB-IF. Ось чому компанія заявляє, що споживачі завжди повинні «купувати сертифіковані продукти з надійних джерел, на яких нанесені сертифіковані логотипи USB-IF на пакуванні, описі продуктів або на самому пристрої, зарядному пристрої та кабелі».

З USB4 організація хоче уніфікувати стандарт. На жаль, він як і раніше буде два імені: USB4 20 і USB4 40. Він буде не такий заплутаний, як попередні версії, але користувачам потрібні ще більш спрощені назви. З іншого боку, ми чітко бачимо різницю у швидкості.

Що стосується стандарту USBC 2.1, виробники нарешті можуть продавати різні швидкості та можливості блоків живлення з повними позначками. І кожен може з’ясувати їх з логотипів інтерфейсу і кабелю.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: