Google оштрафували на 177 мільйонів доларів за зловживання на ринку

Антимонопольний орган Південної Кореї оштрафував Google на 207,4 мільярда вон або 177 мільйонів доларів. Причина – зловживання панівним становищем Android на ринку і придушення конкуренції на ринку операційних систем. Саме розслідування проти Google було розпочато ще у 2016 році, і тепер, через п’ять років, за його результатами було винесено вердикт.

Антимонопольні органи прийшли до висновку, що Google незаконно змушує виробників обладнання підписувати Угоду про захист від фрагментації (AFA) з 2011 року. В іншому випадку вони позбавляються раннього доступу до ОС Android, який необхідний для розробки нових смартфонів.

За умовами угоди виробники не можуть встановлювати на свої пристрої неофіційні версії Android. За словами офіційних осіб, така поведінка призвела до панівного положення Google на ринку операційних систем і перешкоджає здоровій конкуренції. Крім штрафу, антимонопольний орган зобов’язав Google відмовитися від практики підписання угоди про боротьбу з фрагментацією.

Ще одна причина зловживань з боку Google – це магазин додатків Google Play, який домінує в поширенні програмного забезпечення для пристроїв Android. Щоб не втратити до нього доступ, виробникам варто укладати ексклюзивні контракти з Google.

У 2013 році Samsung Electronics випустила оригінальний Galaxy Gear на основі форку Android, але була змушена відмовитися від модифікованої версії ОС Android, оскільки Google скаржився на порушення угоди.

У 2011 році Amazon також намагалася співпрацювати з LG Electronics, щоб випустити планшет Kindle Fire на модифікованій версії Android. Але запуск так і не відбувся, тому що LG визнала, що порушить угоду з Google про боротьбу з фрагментацією.

Недобросовісна практика допомогла Google зміцнити своє панування на ринку мобільних платформ. Частка Google на ринку операційних систем досягла 97,7% у 2019 році в порівнянні з 38% у 2010 році.

Посадові особи сподіваються, що залучення до відповідальності Google допоможе місцевим виробникам пристроїв; такі як Samsung і LG, ініціюють програми розробки ОС для своїх майбутніх пристроїв і послуг. А також південнокорейський антимонопольний орган висловив надію, що це допоможе пожвавити конкуренцію на ринку ОС.

Це другий серйозний удар по Google з того часу, як Південна Корея раніше прийняла закон; зобов’язати Apple і Google дозволити стороннім платіжним системам у своїх магазинах додатків.

Читайте Gizchina в Google News
Поділитися з друзями
Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: